Joseph Rodgers 13/16

Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Εγώ πάντως περιμένω εδώ και καιρό να κάνεις την αγορά της μίας και μοναδικής πέτρας που σου χρειάζεται για να είσαι ακονιστικά αυτόνομος και να βλέπω πως πάνε τα ακονίσματά σου. :bigsmilie
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Ναι θα τη κάνω την αγορά αυτή μαζί και ένα λουρί στροπαρίσματος κρεμαστό.Νομίζω πως σιγά σιγά πρέπει να αρχίζω να ψάχνω και γι 'αυτό!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
NavalArchitect

Κατ'αρχάς καλορίζικο και καλά ξυρίσματα, πολύ ωραίο.
Slur έγραψε:Εγώ πάντως περιμένω εδώ και καιρό να κάνεις την αγορά της μίας και μοναδικής πέτρας που σου χρειάζεται για να είσαι ακονιστικά αυτόνομος και να βλέπω πως πάνε τα ακονίσματά σου. :bigsmilie
Ποιά είναι αυτή η πέτρα, αν επιτρέπεται? Θέλω κι εγώ να μπω στα ακονίσματα κι ετοιμάζομαι σιγά-σιγά για αγορές... (υποθέτω μιλάς για coti αλλά ας μην προτρέχω)
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Εσένα δε σου λέμε τίποτα, να ξεκινήσεις και συλλογή απο πέτρες τώρα :bigsmilie ?


Λοιπόν έχω τη Norton 4000/8000 και μια κινέζικη τελειώματος!Για να μπορώ να ακονίσω απο την αρχή ένα ξυράφι με μια Νorton 200/1000 θα είμαι κομπλέ στις πέτρες!

Τώρα η coticule δουλεύουν λίγο διαφορετικά αλλά με πιο λεπτομέρεια θα σου πούνε τα παιδιά που τις δουλεύουν εδώ μέσα!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
NavalArchitect

Ευχαριστώ Ηλία - έχεις δίκιο για το πρώτο σχόλιο :eek (άμα κάνω τα ίδια με τις πέτρες θα με πάνε μέσα!)

Ναι, έχω διαβάσει για τις coti, δουλεύουν αλλιώς, απλά λόγω παντελούς έλλειψης εμπειρίας καλό είναι να το ψάξω ακόμη περισσότερο διαβάζοντας και ρωτώντας, πριν προχωρήσω. Δόξα τω Θεώ εδώ υπάρχει αρκετό υλικό και πληροφόρηση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κατάλογος ξυραφιών”