Πάμε για τ'αστέρια: Λεπίδες Astra (ASS, ASP, AKP)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πολυ σωστά. Υπάρχουν γενια που μπορεί να είναι αραιά αλλά σκληρά και γενιά που να είναι πυκνα αλλά πιο μαλακα, αν και δυσκολο το δευτερο. Το Astra ατσαλοσυρματα δε μπορεί να θερίσει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Εγώ πάντως θα ήταν οι πρώτες που θα πρότεινα σε κάποιον καινούργιο.
Πολύ ευγενικές και ο πρωτάρης δεν θα πάει για bbs να ζοριστεί
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 06 Μαρ 2018, 20:37
6
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 7895 times
Been thanked: 4992 times

Συμφωνώ με τον Μιχάλη. Καινούργιος στο ΠΞ και από τις μόλις 3 άλλες λεπίδες που έχω δοκιμάσει αυτές μου 'έκατσαν' καλύτερα.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
pasgko
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:49
5
Been thanked: 16 times
Ηλικία: 49

Είναι οι δεύτερες λεπίδες που δοκίμασα. Πολύ καλύτερες από wilkinson, αλλά από το τρίτο ξύρισμα αφήνει μερεμετι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreas την 13 Απρ 2018, 20:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ισως να πρεπει να δουλεψεις στο θεμα της προετοιμασιας. Δεν ξερω ποσο καιρο ξυριζεσαι παραδοσιασκα..
Randyman έγραψε: 21 Μαρ 2018, 17:31 Πολυ σωστά. Υπάρχουν γενια που μπορεί να είναι αραιά αλλά σκληρά και γενιά που να είναι πυκνα αλλά πιο μαλακα, αν και δυσκολο το δευτερο. Το Astra ατσαλοσυρματα δε μπορεί να θερίσει.
Τωρα εδω τι να πω, για την ευφυια της αναρτησης. Εχεις δοκιμασει τις κεραμικες; Μπα. Για την ιστορια, αν και το εχω αναφερει σε αλλο σημειο, γενια 24 ωρων ειναι τοσο σκληρα οσο χαλκινα συρματα ιδιου διαμετρηματος. Σε ολους.

Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Καλές οι asp αλλά μόνο σε ήπια μηχανή.αν τις βάλεις σε επιθετικη μηχανή ( σλαντ) γδερνουν ymmv.πολυ ανώτερες οι ass στο δικό μου δέρμα.επισης ταιριάζουν σε όλες σχεδόν τις μηχανές πολύ καλά.
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Και σε μενα ταίριαξαν πολύ καλά οι stainless (γαλάζιο κουτί).Φθηνές,10 ευρω η κατοστάδα απο Αγγλία.Οσοι ειναι στο ψάξιμο για ξυραφάκι ας πάρουν ένα κουτάκι...
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Δυστυχώς θα επιβεβαιώσω και εγώ αυτό που λέγεται αρκετό καιρό τώρα, πρόκειται για τις Astra - Superior Platinum, πολλές φήμες έλεγαν ότι, τις άλλαξαν και τις χάλασαν, έτσι ακριβώς είναι, ξυρίστηκα με τις νέες και όντως έχουν διαφορά προς το χειρότερο.

Οι καινούργιες γράφουν στην μία μόνο πλευρά το brand, και όχι με τόσο έντονες γραμματοσειρές, όσο για την απόδοση τους εν σχέση με τις παλιές, είναι πολύ πιό κάτω.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

@Tony Αντωνη ακριβως ιδια αισθηση και για μενα.

Εχει κανεις κανενα λινκ για κατοσταδα astra sp τις προηγουμενες με τα μαυρα τυπωμενα γραμματα στη λεπιδα?
Γιατι ενα τελευταιο πακετο που ανοιξα με τα "ημιδιαφανα" ασπρο-γκρι γραμματα, δεν με πολυαρεσε.
Κοβουν αλλα οχι τοσο γλυκα.
Το εκανε το θαυμα της παλι η gillette...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι υπάρχει "σατανικό"σχέδιο από την p&g να χαλάσει όλες τις λεπίδες που κυκλοφορούν , ώστε να μας σμπρωξει πίσω στα συστημικά της θυγατρικής.Αδελφια αντισταθείτε!
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”