Υπαρχει κατι αναμεσα persona και feather?

Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Εγω τωρα σας διαβαζω και κατι αρχιζει να μπαινει στο μυαλο μου σιγα σιγα. Για παραδειγμα να δω τι αστρα μπορω να βρω. Για keep going να δουμε. Ευχαριστω.


Nikos
Sent from my iPad using Tapatalk
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Tommy h
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 20 Φεβ 2012, 19:36
12
Has thanked: 24 times
Been thanked: 7 times

Mπορείς να δοκιμάσεις τις Gillette 7 O’clock Super Platinum (μπλε κουτί) είναι πολύ κοντά στίς persona.
θωμάς
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Δεν το ήξερα παιδιά, εγώ είμαι κολλημένος με τις Feather. Αλλά μου είχε στείλει μία για δοκιμή ο Δορυφέρων και μου άρεσε πολυ.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι τα Gillette 7 o'clock super platinum είναι μια εξαιρετική λεπίδα.
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

οκ κλεισαμε.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αυτες ειναι οι μονες Gillette (σημερινης κοπης) που εχω σε εκτιμηση. Την Rubie δεν την εχω δοκιμασει ακομη. Εχει να με στειλει καποιος? (ΠΜ)

Σχετικα με τις Astra. Οταν η P&G αγορασε την εταιρεια, μετεφερε την παραγωγη στη Ρωσια. Στην αρχη συνεχισε να τις παραγει (εχω δει ΑΚΡ "Made in Russia"). H P&G κατα την παγια τακτικη της, ο,τι ειναι ποιοτικο και καλο (αρα και πιο ακριβο στην παραγωγη) το σταματαει (απο το να "ριξει" την ποιτητα και να το φερει στο ιδιο επιπεδο με τα παλιοτερα δικα της). Την ιδια τυχη ειχαν και τα ZIRH για παραδειγμα. Οι ΑΚΡ σταματησαν να παραγονται, ειναι γεγονος. Οι υπολοιπες (ASP και ASS) ειναι βεβαιως ακομη σε παραγωγη.

Για μενα η Feather ειναι κατα πολυ υποδεεστερη της AKP. Η Iridium Super (πρωην Polsilver) ειναι τουλαχιστον στο ιδιο επιπεδο με την Feather αλλα πιο φτηνη.

Θα μπορουσα να γραψω και να εχεις να διαβαζεις μερικες ωρες.. Το καλυτερο που εχεις να κανεις (ΙΜΗΟ) ειναι να πας σε ενα site, οπως για παραδειγμα το Connaught και να παρεις ενα sample pack. Εκει εχει διαφορες εκδοσεις. Ειναι καλο να γραφουμε ορισμενες προτασεις, αλλα σε τελικη αναλυση ολα ειναι σχετικα. Το μονο που με σιγουρια μπορει να σε βοηθησει να βρεις την σωστη για σενα απαντηση στο ερωτημα σου ειναι ενα.

Δοκιμασε, δοκιμασε, δοκιμασε, δοκιμασε, ΔΟΚΙΜΑΣΕ!

Και αυτο ισχυει και για τις κρεμες, τα σαπουνια, τις ξυριστικες μηχανες, αλλα ακομη και για ολοκληρη τη ζωη!

Φιλικα,
Στεφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Ευχαριστω Στεφανε. Αυτο προτιθεμαι να κανω. Να δοκιμαζω. Αλλα ειμαι τυπος του ¨τα δοκιμαζω δυο δυο¨ και οχι δεκα δεκα για αυτο και ανοιξα αυτο το θεμα. Ηδη με βοηθησατε και σημερα παραγγειλα τα αστρα και ψαχνω τα 7oclock. Οπως λες ολα ειναι υποκημενικα και οτι ταριαζει σε σενα ισως να μην ταιριαζει σε μενα . Μεσα απο τις ερωτησεις μαθαινω κυριως τις μαρκες τις οπιες δεν ηξερα καν οτι υπηρχαν. Διαβαζοντας και τα σχολια σας βαζω ιεραρχεια για το τι θα δοκιμασω πρωτα.
Αυτα.


Nikos
Sent from my iPad using Tapatalk
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Σημερα ειχα την ευκαιρεια να δοκιμασω τα αστρα που παρελαβα χτες. Ηθελα η δοκιμη να ειναι με "σκληρα" κριτηρια και ετσι αποφασισα να το δοκιμασω με την 11c. Ειμαι ενθουσιασμενος με το αποτελεσμα. Τεριαξαν τελεια τα δυο τους. Πολυ βαθυ ξυρισμα και χωρις ιχνοσ κοκινιας η κοψιματος. Για μενα ειναι ενα ισως και δυο κλικ ανωτερα απο τα περσονα. Συνεχιζω τις δοκιμες αν και ειναι love at first sight shave με τα astra.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 25 Σεπ 2012, 16:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Διορθωση!.. ;)
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”