Personna red, aka Platinum

Απάντηση
kostasg17
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 13 Ιουν 2012, 22:37
11
Been thanked: 6 times

Παντού βρίσκω αυτές με το άσπρο χαρτάκι , που θα βρούμε τις παλιές με το κόκκινο ?
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Έχω παρατηρήσει και εγώ ότι η έκδοση με το λευκό χαρτάκι βγάζει μόνο ένα πολύ καλό ξύρισμα. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι παραμένει η λεπίδα με την πιο γλυκιά κόψη.
Άβαταρ μέλους
Vulcan
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2011, 03:48
12
Has thanked: 132 times
Been thanked: 169 times

kostasg17 έγραψε:Παντού βρίσκω αυτές με το άσπρο χαρτάκι , που θα βρούμε τις παλιές με το κόκκινο ?

Τις κόκκινες τις είχα προμηθευτεί από τον Τσομπάρη ενώ τις λευκές από τον Ξένο, αμφότεροι στο κέντρο Αθήνας.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Νομίζω οτι έχουν καταργηθεί αυτές με το κόκκινο περιτύλιγμα. Στην ουσία το περιτύλιγμα έχει αλλάξει.

Και τα ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού, αυτές πουλάνε.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Τον τελευταίο χρόνο είχα "γκρινιάξει" αρκετές φορές για αυτές τις λεπίδες, είχε πέσει η ποιότητα κατά την γνώμη μου και συναντούσα πολλά προβλήματα παρόμοια με τον Νίκο (NikosX), όπως το να κόβει μόνο από την μια πλευρά μια λεπίδα κλπ.

Η τελευταία όμως παρτίδα που πήρα (γενικά παίρνω λίγες πλέον από τις Personna, καθώς τις δουλεύω με τις πιο επιθετικές μηχανές) είδα κάποιες θετικές αλλαγές. Κατ' αρχήν το περιτύλιγμα, το οποίο άλλαξε σε κηρόχαρτο σε σχέση με το λευκό περιτύλιγμα που είχε. Επίσης τις αισθάνομαι και πιο γλυκιές στο πρόσωπο, γενικότερα παρατηρώ μια βελτίωση. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάποια αλλαγή;
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Εγώ δεν θα έλεγα αλλαγή μιας που δεν είχα χρησιμοποιήσει τόσο παλιά όπως αναφέρεις εσύ.

Απλά μπορώ να πω ότι με την ελάχιστη εμπειρία που διαθέτω, φαίνονται λίγο καλύτερες (προς το παρόν) από τις Derby και AStra.
Αν αυτό βοηθάει ....
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Δεν εννοούσα αυτό Κωνσταντίνε, δηλ την σύγκριση με άλλες λεπίδες. Την σύγκριση της ίδιας λεπίδας με παλαιότερες παραγωγές. Από την ώρα που ασχολήθηκα με το πξ, έχουν αλλάξει 3 φορές σε σχέση με αυτά που βλέπω. Η προηγούμενη αλλαγή (από το κόκκινο περιτύλιγμα με το λογότυπο στο λευκό) ήταν η χειρότερη κατά την γνώμη μου, ποιοτικά είχαν πέσει πολύ. Στην τελευταία αλλαγή (από το λευκό απλό περιτύλιγμα σε κηρόχαρτο ημιδιαφανές) βλέπω βελτίωση στην ποιότητα και με χαροποίησε ιδιαίτερα. Ρωτάω αν την αίσθηση ότι βελτιώθηκαν την έχει και κάποιος άλλος, που έχει δοκιμάσει τουλάχιστον τις αμέσως προηγούμενες.
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Αντωνη, από πού προμηθεύτηκες τις νέες Περσόνες με το κηρόχαρτο;
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Από Θεσσαλονίκη πριν 6-8 μήνες (αν θυμάμαι καλά). Λογικά θα πρέπει να κυκλοφορούν παντού πλέον, αν δεν τις βρίσκεις πες μου να σου στείλω μερικές για δοκιμή.
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Αν μπορείς Αντώνη βάλε καμία φωτογραφία, η Personna είναι από τις αγαπημένες μου και έχω με το απλό λευκό και δεν έχω δει κάτι στην ποιότητά τους
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”