Feather

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Υπαρχουν και 5αρες κιτρινες - αλλα οπως ειπες Αντωνη δεν υπαρχει διαφορα με τις μαυρες.

** με προλαβε ο Νωντας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Έτσι λέει και η εταιρεία ( FEATHER ) ότι δεν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα.Τώρα γιατί έχουν διαφορά στην τιμή δεν το κατάλαβα ποτέ.
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις που επιβεβαιώνουν πως μάλλον ο Μαλαισιανός έψαχνε για Κώτσους. "Slightly better but only for the experienced" μου έγραφε οπότε βρώμαγε το πράγμα. Θέμα marketing από ότι φαίνεται η διαφορά συσκευασίας και τιμής.
Θα χτυπήσω το κόκκινο κουτί λοιπόν. Ίσως αργότερα πάρω 1 5άδα ή 10άδα κίτρινα για δοκιμή, αν και η τιμές 100άδας συμφέρουν κατά πολύ.
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Μπορείτε να καταλάβετε ότι είναι θέμα μάρκετινγκ,αν σκεφτείτε ότι στη Βραζιλία οι feather έχουν χρώμα μπλέ.Μόνο εκεί ειναι μπλέ.Λογικά πρέπει να μπαίνει στη μέση και ο Παράγοντας fake λεπίδες.Ισως δηλαδή ή feather αλλάζει το χρώμα για να δυσκολέψει το έργο των αντιγράφων και εξού και η ακριβότερη τιμή.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Τις δοκιμασα σημερα για πρωτη φορα με τη Merkur 37c.Φανταστικο,απαλο ξυρισμα με γενια 36 ωρων.Εχω πυκνα,σκληρα γενια.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Σωστά παιδιά,τις ξέχασα τις κίτρινες 5άδες,και να πεις πως δεν τις έχω;...ένα το μυαλό,αλλά πολλές οι λεπίδες. :)
rhtoras έγραψε:Μπορείτε να καταλάβετε ότι είναι θέμα μάρκετινγκ,αν σκεφτείτε ότι στη Βραζιλία οι feather έχουν χρώμα μπλέ.Μόνο εκεί ειναι μπλέ.Λογικά πρέπει να μπαίνει στη μέση και ο Παράγοντας fake λεπίδες.Ισως δηλαδή ή feather αλλάζει το χρώμα για να δυσκολέψει το έργο των αντιγράφων και εξού και η ακριβότερη τιμή.
Δυστυχώς έτσι είναι,όπως τα λέει ο Τηλέμαχος,το πράγμα έχει αρχίσει να ξεφεύγει πολύ,με τις fake λεπίδες,
Rapira-Polsilver-Feather κ.ο.κ.στο τέλος δεν θα ξέρουμε ποιά είναι η ποιά...



* Μήπως τους είπε κανείς πως,θέλουμε να κάνουμε οικονομία στις λεπίδες; :D
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
john58
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 25 Δεκ 2016, 19:18
7
Has thanked: 15638 times
Been thanked: 1546 times

Feather, οι καλύτερες λεπίδες που δοκίμασα μέχρι τώρα. Θέλουν προσοχή βέβαια, γιατί ο κίνδυνος κοψίματος καραδοκεί...
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

τα δοκίμασα σήμερα :D
τι έχανα ο μακάκας 35 χρόνια; :'( :hb :hb :hb
πάω να παραγείλω μια 200άδα!!! :dt :helt
Δηλαδή για να καταλάβετε όταν τελείωσα το ξύρισμα για ΠΡΩΤΗ φορά σκεφτόμουν αν πράγματι χρειάζομαι άφτερ σέιβ. Τόσο απαλό ξύρισμα δεν έχω ξανακάνει, σαν να μην ξυρίστηκα λέμε. Τι επικίνδυνες και κουραφέξαλα, πούπουλο είναι!!!!!!!!!
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Γιάννη είναι πολύ καλές για τα σκληρά γένια! Αλλά και πολύ κοφτερές.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

Δημήτρη δεν ξέρω πόσο κοφτερές είναι αλλά δεν καταλάβαινα καν ότι περνάνε από το δέρμα μου. Δεν συζητάω για ερεθισμούς ή κοψίματα! Τίποτα απολύτως σου λέω σαν να μην ξυρίστηκα. Μ' έπιασε μανία θύμωσα, δεν το πίστευα και πέρασα 4 χέρια (είναι κι αυτό το συνθετικό πινέλο που βγάζει αφρό για δέκα μέρες) να δω θα κοκκινίσω έστω λίγο; Αλλά τίποτα αγαπητέ σαν να μην πέρασε ξυράφι από το δέρμα μου!
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”