Damascus Razor with scales by P.S.K for boltsis!

Άβαταρ μέλους
p.s.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 14 Δεκ 2012, 17:10
11
Been thanked: 2 times

Ευχαριστω πολυ παιδια και χαιρομαι που σας αρεσει η δουλεια μου και οσο περναει ο καιρος η εμπειρια μου μεγαλωνει.
Ηλια ευχαριστω και εσενα που μου εδωσες την ευκαιρια παρ'ολα τα ευτραπελα,να το χαρεις και το επομενο θα ειναι καλητερο.... :megagrin
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Λοιπόν εχθές βράδυ πήρα το έν λόγω ξυράφι και το πέρασα απο τη πέτρα coticule που έχω μιας και ακόμη ο Παύλος δεν έχει ακόμη πέτρα τελιώματος αλλά παρόλα αυτά είναι σούπερ ακονιστής!!
Μετά επέλεξα το MWF σαπούνι και με τη ιταλική μέθοδο έχοντας το demogue 830 έκανα για πρώτη φορά σωστό σφρό στο μπώλ μου!Πρώτη φορά με αυτό το σαπούνι και μπορώ να πω πως το ευχαριστήθηκα.
Το ξυράφι ήτανε γλυκό, έκοβε πολύ καλά, δε τραβούσε καθόλου και παρόλα τα πολλαπλά περάσματα δεβ=ν είχα ίχνος ερεθισμούς!
Το αποτέλεσμα τέλειο, βαθύ ξύρισμα!Δε θα πω ότι είδα διαφορές με ένα απλό ξυράφι, εννοείται έχω κάνει παρόμοια ξυρίσματα αλλά για να πείς ότι τα δαμασκηνα ατσάλια είναι διαφορετικά πρέπει να φτάσουμε στα άκρα!Δηλαδή το ακόνισμα να είναι τέλειο και ο χρήστης να είναι χρόνια έμπειρος πράγμα τα οποία δεν κατέχω τέλεια.
Το μόνο κακό σε αυτό το ξύρισμα είναι ότι μου έσπασε η μια λαβή στο πύρο κοντα στο Tang.Βεβαίως και δεν ευθύνεται ο Πάυλος γι' αυτό αφού και οι δύο ξέραμε πως οι λαβές ναι μεν ήτανε όμορφες αλλά δεν τις είδαμε εξ' αρχής πολύ σόι!Δε πειράζει, ψάχνουμε το κάτι άλλο τώρα.. :megagrin

Η δουλειά το Παύλου ειλικρινά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο ένα ξυράφι ης σημερινής εποχής και δε θα διαστάσω να πω και παλαιότερης!Ο άνθρωπος πραγματικά ζωγραφίζει!
Πάυλο σε ευχαριστώ και πάλι δημόσια για όλα!!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Ηλια ειδες που η πετρα κανει την διαφορα ? Μολις την μαθεις καλα θα φτιαξω ενα στον φιλο Παυλο και θα στο στειλω να το περιποιηθεις .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
chris82
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 447
Εγγραφή: 19 Φεβ 2013, 01:45
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 410 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 41

Πανέμορφο! Συγχαρητήρια στο δημιουργό! Καλοξύριστο Ηλία!
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Κόσμημα!
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
geos3
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 17 Μάι 2012, 07:34
11
Been thanked: 3 times

Τι κομψοτεχνημα ειναι αυτο????!!!!!Α ρε Ηλια τι μου κανεις τετοια εποχη!!!!!
Τα συγχαρητηρια μου και στον δημιουργο!!!
Γιωργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κατάλογος ξυραφιών”