Bluebeards Revenge Safety Razor Blades

Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Την συγκεκριμένη λεπίδα την είχα δοκιμάσει με την EJ89 και δεν με ενθουσίασε,κοφτερή μεν αλλά ανεξέλεγκτη,
έτσι λοιπόν πήγε στα αζήτητα μαζί με άλλες που είχα δοκιμάσει.

Όταν πήρα την Progress τα δεδομένα άλλαξαν, και τα αζήτητα πήραν πάλι θέση δοκιμής,έτσι έφτασε και η σειρά της Bluebeards την έβαλα να την δοκιμάσω με το εργαλείο και έδειξε άλλο τελείως χαρακτήρα,κοφτερή ποιο πολύ από την feather (στο δικό δέρμα) αλλά και γλυκιά μαζί,φαίνεται να ισχύει αυτό που αναφέρει ο Νίκος παραπάνω,μπήκε κατευθείαν στις daily...

Το παράξενο που μου έκανε και εντύπωση είναι ότι όταν άνοιξα το χαρτί και είδα την λεπίδα,αυτή ήταν unbranded πράγμα που με χαλάει λίγο,ούτε όνομα ούτε τίποτα μια άδεια λεπίδα,ψάχνοντας είδα και την dreadnought που είναι ακριβώς τα ίδια προϊόντα με άλλο όνομα,άρα είναι:
1.Η Bluebeards που ονομάστηκε τώρα dreadnought;
2.Η ίδια εταιρία που κυκλοφορεί μόνο στην Αμερική με το brand dreadnought;
3.Η personna πίσω από όλα που προμηθεύει λεπίδες;

Λόγο ότι όλα αυτά τα παραπάνω ακούγονται, και η τιμή της λεπίδας είναι αλμυρή+ότι λένε ότι είναι οι personna blue lab που αυτό δεν ισχύει γιατί τις blue lab τις έχω δοκιμάσει(με το μπλε wrapping) με το λευκό δεν ξέρω,δεν τις έχω δοκιμάσει.

*Αν κάποιος ξέρει ας μας διαλευκάνει το θέμα αυτό, γιατί πραγματικά πρόκειται για καλή λεπίδα, αλλά ακριβή για unbranded,
αφού στην ουσία μπορεί να πρόκειται για μια ποιο φθηνή λεπίδα...


Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Φίλε Αντώνη ειναι personna.Ούτε platinum ούτε lab blue.Είναι αυτες που είχα δώσει και στο Γιακουμή κατα 99%.Ναι δε γράφουν κάτι απάνω,είναι Ισραηλινές και πολύ κοφτερές.Θεωρώ πως αξίζουν αλλά οχι να πληρώνει κανείς 3,75 το πακετακι οταν οι 100 έχουν γύρω στο δεκάρικο.Τώρα αν δεν είναι personna-crystal/qball είναι σιγουρα personna-tomy.Στη σελίδα του liorfe μπορείτε να δείτε αυτές που λέω με δωρεάν μεταφορικά.Μια δοκιμή θα σας πείσει.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Παιδια δοκιμασα και γω τις εν λογω λεπιδες... Εμενα προσωπικα οι Derby δεν μου πολυ αρεσουν... Αλλα η αληθεια ειναι οτι αυτες μου αρεσαν... Πολυ καλες για το δερμα μου και τα γενια μου... Ουτε ερεθισμοι ουτε τραβηγματα ουτε τιποτα... Με τις derby αντιθετως εχω καποιους ερεθισμους μετα το ξυρισμα... Το μονο που με χαλαει ειναι η τιμη, η οποια ειναι αρκετα τσιμπημενη...
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εγώ πάλι τις έχω δοκιμάσει εξαντλητικά πολύ καιρό τώρα με διάφορες μηχανές. Αυτό που σίγουρα έβγαλα σαν συμπέρασμα από όλες αυτές τις δοκιμές είναι ότι η συγκεκριμένη λεπίδα είναι πάρα πολύ κοφτερή και για κάποιον περίεργο λόγο πάντα γρατσούναγε από λίγο έως άσχημα και έψαχνα για αίμα αλλά αίμα δεν φαινόταν. Και στο τέλος όλες τις φορές με την εφαρμογή ή alumblock ή αλκοολούχου λοσιόν εκεί που περίμενα να με τρελλάνει στο τσούξιμο είχε ελάχιστο έως καθόλου. Και γένια καθόλου. Πολύ καλή απόδοση. Αυτό παίδες πάντα. Μυστήριο ανεξήγητο!
Εγώ πάντως (θα) τις έχω μόνιμα στο ροτέϊσον.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”