Shark Super Chrome

Άβαταρ μέλους
KnightRider
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 16 Ιαν 2020, 09:42
4
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times
Ηλικία: 46

Τις συγκεκριμένες λεπίδες (Shark Super Stainless) τις οπλίζω στην ξυριστική μου, τα τελευταία 3 χρόνια.

Έχω κόψει με καμια 200ρια απο αυτές.

Το συμπέρασμα μου είναι πως είναι αρκετά τίμιες αν και όχι κ τόσο κοφτερές όσο θα τις ήθελα. Βέβαια απο την άλλη με αποζημιώνουν, διότι σε βιαστικές κινήσεις συγχωρούν κ δεν δημιουργούν πρόβλημα.

Τις προτείνω για test drive σε αρχάριους έως medium χειριστές μηχανής καθώς κ σε μαλακά έως μέτρια γένια.

Άποψή μου, έμπειρος χειριστής με σκληρό γένι, μπορεί να οπλίσει κ άλλες λεπίδες.

ΜΦΧ
(*) Κάθε άποψη στηρίζεται σε προσωπικές εμπειρίες κ σε καμία περίπτωση δεν θέλει να προσβάλλει ή να αμφισβητήσει κανένα μέλος.
Basil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 17 Σεπ 2017, 14:15
6
Τοποθεσία: Καλύβια Θορικού - Αττική
Has thanked: 761 times
Been thanked: 605 times

Καλησπέρα σε όλους
Τις βρήκα (Shark - Super Chrome) πριν λίγες μέρες, είναι σε χάρτινο κουτάκι σε συσκευσία 5 λεπίδων. Το τύλιγμα είναι σε μονό κοινό κίτρινο χαρτί (όχι κυρόχαρτο και χωρίς κερί συγκόλλησης). Στην SE RazoRock Eco, μετά από μερικές Astra SP, είπα να τις δοκιμάσω, δυστυχώς σε μένα δεν ταίριαξαν, ότι προετοιμασία και να έκανα, ότι σαπούνι ή κρέμα και αν δοκίμασα, μου φάνηκαν τραχιές, στο WTG τραβάνε λίγο (όχι ενοχλητικά) ενώ το τράβηγμα γίνεται πιο έντονο στο ATG που συνήθως κάνω στον λαιμό. Απομένει να δοκιμαστούν και σε DE οπότε μάλλον θα επανέλθω.
Βασίλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”