Απορία για TI...

Άβαταρ μέλους
Georgelap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 16:19
11
Τοποθεσία: Ναύπακτος- Μακύνεια
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

http://www.thiers-issard.co.uk/page33.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Γνωρίζει κανείς αν είναι καινούριο; :confused
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
It’s my birthday
Ηλικία: 56

Απ' όσο ξέρω δεν πουλάει το συγκεκριμένο site used ξυράφια. Δεν νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο restoration σε αυτό το ξυράφι.

Αν κάποιος άλλος φίλος από εδώ μέσα γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πεί, μπορεί και να κάνω και λάθος...
Άνθρωποι είμαστε :streit
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Άβαταρ μέλους
Georgelap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 16:19
11
Τοποθεσία: Ναύπακτος- Μακύνεια
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Απο τις γρατσουνιες εβγαλα αυτο το συμπερασμα...
Ο ιδιος λεει οτι φαινεται ετσι απο την αναλυση της φωτογραφιας...
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Και εγώ για καινούργιο τα έχω σε αυτό το site.Έστειλες κάποιο email και έλαβες αυτή την απάντηση?
Πάντως είναι πανέμορφο ξυράφι, έχω και εγώ ένα ΤΙ και μου χαρίζει μοναδικά ξυρίσματα!!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Αυτος πουλαει μονο καινουργια οποτε εαν στο ειπε και στο εμαιλ τοτε ειναι καινουργιο .Ομως υπαρχει ενα θεμα με τα καινουργια ΤΙ τα καλουπια ναι μεν ειναι παλια και σωστα το μεταλλο ομως ειναι καινουργιο και
κατα την γνωμη μου δεν εχουν την ποιοτητα των παλαιοτερων ΤΙ . Η τιμη ειναι ψηλα και θα μπορουσες να βρεις καλυτερο . Η γνωμη μου ειναι οτι εαν καποιος γνωριζει καλα μια ξενη γλωσσα στα ξενα φορουμ υπαρχουν πολυ καλα ξυραφια . Κοιτα μηπως μπορει ο Κωνσταντινος να σε βοηθησει , εχει γραψει κατα καιρους για καποια .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Georgelap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 16:19
11
Τοποθεσία: Ναύπακτος- Μακύνεια
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Δεν εστειλα καποιο μειλ, απο την φωτο εκρινα.
Παντως για να λετε οτι πουλαει μονο καινουρια, κατι παραπανω θα ξερετε... :megagrin
Αποφασισα να το παραγγειλω γιατι εχει φοβερο (για τα γουστα μου) σχεδιο, ειδικα σε σχεση με τα βαρετα κλασικα, μονοτονα, τευτονικα γερμανικα... :dash

Γενικα βαζω το ντιζαιν σε πρωτη μοιρα, ποσο μαλλον σε τετοιου ειδους αντικειμενα...

:thnx
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Κοιτα και εδω .
http://www.rasurpur.de/english/shop/thiers/thiers.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.1barber.be/fr/rasoir-droit.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Georgelap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 16:19
11
Τοποθεσία: Ναύπακτος- Μακύνεια
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Oλα τους πανεμορφα Νικο!!!
Νομιζω ομως οτι κανενα σχεδιο δεν με συγκινησε οσο αυτο που ποσταρα παραπανω... :P
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Αντε καλοριζικο λοιπον !
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
NavalArchitect

Ό,τι είπε ο Νίκος.

Αφού όμως το παρήγγειλες ήδη, καλορίζικο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κατάλογος ξυραφιών”