Νεο ξυραφι - Ακονιστης στη Θεσσαλονικη?

Απάντηση
Νικος6574
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2018, 14:55
5

Καλησπερα, ειμαι καινουργιος στο φορουμ. Εχω αγορασει ενα dovo Solingen και μια μικρη μπλε πετρα βελγιου. Ξερω οτι χρειαζεται και αλλες πετρες, αλλα δεν τις εχω παρει ακομα και θελω αν γινεται να βρω καποιον επαγγελματια κοντα στη θεσσαλονικη ωστε να μου το κανει shave ready. Υπαρχει κανενας η μηπως να παω σε καποιο κουρειο και να ρωτησω εκει? Εχω εμπειρια στο να ξυριζομαι με ισιο ξυραφι αλλα παντα επαιρνα κατι φτηνα των 20 ευρω,δεν θυμαμαι πως τα λενε οταν ημουν μικρος και ηταν ηδη ετοιμα οταν τα επαιρνα και χρησιμοποιουσα μονο τη βελγικη πετρα για να τα κραταω σε μια μετρια κατασταση και βολευομουν ετσι. Για να ειμαι ειλικρινης δεν ηξερα οτι τα ξυραφια κυκλοφορουν 'αλλα shave ready και αλλα οχι και νομιζα οτι κατι φταει η με το ξυραφι η με την πετρα μου,οταν πηρα το dovo. Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Δεν γνωρίζω κάποιον από το φόρουμ εδώ που να μένει Θεσσαλονίκη και να έχει τον εξοπλισμό και την εμπειρία που απαιτείται για να ακονίσει το ξυράφι σου.

Είναι ένα μέλος του διαδικτυακού φόρουμ SRP με ψευδώνυμο Vasilis που είναι από Θεσσαλονίκη και ίσως να μπορέσει να σε βοηθήσει.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
mar
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιαν 2020, 00:19
4
Has thanked: 1 time
Ηλικία: 42

Καλησπέρα σας , σκέφτομαι να αγοράσω το πρώτο μου straight ξυράφι και αναρωτιέμαι αν τελικά υπάρχει στη Θεσσαλονίκη αξιόπιστος ακονιστής
Alexander
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 13 Απρ 2023, 13:32
Has thanked: 1 time

Άμα σε ενδιαφέρει ακόμα μπορώ να σε βοηθήσω! 👍
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συντήρηση - ανακατασκευή”