Wilkinson Sword

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ναι μάλλον έτσι είναι Τόλη. Οι λεπίδες είναι πραγματικά διαφορετικές σε κάθε πρόσωπο... Εδώ για παράδειγμα πολλοί φίλοι χρησιμοποιούν άνετα και είναι πολύ ευχαριστημένοι με τις Personna που για μένα είναι ότι χειρότερο έχω βάλει στο πρόσωπο μου ...κυριολεκτικά με ξεφλούδισαν. .. Οπότε πας για αλλά :D
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Panagiotis_17
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 08:44
7
Τοποθεσία: Πύργος
Has thanked: 2046 times
Been thanked: 1393 times
Ηλικία: 49

Εμένα πάντως από τις λίγες λεπίδες που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, μου έχουν ταιριάξει καλύτερα αυτές.
Οπότε θα ήθελα αν έχει και άλλος την ίδια άποψη για τις λεπίδες αυτές, να μου πει τι άλλες έχει δοκιμάσει και του έχουν αρέσει επίσης για να δοκιμάσω και αυτές σε επόμενη αγορά μου. Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει :
Wilkinson sword,
Astra SP.
Feather,
Bolzano Superinox
και αυτή είναι και η σειρά προτίμησής μου. Και θεωρώ πως είναι και με διαφορά καλύτερες λεπίδες οι Wilkinson.
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Παναγιώτη και οι Wilkinson sword κάνουν καλά τη δουλειά τους, αν κι είναι κάπως ακριβές σε σχέση με άλλες εφάμιλλες.
Είναι πολλές ακόμα που θα δοκιμάσεις, και βασικά δεν τελειώνουν και ποτέ οι φίρμες. Για μένα σίγουρα δοκίμασε τις BIC τις κίτρινες, τις Polsilver και δε θα μπορούσα να μη σου προτείνω τις αγαπημένες μου Voskhod.
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
Panagiotis_17
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 08:44
7
Τοποθεσία: Πύργος
Has thanked: 2046 times
Been thanked: 1393 times
Ηλικία: 49

Ναι τις voskhod ήθελα και εγώ να τις δοκιμάσω και ήδη έχει φύγει παραγγελία για αυτές μαζί με μερικές άλλες. Σκέφτομαι μήπως να πάρω κάνα πακέτο με 50 ή 100 wilkinson που έρχονται αρκετά οικονομικά. Αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο να δοκιμάσω και τις άλλες που παρήγγειλα και αν δω ότι δεν μου κάνει κάποια άλλη καλύτερα θα το κάνω έτσι.
Άβαταρ μέλους
vsmirnios
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 05 Ιαν 2016, 17:11
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 6216 times
Been thanked: 5379 times
Ηλικία: 54

Με DE έχω πολύ μικρή εμπειρία, αλλά επειδή ξυρίζομε όταν βιάζομε και κυρίως πρωί, δοκίμασα κάποια ξυραφάκια όταν πήρα δύο μηχανές.
Όλα τα Gillette και τα Wilkinson. Τα Gillette με προδώσανε το πολύ στο δεύτερο ξύρισμα, ενώ τα Wilkinson μου βγάλανε και 5 ξυρίσματα πάντα με δύο περάσματα ανά ξύρισμα.
Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα, αλλά επειδή δεν τα χρησιμοποιώ συχνά δεν βρίσκω τον λόγο να ψάξω για καλύτερα.
Ordo ab chao
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Την εχω αυτη τη μαυρη τη μηχανη αλλα δεν εχω ξυριστει γιατι δε μπορω. Εχω μαθει χωρις το προστατευτικο και να ειναι εκτεθειμενη η λεπιδα στο μαγουλο μου κι οχι ενα μικρο μερος της.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Panagiotis_17
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 08:44
7
Τοποθεσία: Πύργος
Has thanked: 2046 times
Been thanked: 1393 times
Ηλικία: 49

Ξέρει κάποιος αν αυτά τα ξυραφάκια είναι ίδια με αυτά ?
Τα πρώτα τα έχει δοκιμάσει κανένας?
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7549 times
Been thanked: 6845 times
Ηλικία: 45

Τα δευτερα φτιαχνονται στην Γερμανια και ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης ενω τα πρωτα φτιαχνονται στην Κινα,δεν τα εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια και ειναι και παμθηνα!!
κατα τον δαιμονα εαυτου
Άβαταρ μέλους
Panagiotis_17
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 08:44
7
Τοποθεσία: Πύργος
Has thanked: 2046 times
Been thanked: 1393 times
Ηλικία: 49

Και η δική μου άποψη για τα δεύτερα είναι η καλύτερη. Αλλά σκέφτομαι πως αν τα κινέζικα φτάνουν σε ένα ποσοστό 80% και πάνω τα αυθεντικά σε αποτελεσματικότητα και σε διάρχεια, δεδομένης και της δαφοράς τιμής, ίσως αξίζουν για αγορά.
Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 15:20
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 32 times
Been thanked: 460 times
Ηλικία: 32

Πρώτο μου ξύρισμα χθες με τη συγκεκριμένη λεπίδα. Face lathering με το στικ της arko και 3 περάσματα με την DE89.
Αφού έχω ξεβγάλει το πρόσωπο μου και έχω φτάσει πολύ κοντά σε BBS σε όλο το πρόσωπο χωρίς το παραμικρό κόψιμο, πάω να βάλω ASB. Πρώτη φορά μου τυχαίνει τόσο κάψιμο με balm, και με ενυδατικη μετά πάλι τα ίδια, ενώ η επιδερμίδα στα μάγουλα μου είναι αισθητά πιο κόκκινη και ευαίσθητη.
Κρίμα γιατί θα πήγαινε πρώτο στην κατάταξη μου.
Θα του δώσω βέβαια άλλη μία ευκαιρία με λίγο μακρύτερα γένια, μιας και είχα ξυριστεί και τις δύο προηγούμενες μέρες ( με personna ) και ίσως να φταίει κι αυτό...
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”