Persona Platinum vs Feather

mangelasakis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 15 Μάι 2020, 15:55
3
Has thanked: 152 times
Been thanked: 611 times

Σήμερα λοιπόν ξυρίστικα και εγώ πρώτη φορά με persona platinum και το συμπέρασμα από το πρώτο ξύρισμα είναι ότι είναι περισσότερο κοφτερες από astra πράσινες και timor αλλά λιγότερο κοφτερές από big astor ,perma sharp και feather.

Στο σημερινό ξύρισμα χρησιμοποίησα πολύ καλύτερο σαπούνι και συγκεκριμένα το Κερκίνη σε σχέση με το proraso που είχα χρησιμοποιήσει με τις άλλες λεπίδες και αυτό έκανε μεγάλη διαφορά. Η προστασία του σαπουνιού ήταν πολύ καλύτερη όπως και το γλύστρισμα και αυτό βοήθησε και την λεπίδα ώστε να έχω ένα πολύ καλό ξύρισμα. Κάποιες στιγμές δεν ένιωθα καν το ξυράφι στο δέρμα μου. Τράβαγε λίγο τα γένια μου αλλά δεν ήταν τοσο ενοχλητικό όπως την astra green και την Timor αλλά σίγουρα θα επηρέασε σε αυτό και το σαπούνιο . Είχε καλύτερη αίσθηση και ήταν λίγο πιο αποτελεσματική από τις astra green και Timor. Όμως δεν ήταν τόσο κοφτερή και αποτελεσματική όσο η feather ,big astor και perma sharp που με 3 περάσματα έχω bbs . Με την persona χρειάστικαν 4+ περάσματα και δεν είχα πολλές αμυχές όπου και βγάζω το συμπέρασμα ότι είναι λιγότερο κοφτερες και αποτελεσματικές. Απλά ξαναλέω ότι βοήθησε πάρα πολύ και το καλύτερο σαπούνι ώστε να έχω ένα αρκετά καλό αποτέλεσμα σε σχέση με όσα ΠΞ έχω κάνει μέχρι τώρα. Σίγουρα θα την ξαναδοκιμάσω και με τα ίδια προιόντα όπως και τις προηγούμενες λεπίδες για να υπάρχει καλυτερο μέτρο σύγκρισης.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”