Τροχεία

Άβαταρ μέλους
Αλέξουρος
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 10:42
13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Ευχαριστώ! Υποθέτω ότι αναφέρεσαι σε απλή αποστολή, όχι σε συστημένο πακέτο. Δε θα ρίσκαρα έτσι ένα μαχαίρι των 60+€.
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Φυσικά ούτε και εγώ το ρίσκαρα να το στείλω με απλό :eek
4,35 ήταν το συστημένο!
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Ακόμα ένα τροχείο στο κέντρο της Αθήνας, στον πεζόδρομο πίσω από τον Χόντο.
Λέει ότι φτιάχνει και ήδη κομμωτηρίου, δεν ξέρω αν ξέρει να ακονίζει ξυράφια :confused
Είναι η πράσινη ταμπέλα που φαίνεταιστην εικόνα.

Εικόνα
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Τα πιο πολλά τροχεία δεν κάνουν ξυράφια. Όταν έψαχνα για το δικό μου δεν είχα βρεί ούτε ένα (εκτός του Τσόμπαρη και του Πορίχη).
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Apostolos έγραψε:Τα πιο πολλά τροχεία δεν κάνουν ξυράφια. Όταν έψαχνα για το δικό μου δεν είχα βρεί ούτε ένα (εκτός του Τσόμπαρη και του Πορίχη).
Ξεχασες να γραψεις του Νικου :lachtot
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

ElNavajero έγραψε:Επίσης τρόχισμα αναλαμβάνει και ο πορτογάλος Bruno, http://www.vintagescent.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Εκεί έχω στείλει το δικό μου και μέσα στην εβδομάδα που θα το έχω πίσω θα σας πώ αν το έκανε κομπλέ.
Μας ειπες τις εντυπωσεις σου γιατι δεν το βλεπω καπου και η τιμη του ειναι πολυ καλη σε συγκριση με το service της dovo.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Dikaios80
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2013, 14:27
10

Καλησπερα στους συνφορουμιτες, σαν νεος στον χωρο του παραδοσιακου ξυρισματος εχω να σας κανω καποιες ερωτησεις... Αφησα ενα ξυραφι μου για τροχισμα σε γνωστο τροχειο που εξειδικευεται σε ξυραφια. μου ζητησε 15 ευρω + 10 μερες σας ακουγεται λογικο???
Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

δεν νομίζω να υπάρχει θέμα να πεις ποιο είναι το "γνωστό τροχείο"...εμένα πριν 1,5 χρόνο ο τσομπάρης στην μάρνης μου ζήτησε τα ίδια λεφτά και το πήρα πίσω σε 2 εβδομάδες, οπότε μου ακούγεται λογικό.
Άβαταρ μέλους
jimlertas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 02 Μαρ 2013, 12:26
11
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Been thanked: 14 times

Ήσουν ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα?
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Είχα αναφέρει και αλλού στο φόρουμ πως παρόλο που αρκετοί από εδώ έχουν εμπιστευτεί ξυράφια στον τσομπάρη και ήταν ευχαριστημένοι, εγώ δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος-το αντίθετο. Σε σύγκριση με το φοβερό ακόνισμα που έκανε ο Ηλίας σε ένα ξυράφι μου πρόσφατα, αυτό από τον τσομπάρη ήταν λες και το έβαλε σε τροχό για ψαλίδια. Άσε που μου το γύρισε με ένα μικρό σπάσιμο (chip) στη λεπίδα αλλά ντράπηκα και βαρέθηκα να πάω να του πω τίποτα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιποίηση των straight razors”