Personna blue

paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

το είδε κανείς?Να τις εμπιστευτούμε?Κανένα review?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 02 Νοέμ 2012, 21:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Ενσωμάτωση του συνδέσμου. Φιλικά Στέφος
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

H λεπιδα υπαρχει εδω και αρκετα χρονια. Στο αδερφο γερμανικο φορουμ την θεωρουν σχεδον ισαξια της ASP.

Προσωπικα οταν βλεπω αυτη τη διαφορα στην τιμη... :dash

Αν και ειναι γνωστο οτι το Connaught σε γραπωνει λιγο σε ορισμενα προϊοντα..


ΥΓ: Τη λεπιδα την διαχωρισα για ευνοητους λογους σε δικο της νημα!
Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Στέφανε,την επόμενη φορά θα τα καταφέρω με τις ενσωματώσεις.Eυχαριστώ. :btt2
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Πολύ καλή στο πρώτο ξύρισμα.
Την χρησιμοποίησα σήμερα για πρώτη φορά και την βρήκα αρκετά κοφτερή και συνάμα απαλή.
Σε αυτήν την τιμή είναι ιδανικές,φθηνές λεπίδες, σε σχέση με άλλες.Κάτω απο 10Ε οι 100.
Δεν με ερέθισε καθόλου.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Μεχρι στιγμης οι αγαπημενες μου, καθημερινες λεπιδες. Βαθυ ξυρισμα, διαρκει (ανετα βγαζει 5 - 6 ξυρισματα, με λιγη φροντιδα -λαδωμα μετα το στεγνωμα- ενιοτε και περισσοτερα...), φιλικη με το δερμα μου, αρκετα φθηνη (ειχα παρει ~11€ τις 100 απο Amazon).

Μια πολυ ενδιαφερουσα παρατηρηση μου ειπε ο Γιωργος του wellshaved.gr : απο την εμπειρια του εχει δει πως οσοι λατρευουν τις feather δεν αντεχουν τις personna, και το αντιστροφο (προσωπικα, πραγματι δεν αντεξα ουτε 3 ξυρισματα με feather, με ερεθιζε πολυ και δεν πετυχαινα βαθος...). Εχετε το αυτο υπ' οψιν πριν τις δοκιμασετε, ειδικα αν σας βολευει πολυ η feather.

Ξερει κανεις τι διαφορα εχουν οι blue (super) απο τις platinum, που βγαινουν περιπου στην ιδια τιμη;
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Θα δοκιμάσω feather και θα δώ αν ισχύει.Ο Γιωργος του wellshaved μίλαγε για τις platinum λογικά αφού αυτές φέρνει.Πάντως και εμένα έχουν γίνει οι αγαπημένες μου!Απίστευτες.
Η διαφορές με τις platinum θα είναι μικρές,πάντως αυτές μου φάνηκαν εξίσου γλυκές αλλά πιο κοφτερές.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Ξαναδοκίμασα σήμερα την εν λόγω λεπίδα και έχω να πώ ότι είναι απίστευτη.Σε open comb με γένια 2 ημερών που παλιά δε θα τόλμαγα να ξυριστώ τα πήγε περίφημα.'Εκοβε άνετα σχεδόν δε την ένιωθα και επιπλέον δεν κόπηκα πουθενά.3 απορίες τις είχα να πώ την αλήθεια.
1.Γιατί δεν πήρα άλλη μια 100άδα?
2.Eίναι καλύτερες οι personna platinum?
3.Πόσο πιο κοφτερές είναι οι feather?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Δεν είναι τόσο θέμα κόψης, όσο του συνδυασμού κόψης / φιλικότητας προς το δέρμα. Εγώ με το που δοκίμασα feather, τις σιχάθηκα: δεν πέτυχα βάθος, με κόβανε, μου τραβαγανε το δέρμα κλπ. Ναι, ήταν πιο κοφτερές (το καταλάβαινες) αλλά συνολικά -σε τρεις δοκιμές που έκανα- το αποτέλεσμά τους ήταν (στο δικό μου δέρμα) τραγικό...
minime
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 30 Οκτ 2013, 21:52
10
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

rhtoras έγραψε:3.Πόσο πιο κοφτερές είναι οι feather?
Δεν έχω δοκιμάσει άλλες Personna πέρα από τις Platinum, αλλά αυτό που λένε πολλοί είναι ότι οι Personna Med είναι μισό κλικ πριν τις Feather. Βασικά πάει Lab, Med, Feather.
Αυτά είναι σχετικά βέβαια γιατί άλλοι λένε ότι οι Polsilver SI είναι πριν τις Feather, άλλοι λένε ότι οι SI είναι όπως οι Astra...
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

rhtoras έγραψε:Ξαναδοκίμασα σήμερα την εν λόγω λεπίδα και έχω να πώ ότι είναι απίστευτη...
Μετά από χρήση 3 λεπίδων θα συμφωνήσω κι εγώ ότι πρόκειται για φανταστική λεπίδα. Ειδικά για καθημερινό ξύρισμα είναι εξαιρετική. Έχω καταφχαριστηθεί ξύρισμα μ'αυτές τις λεπίδες
Τελικά δύο ταπεινές λεπίδες, οι Shark και οι Personna Lab, απεδείχθησαν οι καλύτερες και φιλικότερες στο δέρμα μου (προσωπικά πάντα και σε καθημερινό ξύρισμα).
Βαγγέλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”