Επιλογή προϊόντων μπάνιου. Γνώμες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

ναι για αυτό λέω, κάποτε έκανα ΄προετοιμασία με αυτό. Καλό και για το μπάνιο...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

Δοκίμασα και εγώ το imperial leather τελικά. Ωραίο και η εμφάνιση του δίνει μια αίσθηση πολυτέλειας ( :bigsmilie ) αλλά και στον αφρό καλά τα πάει. Και άρωμα διακριτικό, καλύτερο από το χαμομήλι που έχει το καραβάκι (στο άρωμα πάντα).
Καλές λύσεις για σώμα αυτά τα σαπούνια, θα εφοδιαστώ με μερικά στη ντουλάπα να έχω για αρκετούς μήνες ακόμα.
Και οικονομικά είναι, και λιγότερο πετροχημικά και δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου δίνουν την αίσθηση ότι βγαίνω πράγματι καθαρός από το μπάνιο χωρίς να κολάω μετά από δυο μέρες όπως με υγρά αφρόλουτρα τύπου axe, fa και johnson baby.

Για μαλιά θα μείνω με το apivita τελικά γιατί δείχνει να περιορίστηκε το πρόβλημα πιτυρίδας τις τελευταίες μέρες, ίσως τελικά να προερχόταν απ' τον καιρό ή τίποτα άλλο.

Για πρόσωπο χρησιμοποιείτε κάποιο εξειδικευμένο ή βάζετε κάποιο γενικής χρήσης;
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Εγώ χρησιμοποιώ το Face Wash Maca Root απο την ανδρική σειρά της Body Shop.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Do it yourself Man
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 04 Μαρ 2011, 19:08
13
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 65
Επικοινωνία:

Παιδιά καλημέρα. Είμαι νέος χρήστης και έπεσα στο συγκεκριμένο θέμα. Επειδή ασχολούμαι ημιεπαγγελματικά με το ζήτημα (παρασκευή σαπουνιών και όχι μόνο) παραθέτω ένα link του ebloko.gr με άρθρο μου και τίτλο "Γιατί σαπούνι;" που ίσως σας ενδιαφέρει. Ελπίζοντας ότι δεν παραβαίνω τους κανόνες του forum: http://ebloko.gr/giati_sapoyni" onclick="window.open(this.href);return false;. Η προσωπική μου σελίδα είναι http://www.pallasathene.gr" onclick="window.open(this.href);return false; για να πάρετε μια γεύση από την προσωπική μου δουλειά. Προσθέτω ότι διατίθενται προς πώληση κάποιες από τις δημιουργίες μου μέσα από το http://www.ebloko.gr" onclick="window.open(this.href);return false; στην κατηγορία Ελληνικά Προϊόντα και αναζητήστε τον παραγωγό Βουκουρεσλή Γιώργο. :griechenland :danke
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Γιώργο καλώς ήρθες στο Forum.

Δεν παραβιάζεις τους κανόνες, αρκεί η παρουσία σου να είναι εποικοδομητική και να βοηθάς το Forum όχι μόνο με στόχο τις πωλήσεις. Αν το κάνεις αυτό θα έρθουν και αυτές καθώς όλοι θέλουμε καλά Ελληνικά προϊόντα τα οποία δυστυχώς λείπουν.
Καλώς ήρθες και πάλι!
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Γιωργο θα σε παρακαλουσα ο,τι εχει σχεση με τα προϊοντα σου να τα αναρτεις στην ειδικη κατηγορια που εχει γινει μονο για σενα! Ετσι, και τα παντα ειναι συγκεντρωμενα και υπαρχει οπτικα μια πιο ολοκληρωμενη εικονα, αλλα και δεν υπαρχει πιθαντοτητα να εισαι "off topic". Σε συζητησεις του ανοιχτου φορουμ ειναι μια καπως λεπτη κατασταση. Στη γωνιτσα σου μπορεις να παρουσιασεις ο,τι σαπουνια εχεις (με τιμες, τιμες για μεγαλυτερες ποσοτητες, προσφορες, κλπ), ακομη και ενα ενα, ο,τι προϊοντα για περιποιηση προσωπου εχεις, κλπ, κλπ, κλπ. Και το πιο σημαντικο? Επειδη ειναι η γωνια σου, δεν θεωρειται διαφημιση. Εδω, οπως ειπα, ειναι πολυ λεπτος ο παγος...


Φιλικα παντα, και ο,τι ερωτησεις εχεις, εδω ειμαστε!


Στεφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

Ingredients found in Imperial Leather soap bar (Active fragrance):

Sodium tallowate (animal fat), sodium palmate (soap emulsifier made from palm oil), aqua (water). glycerin, parfum, sodium chloride (salt), propylene glycol (a derivative of natural gas), disodium phosphate (a sodium salt of orthophosphoric acid - used as an antioxidant), pentasodium pentetate (an inorganic salt used as a water softener), tetrasodium etidronate (a chemical that is used as a water softener in soaps to prevent soap scum), limonene (the major component of the oil extracted from citrus rind), butylphenyl methylpropional (fragrance), colourants.
Άβαταρ μέλους
Blade Runner
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 12 Ιαν 2011, 23:35
13
Τοποθεσία: Καβάλα
Has thanked: 506 times
Been thanked: 372 times
Ηλικία: 46

0,65 ευρώ Carrefour

δεν βλέπω tallowate :confused
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

αυτό το σαπούνι έχει καταπληκτικό άρωμα αλλά μου έκανε την χειρότερη ξηροδερμία όταν το είχα δοκιμάσει
κάνει τρομερό αφρό
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 895 times
Επικοινωνία:

Βρε παιδιά, απορώ που ασχολείσθε με ένα βιομηχανικό σαπούνι, το Imperial Leather, ως σαπούνι προσώπου! (αν κατάλαβα καλά)
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”