Επιλογή προϊόντων μπάνιου. Γνώμες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Eλλάδα υπάρχει σε πολλές πόλεις.Αν ψάξεις εδω μέσα θα βρείς μέρη.Βασικά πρέπει να το έχει ενα μαγαζί με βιολογικά δίπλα από το aggi στην Ομόνοια.Δε θυμάμαι όνομα,αλλά αυτό φέρνει όλη τη σειρά speick.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Μήπως θες να πεις oggi στην ομόνοια;
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Το εχει ο Γιωργος!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Alex-V
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 22 Ιαν 2015, 14:40
9
Τοποθεσία: Λαμία
Has thanked: 40 times
Been thanked: 113 times
Ηλικία: 31

Επειδη βλεπω οτι τα περισσοτερα αφρολουτρα ειναι με sls και fragrance (perfum) θελω να τα σταματησω και να βαζω σαπουνακι στο σωμα μου. Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα χωρις αρωμα και χρωματικες ουσιες? Και φυσικα να μην ξηραινει το δερμα και να ειναι και οικονομικο. Διοτι ειδα αφρολουτρα απο apivita κτλ κτλ χωρις sls και ολα τα συναφη ,αλλα οι τιμες ειναι απιαστες για την δικη μου τσεπη. Στα supermarket ολα τα σαπουνια με αρωμα και χρωμα ειναι και τα περισσοτερα μου ξεραινουν το δερμα. Συν την θαμπαδα που αφηνουν μετα στο μπανιο.
Nobody is perfect. My name is nobody.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Δεν ξέρω μέχρι πόσα θα έδινες αλλά το speick(περίπου 5€) δ'εν έχει sls ενώ και το άρωμά του είναι από αιθέρια έλαια.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Alex-V
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 22 Ιαν 2015, 14:40
9
Τοποθεσία: Λαμία
Has thanked: 40 times
Been thanked: 113 times
Ηλικία: 31

Λιγακι τσιμπημενο και αυτο για σαπουνι αλλα οκ ενα 5ευρω μπορω να το δωσω. Φαινεται ενδιαφερον σαπουνακι συμφωνα με τα συστατικα του. Ειδα το αναφερατε και πιο πριν. Απο που μπορω να το προμηθευτω? Μονο αθηνα στην περιοχη που ειπατε?
Nobody is perfect. My name is nobody.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Δεν είναι σαπούνι!!!
Παρόλαυτά βγάζει και σαπούνι που στο συνιστώ...
Αν πάς στην ομόνοια πρός τη Σταδίου αν δεν κάνω λάθος μετά το μαγαζί oggi είναι ένα με βιολογικά.Εκεί θα βρείς τα απαντα από speick τσέκαρέ τα~!!!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Alex-V
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 22 Ιαν 2015, 14:40
9
Τοποθεσία: Λαμία
Has thanked: 40 times
Been thanked: 113 times
Ηλικία: 31

Ρητορα δυσκολευτηκα να βρω αυτο που προτινες διοτι ειμαι εκτος αθηνας. Βρηκα και πηρα προσφατα απτα χοντος ενα που ειναι χειροποιητο με ελαιολαδο αλοη και αλλα βοτανα χωρις αρωμα και χρωματικες ουσιες και ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Το εχω για το σωμα και ουτε ξηροτητα, απαλοτητα μετα το μπανιο και ολα μια χαρα σε συγκριση με τα αφρολουτρα. Τιμη 2 ευρω!

Ορίστε!

Ειδα μολις τωρα οτι λεει αρωμα, αλλα πιστευω οτι θα ειναι απο καποιο αιθεριο ελαιο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 24 Αύγ 2015, 19:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μην βάζεις χύμα τους συνδέσμους. Φιλικά, Αντώνης.
Nobody is perfect. My name is nobody.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

speick
προσφοράεδώ τσέκαρε και τα weleda,lavera,logonna
επίσης έχει ξυρστικά και το καινούριο speick
το έχει και εδώ:εδώ...
έχουν και τα σαπούνια οι περισσότεροι...
ελπίζω να βοήθησα...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Εδώ και 2 χρόνια περίπου έχω σταματήσει τα αφρόλουτρα και χρησιμοποιώ σαπούνια για μπάνιο γιατί τα θεωρώ καθαριστικά ανώτερα.
Ωστόσο δεν συμμερίζονται όλοι την αποψή μου στο σπίτι και πρέπει να υπάρχει και αφρόλουτρο στο μπάνιο.

Θέλοντας να ξεφύγω απο τα πολυεθνικά μονοπώλια (unilever, procter & gamble, colgate-palmolive) των supermarket αποφάσισα να στηρίξω τον εγχώριο καπιταλισμό :d

Πρώτη απόπειρα τα αφρόλουτρα "ventus" απο την DMB Hellas
Πήρα συσκευασία 2lit σε τιμή 3,5 ευρώ και το δοκίμασα αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος.

Σε σχέση με τα κοινά αφρόλουτρα των πολυεθνικών που λιγο-πολύ όλοι ξέρουμε και βρίσκουμε σε όλα τα ράφια των supermarket, πρέπει να βάλεις σχεδόν τριπλάσια ποσότητα για ικανοποιητικό αφρό στο σφουγγάρι για να καλύψει το σώμα.

Πέρα απο αυτό, στο δικό μου δέρμα δεν είχε διαφορά με ότι είχα δοκιμάσει στο παρελθόν.

Επίσης βρήκα αφρόλουτρα της Farcom που τα φτιάχνει ιδιωτική ετικέτα για τα supermarket Ελομας σε τιμή κάτω των 2ευρω η συσκευασία 2lit.

θα τα δοκιμάσω σύντομα και θα αναφέρω εντυπώσεις.

Όποιος φίλος έχει δοκιμάσει κάποιο απο αυτά που αναφέρω ή κάτι άλλο που αξίζει την προσοχή μας ας γράψει 2 λογιά :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”