Bic Astor

Απάντηση
geok
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 13:44
11
Has thanked: 134 times
Been thanked: 81 times
Ηλικία: 48

Άν και έχω δύο πακέτα,το ένα ανοικτό πιστεύω πώς είναι μόνο για ένα ξύρισμα καί για γιένια μίας μέρας.
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Πιθανόν σε 5-6 κουτιά να υπάρχει μία καλή. Οι υπόλοιπες 25 είναι για θάνατο. Οπότε ρισκάρεις 50 σφαξίματα για 2 καλά ξυρίσματα .
Άβαταρ μέλους
vavoulas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 31 Οκτ 2014, 02:31
9
Τοποθεσία: Φλωρινα
Has thanked: 13 times
Been thanked: 30 times

Χα χα ,οντως! Εγω παντως προτιμω να ξυριστω με φραπεδιερα παρα με Bic astor ...!!
seek and destroy
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
8
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

Τί να σας πω βρε παιδιά! εγώ πάντως συνεχίζω να τις χρησιμοποιώ και είμαι μια χαρά και για να σας γράφω είμαι ακόμα ζωντανός.

Τις προτιμώ απο κάτι τουρκικές,πακιστανικές και αιγυπτιακές καλύτερα bic Astor.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Tώρα τελευταία έχουν αλλάξει συσκευασία και γράφουν οτι είναι εκ Γαλλίας,οπότε μπορεί να διόρθωσαν το θέμα με τις σκάρτες λεπίδες ανα κουτί.
Πάντως στο θέμα λεπίδα δεν υπάρχει κανόνας.Εδω μια λεπίδα μπορεί από μηχανή σε μηχανή να έχει διακυμάνσεις.π.χ dorco στις opencomp...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Ηλίας-Πατρα
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2015, 18:17
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 47 times

Σημερα περασα απο χοντος και τα βρηκα.Απογευματινο ξυρισματακι λοιπον με αυτο το ξυραφι και μπορω να πω με απολυτη σιγουρια οτι ειναι το καλυτερο ξυραφι που εχω δοκιμασει.Ξυρισμα σε βαθμο που νομιζεις οτι εχεις χτυπησει λεηζερ χωρις ιχνος ερεθισμου!!
Εχω εντυπωσιαστει απο το αποτελεσμα και το μονο που θελω να δω ειναι αν ισχυουν ολα τα γραφομενα για το ενα στα πεντε ξυραφακια.Αν δεν ισχυει τοτε θα μιλαμε για ενα ξυραφακι που θα εχει βαλει τον πηχη πολυ ψιλα για τα επομενα ξυραφια.Οπως και να εχει σιγουρα θα υπαρχει παντα στο ντουλαπι μου ,το ερωτευθηκα!!!!
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
8
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

ΦΊλε Ηλία,ακριβώς το ίδιο λέω και εγώ και με αυτα που διάβαζα απο άλλα μέλη απορούσα,προσωπικά τις astor τις θεωρώ κορυφαίες λεπίδες κατηγορίας champions league, σίγουρα θα ''χτυπήσω '' κατοστάδα.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Αν και δεν έχω δοκιμάσει, η τιμή που τις έχω δεί στα S/M είναι γύρω στο 1,30-1,40, έτσι δεν είναι;
Όταν οι αδελφές τους Bic Chrome είναι γύρω στα 70-80 λεπτά, οι Άστρα και Βοσχόντ π.χ. στα 50-60 λεπτά.
Ακριβούτσικες δεν είναι;
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

παιδια οι λεπιδες ειναι κατι που δεν μπορει να συμφωνουμε ολοι. προσωπο με προσωπο και επιδερμιδα με επιδερμιδα διαφερουν.αν ηταν ετσι θα ξυριζομασταν ολοι με μια λεπιδα. ;)
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
8
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

Νώντας έγραψε:Αν και δεν έχω δοκιμάσει, η τιμή που τις έχω δεί στα S/M είναι γύρω στο 1,30-1,40, έτσι δεν είναι;
Όταν οι αδελφές τους Bic Chrome είναι γύρω στα 70-80 λεπτά, οι Άστρα και Βοσχόντ π.χ. στα 50-60 λεπτά.
Ακριβούτσικες δεν είναι;

Νώντα τις Astor στα sm τις πουλάνε τόσο που λές πάνω κάτω,άλλες λεπίδες δεν έχω δει να πουλάνε.

Aν ρίξεις μια ματια και στο hairmaker θα τις βρείς φθηνότερα ;)
Γιώργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”