super max stainless plus+

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Εικόνα
Εικόνα
Δεν ξέρω να έχει κάποια σχέση με τις κλασσικές super max-stainless αλλά σίγουρα η τιμή είναι εφάμμιλη.Χρησιμοποίησα ήπια μηχανή lord
l5 με πολύ καλά προιόντα ενώ πριν μήνες την είχα χρησιμοποιήσει σε open comb merkur 33c.Η αίσθηση ήταν τραχιά και τις 2 φορές μόνο που χτες ήταν λίγο παραπάνω (λογικά λόγω castle forbes που έκανε παρθενική εμφάνιση).
Η λεπίδα όμως έέέκοβε απίστευτα.Είχα ένα κόψιμο κάτι που δεν είχα την άλλη φορά,δηλαδή καμία από τις άλλες 2 φορές για να είμαι αντικειμενικός.
Υπήρξαν 1-2 μικοερεθισμοί ανεπαίσθητοι ,που προυπήρχαν,αλλά μετά αφού έπεσε speick a/s lotion μόνο μικροκάψιμο,πραγματικά απειροελάχιστο.
Μου άρεσε αν και ψιλοτράβαγε και πιστεύω πως αν την ξαναπετύχω θα παρω 4-5 πακετάκια να βρίσκονται.
Το πακετάκι έχει μέσα 5 λεπίδες σε διάφανο χαρτάκι μέσα από το αντίστοιχο χάρτινο και καθόλου κόλλα.Από έξω ήταν τυλιγμένο με διάφανη μεμβράνη σαν αυτή που έχουν τα personna.
O βαθμός της είναι 6/10 που σημαίνει οτι περνάει τη βάση λόγω κόψης και τιμής,αλλά της απαγορεύει να αριστεύσει λόγω της αγριάδας στη συμπεριφορά της. :megagrin
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22444 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

Μια διόρθωση: η 33C δεν είναι open comb.
Γιάννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”