RACER super stainless...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εικόνα
Άλλη μια λεπίδα από την Αίγυπτο.Αυτή τη φορά η racer της lord.Δεν ξέρω να σας πώ με σιγουριά αν είναι μετονομασία μιας άλλη λεπίδας της εν λόγω εταιρείας.
Πέτυχα βάθος,ήταν άνετη λεπίδα και δεν τραβούσε καθόλου.Υποπτέυομαι σε πιο επιθετικες μηχανές θα είναι πιο ωραία.Μου άρεσε σα λεπίδα πολύ.Εντάξει δεν είναι personna αλλά ένα σκαλί πιο κάτω δεν είναι μικρή υπόθεση.Επίσης κάτι άλλες τύπου derby,bic chrome platinum,supermax τις αφήνει χιλιόμετρα πίσω.Πολύ καλύτερη και από τις φημισμένες feather διότι αν και δεν κόβουν τόσο,εν τούτοις είναι σαφέστατα πιο απολαυστικές.Θα τις δοκιμάσω και παραπέρα για πιο πολλά συμπεράσματα.Για όσους ενδιαφέρονται,μοιάζουν με τις lord super stainless.Φυσικά δεν είναι ίδιες σε καμία περίπτωση.Αυτές είναι λίιιιγο πιο κοφτερές θα μπορούσα να πω ενώ οι racer είναι λίιιγο πιο γλυκές.Να μην ξεχάσω οτι είναι πιο μαλακές από τις shark super stainless και σίγουρα όμως λιγότερο κοφτερές.Όχι όμως πολύ.Επίσης δεν ξέρω αν άλλαξαν κάτι στη λεπίδα πέρα από το κουτί της 100άδας,που είναι αντιγραφή των super iridium.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Μόλις τώρα είδα ότι περιέχονται κι αυτές στο πακετάκι που παρήγγειλα προχθές από το Connaught Shaving (και το οποίο επέλεξα επειδή ήθελα να δοκιμάσω τις Lord). Μόλις έρθουν και δοκιμάσω, θα γράψω εντυπώσεις. Αν κατάλαβα καλά, είναι πιο κατάλληλες για αραιοτρίχηδες με ευαίσθητη επιδερμίδα και όχι τόσο σκληρά γένια;
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Πάντως η μακέτα είναι ΥΠΕΡΚΑΛΤ !!!!

Άμα βρω θα τσιμπήσω κάνα δυό μόνο για το κουτί. Άμα ξυρίζει καλά κιόλας ακόμα καλύτερα :D
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Roadrunner έγραψε:Μόλις τώρα είδα ότι περιέχονται κι αυτές στο πακετάκι που παρήγγειλα προχθές από το Connaught Shaving (και το οποίο επέλεξα επειδή ήθελα να δοκιμάσω τις Lord). Μόλις έρθουν και δοκιμάσω, θα γράψω εντυπώσεις. Αν κατάλαβα καλά, είναι πιο κατάλληλες για αραιοτρίχηδες με ευαίσθητη επιδερμίδα και όχι τόσο σκληρά γένια;
Θα έλεγα πως ναι.Αυτή την εντύπωση μου έδωσαν.Εγώ έχω πιο πυκνά γένια στο πηγούνι και στο μουστάκι ενώ στα μάγουλα πιο αραιά γένια.Στα μάγουλα λοιπόν ήταν μαγικές.Πάντα μιλάω για το πρόσωπό μου.Φυσικά είναι λεπίδα που αξίζει την προσοχή κάποιου.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Ωραία, ίσως να μου ταιριάζουν τότε (αν κρίνω από το ότι μου κάνουν οι Derby και Personna). Περιμένω με ενδιαφέρον να τις δοκιμάσω και, ναι, το κουτάκι είναι υπερκάλτ και μας αρέσει!
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Εγώ όπως ήδη αναφέρθηκε, θα τις έπαιρνα μόνο και μόνο για να βάλω βιτρίνα αυτό το απίστευτο ΚΟΥΤΙ!!!! ΑΧΑΧΑΧΑ
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

περίπου 1280x1024, θα το βγάλω και σε 16:9
path3123.jpg
Οι λεπίδες είναι στο to-do list... Σειρά έχουν οι bolzano αυτη τη βδομάδα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Με χαρά γράφω κι εδώ ότι τα Racer μου κάνουν. Οταν το ξυραφάκι "γλιστράει" όμορφα στο κόντρα ξύρισμα και δεν το νιώθεις σχεδόν καθόλου (μόνο το χρατς του κοψίματος της τρίχας ακούγεται), είναι ό,τι καλύτερο. Πριν απ' το Racer μόνο τα Derby και τα Personna είχαν την ίδια αίσθηση στο δικό μου πρόσωπο.

Βέβαια, δεν το βρήκα τόσο κοφτερό στο "προς τα κάτω" πέρασμα και ειδικά στις γωνίες της γνάθου είχε θέμα -αυτό ωστόσο μου συμβαίνει με τα περισσότερα ξυραφάκια, γι' αυτό το "κόντρα" είναι απαραίτητο για μένα. Με τα Astra όταν το δοκίμασα, με έγδαραν, αυτό εδώ τα πήγε περίφημα -και έκοψε και δεν ερέθισε.

Με βλέπω να παραγγέλνω μπόλικα για να έχω απόθεμα, αλλά και για να απολαμβάνω αυτό το υπέροχο κουτί. <3
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Εδώ και αρκετές εβδομάδες ξυρίζομαι αποκλειστικά με Racer από την 200άδα που είχα αγοράσει τον Ιανουάριο του 2015 (δες ημερομηνία του από πάνω ποστ).

Έτσι κι αλλιώς, μου έχουν απομείνει μόνο τέσσερα σφραγισμένα κουτάκια από άλλες μάρκες (ένα Lord Super Chrome, ένα Shark Super Chrome, ένα Τreet Platinum κι άλλο ένα που δεν θυμάμαι τώρα και δεν είμαι στο σπίτι για να το δω). Οπότε ήταν καιρός τους. Τόσα χρόνια είχα τελειώσει μόνο ένα κουτάκι των 10 λεπίδων. Δυστυχώς, λόγω ενός ατυχήματος με νερό που έπεσε στο συρτάρι όπου είχα φυλαγμένη τη χαρτονένια συσκευασία της 200άδας, αναγκάστηκα να την πετάξω και να έχω τα περισσότερα από αυτά χύμα στο άδειο μπολάκι του Proraso (δεν βράχηκαν μόνο 6-7 κουτάκια κι έτσι διασώθηκε κάπως η φοβερή μακέτα). Μικρό το κακό.

Επί της ουσίας τώρα, το ξυραφάκι είναι απόλυτα ταιριαστό στο δέρμα και τα μέτριας σκληρότητας γένια μου, ενώ κάνει τρομερό δίδυμο με τη Lord L6, την οποία χρησιμοποιώ αποκλειστικά τους τελευταίους τέσσερις-πέντε μήνες. Εχω πάψει να παρακολουθώ τις εξελίξεις και δεν ξέρω αν κυκλοφορούν ακόμα τα Racer, έχω όμως τόσο απόθεμα που με βγάζει άνετα για μία πενταετία (τουλάχιστον).
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”