Personna red, aka Platinum

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Οκ, ιδού η νέα παρτίδα.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Αντώνη έχω τις κλασικές με το λευκό, πόσο καλύτερες είναι αυτές με το κηρόχαρτο ;
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μολις θυμηθηκα οτι εδωσα περσι στον Πετρο 100 Persona στο λευκο χαρτακι, ακριβως επειδη ενω ηταν γλυκες δεν εκοβαν τα δικα μου γενια τοσο βαθια οσο ηθελα. Προφανως δεν θα ξαναδω πλεον δειγμα απο ΦΑΕΝΑ ουτε στον υπνο μου.... Αντωνη με κατεστρεψες ! :-P

Πετρο εχω 1 1/2 κουτακι με Persona στο κηροχαρτο ! Να στα φερω ? :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Εννοείται, αν και μπορεί να έχω και να μην το έχω παρατηρήσει, το ΦΑΕΝΑ έχει κοπεί και είναι σε ειδικό κουτί για ξύρισμα :)
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Antonis έγραψε:Από Θεσσαλονίκη πριν 6-8 μήνες (αν θυμάμαι καλά). Λογικά θα πρέπει να κυκλοφορούν παντού πλέον, αν δεν τις βρίσκεις πες μου να σου στείλω μερικές για δοκιμή.
Aντώνη, ευχαριστώ!
Θα κοιτάξω πρώτα στους γνωστούς Αθηναίους προμηθευτές και βλέπουμε...
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Petros.Mp έγραψε:Αντώνη έχω τις κλασικές με το λευκό, πόσο καλύτερες είναι αυτές με το κηρόχαρτο ;
Σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα, αρκετά βελτιωμένες, αλλά καλό θα ήταν να το επιβεβαίωνε και κανείς άλλος αν όντως ισχύει. Δεν λέω ότι ξαφνικά έγιναν Feather, αλλά ότι βελτιώθηκε η ποιότητά τους και είναι πιο γλυκιές.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

οι ποιοτητα στις personna platinum αυτες με το κηροχαρτο ειναι πολυ καλη .γλυκες λεπιδες που δινουν πολυ καλα ξυρισματα IMO.σε ηπιες closed comb μηχανες ειναι καλες ,πολυ πανω απο τον μεσο ορο.εκει ομως που μεταμορφωνονται σε εξαιρετικες λεπιδες ειναι σε open comb μηχανες.τις εχω χρησιμοποιησει με την R41 grande και μου εχουν δωσει απεριγραπτα ξυρισματα. ;)
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Αν και είναι πολύ νωρίς για να κρίνω, τo Personna ήταν το ξυραφάκι που μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Φιλικό με το δέρμα, αλλά και αποτελεσματικό συνάμα. Για έναν πρωτάρη σαν κι εμένα φαντάζει το ιδανικό, αλλά αν συνεχίσω να έχω τόσο καλά αποτελέσματα θα είναι η βασική λεπίδα μου για χρόνια.
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Έχω ξαναγράψει , ότι αυτά τα ξυραφάκια τα χρησιμοποιώ αποκλειστικά την τελευταία δεκαετία
(με εξαίρεση κάποιες "δοκιμές" που έκανα , έτσι για να δοκιμάσω κάτι άλλο και απέτυχαν ).
Ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Κάνω κάτι (ΜΕ ΚΑΘΕ ΞΥΡΑΦΑΚΙ ΓΕΝΙΚΑ) όμως που δεν το συνηθίζουν οι περισσότεροι στα φόρουμ περί ξυρίσματος ,
όπως βλέπω και σε τούτο.
ΜΟΝΟ 2 ΞΥΡΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΙΔΑ.
Οι περισσότεροι αγοράζετε 15 σαπούνια, 40 κρέμες , 8 πινέλα , 12 ξυριστικές μηχανές κτλ
Και τα σπαταλάτε για δοκιμή!
Και πάτε να κάνετε οικονομία στα ξυραφάκια ;;;
Με 1,10€ το κουτάκι των 10 , μιλάμε για 1,10€ για 20 ξυρίσματα .
Αν μάλιστα μιλάμε για γένια άνω των 3 ημερών , πέταμα με τη 1η φορά.
Εννοείται το ίδιο έτσι και ακουμπήσει κάπου το ξυραφάκι (νιπτήρα, βρύση , ντουλάπι , οπουδήποτε),
πέταμα αμέσως δεν ακουμπά το πρόσωπο με τίποτε.
Πιστεύω ότι όποιος ακολουθεί αυτή τη φόρμουλα, δεν θα έχει ποτέ πρόβλημα.
Ειδικά με τα συγκεκριμένα ξυραφάκια.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Συμφωνώ απόλυτα.Έχω άπειρα ξυραφάκια για δοιμή.Συνήθως κάνω 2 ξούρες.Σπανιότερα κάνω 1 ξούρα αν δεν μου αρέσει το ξυραφάκι ή 3 αν στο πρώτο ξύρισμα δεν είναι όσο ωραίο είναι στα επόμενα.Τα εν λόγω personna είναι πολύ ωραία και ξαναμπήκα να γράψω εδώ διότι δοκίμασα και αυτά με το κόκκινο χαρτάκι και κόκκινο κουτί.Μπορώ να πώ οτι είναι ίδια με αυτά που αγοράζουμε στο μπλέ κουτάκι.Αυτά που πήρα θα έλεγα οτι είναι ακριβώς τα ίδια με τα παλιά μπλέ που αγοράζουμε εδώ,εννοώ αυτά που εχούν σταματήσει και πολλοί αναζητούν!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”