Σ. Πορίχης

Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Περίπτωση 1η: Συνεννοείται με μία εταιρία από το solingen και βγάζει ξυράφι με το δικό του λογότυπο.(ή ζητάει να μην χαράξει η εταιρεία το δικό της για να βάλει ο ίδιος το δικό του)
ή (σύμφωνα με wolfy)
Περίπτωση 2η: παίρνει το ξυράφι μιας εταιρείας και σβήνει το λογότυπο χαράζοντας στην θέση του το δικό του... :confused
(Πιο πιθανό μου φαίνεται ένα από τα δύο ενδεχόμενα της 1ης περίπτωσης πάντως...)
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26455 times
Been thanked: 25939 times

Και εγώ χωρίς να ξέρω, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να έχει δώσει άδεια η solingen σε ένα τροχείο στην Ελλάδα να βάζει την επιγραφή του στα προϊόντα της. Γιατί η λεπίδα φαίνεται να είναι γνήσια.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Δορυφεροντα υποθετω οτι καποια στιγμη οι βιδες αλλαχτηκαν για να μπορει ο κατοχος να το αποσυναρμολογησει για να το καθαρισει σε βαθος. Δεν ξερω αν η πορτοκαλι λαβη ειναι γνησια, ετσι με ειπε ο κατοχος του, γιατι αυτη την πληροφορια ειχε. Στην πισω πλευρα του κορμου παντως λεει οτι ειναι "Best silver steel Made in Germany 6/8". Μαλλον το ξυραφι εγινε κατοπιν παραγγελιας του Ποριχη. Ο κορμος δεν δειχνει σημαδια φθορας και η σφραγιδα με το ονομα ειναι βαθια. Ειναι γνησιο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Πριν ενα χρονο ειχα περασει απο εκει και δεν ειχε τιποτα 1-2 DE και 1 ξυραφι dovo . Επισης εχει μετακομισει σε μια στοα στην Λυκουργου οποτε οποιος περασει ας παρει πρωτα τηλεφωνο .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Τα ξυραφια αυτα πρεπει να εχουν καποια 40-50 χρονια στις πλατες τους... Το λιγοτερο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Ωραιο ξυραφι οντως
Αντι για απλη torx θα μπορουσε να βαλει χρωμιωμενη ή ανοξειδωτη φρεζατη να "χανεται" καλυτερα μεσα
Εαν ειναι επι προσωπικου παραγγελια και θελει αν εχει το ονομα του επανω καλως,εαν ειναι τιποτα αλλο τοτε παμε σε Ελληνικες "πατεντες" τις οποιες δυστυχως δεν λεμε να αποβαλουμε.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Αν βγώ τώρα εγώ και ρωτήσω τι είναι η torx, θα με βαρέσετε :confused
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Οχι ντε
Ειδος "κεφαλης" βιδας.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

:thnx :thnx :thnx
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
fofa73
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 13:48
12
Been thanked: 2 times

Επειδή πηγαίνω αρκετά συχνά στον Νίκο θέλω μας σας πω ότι τα ξυραφια φτιάχνονται στη Γερμανία και κατα παραγγελία ζητούσαν να χτυπηθεί το όνομα του πάνω στα ξυραφια επίσης θέλω να σας πω σε λίγες μέρες θα ανεβασω και μερικές φωτό από κάποια ξυραφια του Νίκου που έχει στο μαγαζί και οτιδήποτε χρειάζεστε μπορείτε να τον ρωτήσετε είναι πολύ εξυπηρετικος και καλός μάστορας σε αυτό που κάνει
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κατάλογος ξυραφιών”