KAI λεπιδες ξυρισματος

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Οκ, ανοιγω το νημα εδω, με την προοπτικη να υπαρχει συνεχες update, και καταγραφη αποδοσης, ανθεκτικοτητας κλπ!
Μεχρι στιγμης εχω χρησιμοποιησει μια λεπιδα, με 2 ξυρισματα για την ωρα. Προκειται για μια πολυ κοφτερη λεπιδα, αλλα συναμα πολυ απαλη. Δε με εχει δημιουργησει καποια προβληματα. Εχοντας σα non-plus-ultra Astra Keramik Platinum (AKP) που σε μεσο ορο με βγαζουν περιπου 17-19 ξυρισματα (ισως και παραπανω, απλα μετα τις αλλαζω γιατι τις βαριεμαι! :beah2 ), πρεπει να αποδειξει οτι ειναι τουλαχιστον ισαξια.. Παντως ειναι και απο τις πιο ακριβες και δυσευρετες, ειδικα εδω στην Ευρωπη! Στο γερμανικο αδερφο φορουμ εχω διαβασει κολακευτικα σχολια, τα οποια λογω του οτι ειναι νωρις ακομη δεν θελω ουτε να επιβεβαιωσω, ουτε και να απορριψω!

Για να δουμε τι θα δουμε.. Παντως το σημερινο ξυρισμα ηταν πορνο.. Ο συνδυασμος 34c, Cadé, και Κai, ηταν πολυ καλος!


:griechenland
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22406 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

Σε σχέση με τις Feather?
Γιάννης
NavalArchitect

Έχω τις KAI Titan Mild. Μιά χαρά μου φαίνονται. Καλύτερες από τις Feather Light, πιό επικίνδυνες από τις Feather ProGuard, σε σχέση με τις Feather Pro ακόμη δεν έχω άποψη καθότι δεν έχω ανοίξει το πακετάκι των δεύτερων που ήδη έχω. Προς το παρόν τις βάζω κάπου στο μέσο όρο, αλλά οι εμπειρίες μου με λεπίδες του είδους δεν είναι προς το παρόν πολύ πλατιές.
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22406 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

Κωνσταντίνε, ο Στέφανος μιλάει για τις DE Kai, αυτές που λες εσύ είναι για ξυράφια τύπου Artist Club, Kai (εδώ και εδώ) ή CobraΕικόνα
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Εδω με μια Gillette Goodwill
Λιτη εμφανιση ως και στο χαρτακι
Αψογη αποδοση,συνδιαζει κοψη συν γλυκο περασμα
Δεν φοβιζει,δεν ειναι αποτομη,το περασμα ομαλο και σε προειδοποιει
Βαθυ ξυρισμα,σταθερη αποδοση.
Εικόνα

Χτυπιεται ας το πουμε στα ισια με την Feather
Το μονο μειον ειναι πως δεν την βρισκεις τοσο ευκολα οσο αυτη,οχι πως ειναι δυσευρετη
Κορυφαια επιλογη,πρεπει καθε DE shaver να την δοκιμασει.
Εικόνα
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
NavalArchitect

iogi έγραψε:Κωνσταντίνε, ο Στέφανος μιλάει για τις DE Kai, αυτές που λες εσύ είναι για ξυράφια τύπου Artist Club, Kai (εδώ και εδώ) ή CobraΕικόνα
Ευχαριστώ Γιάννη και συγνώμη παιδιά, εδώ δεν έχω πολύ χρόνο αυτές τις μέρες και μπαίνω στα φόρουμς ρίχνοντας μια ματιά αρκετά βιαστικά...
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Οι λεπίδες αυτές είναι πολύ κοφτερές, γλυκιές και σε μένα κρατάνε για 5-6 ξυρίσματα (δεν έχω ιδιαίτερα σκληρά και πυκνά γένια). Η τιμή τους είναι αρκετά υψηλή αλλά πιστεύω πως αξίζει να τις δοκιμάσετε.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εμένα πάλι δεν... Πριν μερικές μέρες πήρα ένα κουτί των 5 και σήμερα είναι η δεύτερη που χρησιμοποιώ. Από το πρώτο πέρασμα μου δίνει την εντύπωση ότι δεν κόβει (σε τελείως αντίθετη εικόνα από τις feather που τις θεωρώ ποίημα) γρατσουνάει και δίνει την αίσθηση ότι θα τρελλαθείς στην κοκκινίλα. Αυτό σαν αίσθηση γιατί με το τέλος δεν βλέπεις σοβαρές κοκκινίλες. Και δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως σίγουρα δεν θα τις ξαναπάρω.
Ένα πράγμα που μου έκανε άσχημη εντύπωση είναι (και εδώ ρωτάω και όσους τις έχουν χρησιμοποιήσει) είναι ότι δεν γράφουν το παραμικρό πάνω τους. Λες και είναι no name με το κιλό.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Αυτό με το ότι δε γράφει τίποτα δεν είναι απαραίτητα κακό.
Μια από τις πιο καλές λεπίδες η uk personna,δεν γράφει επίσης τίποτα πάνω της.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Και οι πολυ κοφτερες Bluebeards Revenge δεν γραφουν τιποτα πανω τους.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”