Σκέψεις για καινούργια ξυράφια

Απάντηση
stergios

Το μεγεθος ειναι μια χαρα. Συνηθεια ειναι. Εχω 4/8 που δεν υστερουν πουθενα, εκτος αν εχεις τεράστια xl χερια κ οτι επισης δεν μαζευουν πολυ αφρο. :) Αν ηταν να παρω συγχρονο δε θα παιρνα Dovo η Thiers. Οχι οτι ειναι ασχημα απλα θα προτιμούσα κατι σε artisan η vintage restore, nos. Να γνωριζεις οτι ειναι c135 μεταλλο. Ειναι λιγο harsh πιστευω, δυσκολοτερο στο ακονισμα, αλλα κραταει περισσοτερο την κοψη του.

Κοιτα αν δε το δες, το κοστος των μεταφορικων ειναι 12 λιρες για το μαχαιρι που θες. Μετα τις 125 λιρες, ειναι δωρεαν η μεταφορα. Οποτε ριξε κ καμια ματια σε κανα αλλο εκει ισως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stergios την 02 Ιούλ 2018, 18:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ενας λογος ειναι οτι θελω να δοκιμασω και το c135. Περιπου ποσο σου πηρε εσενα για bevel set στο c135;
Το Ιασονας με Ο
stergios

Εγω μονο βελγικη, οποτε μη τα ρωτας! :) Αλλα δεν εχω κ μαχαιρι συγχρονο. Εχω δοκιμασει απλα. Ο χρονος προσωπικα για μενα δεν ειναι θεμα. Εσυ μπορει να το βλεπεις αλλιως βεβαια. Αγωνες δεν κανουμε. Μερακι ειναι. Ενας λογος ειναι κ αυτος: ειναι λιγο "χειρουργικη" η αισθηση ξυρισματος. Ειναι σκληρα κ "δε θα τα κανει καλα" μια βελγικη ενδεχομενως.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κατάλογος ξυραφιών”