Gillette Platinum

mangelasakis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 15 Μάι 2020, 15:55
3
Has thanked: 152 times
Been thanked: 611 times

Δοκίμασα την Gillette platinum στο χθεσινό μου ξύρισμα. Τράβαγε τα γένια και δεν έκοβε και πολύ. Μου θύμισαν astra πράσινες. Δεν είχα κοψίματα παρά μόνο 2 πολυ μικρές αμμουδιές αμυχες. Με 3.5 περασματα πείρα σχεδόν bbs με 2 πολυ.
Shadow7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Δεκ 2023, 14:09
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Ανασταίνω το θέμα, καθότι παλαιότερα είχα δοκιμάσει αρκετές λεπίδες (+-15) δεν είχα δοκιμάσει τις συγκεκριμένες,ούτε κάποια άλλη Gillette εκτός των king c.Με μηχανή king c Gillette και εξαιρετικο pre shave routine (για τα δικά μου δεδομένα),τις βρήκα τίμιες.
Δηλαδή όχι ερεθισμοί,όχι κοψίματα κοκκινηλες και τράβηγματα,με δύο χέρια.
Στο μείον το όχι τόσο βαθύ ξύρισμα το οποίο βέβαια μπορεί να οφείλεται και στη πολύ mild μηχανή.
To pre shave περιελάμβανε ζεστό ντους, πλύσιμο με σαπούνι ελαιολάδου παππουτσανης,face lathering με maca root ξέπλυμα με πολύ ζεστό νερό.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8341 times
Been thanked: 11287 times
Ηλικία: 55

Δεν έχω δοκιμάσει λεπίδα της Gillette που να μην ήταν αρκούντως ικανοποιητική σε όλα τα επίπεδα. Από τις λίγες που δεν έχω δοκιμάσει είναι οι King c, μάλλον λόγω τιμής.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
stakyr
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: 28 Ιουν 2022, 12:31
1
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 3444 times
Been thanked: 3296 times
Ηλικία: 42

Πολύ καλές και αυτές. Δεν θα τις ελεγα vfm, αλλά μπορείς να τις βρεις στο σκρουτζ σε αξιοπρεπείς τιμές
Σταύρος
:text-nocomment:
Άβαταρ μέλους
dtsapman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 24 Οκτ 2023, 17:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 110 times
Ηλικία: 49

Μάλλον εγώ είμαι «ανώμαλος» γιατί η king c είναι η μόνες λεπίδες που πραγματικά πέταξα (τις έχει πλέον η σύζυγος για τη ξύστρα της ηλεκτρικής κουζίνας). Δεν μου άρεσαν καθόλου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 11 Ιαν 2024, 10:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ, αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3098
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 27822 times
Been thanked: 29050 times
Ηλικία: 64

Κύριοι. ας επιστρέψουμε στο θέμα μας, το οποίο είναι οι λεπίδες Gillette platinum και μόνο :angry-tappingfoot:
Γιάννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”