Occam's HIRAM Commander SE

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Τα εξυπνοπουλια από την Αμερική μου απάντησαν μετά από 12 ημέρες ότι το 3dot plate ήταν οκ αφού την ειχαν ελέγξει λεει. (Όπως ελεγξαν και τις δεύτερες καραελαττωματικες που στειλαν σε πολλους;! Με κυματιστες μπαρες? #%://÷#× ) Νομίζουν οτι φταίει η μηχανη. Πράγμα που δεν συμβαινει. Μου πρότειναν να τη στείλω πίσω ώστε να μου την αντικαταστήσουν.

20 ευρώ μεταφορικά πίσω + 40 ευρω ξανα τελωνείο
Που να κανω φόρμες εξαγωγης κτλ στο ταχυδρομείο της Καβάλας. Για να υπάρχει έστω και μια περίπτωση να έρθει ξανα κάτι ισως χειρότερο;

Δεν έχω παχυμετρο να τους δείξω ότι από τη μια πλευρά το ποδαράκι της κεφαλής ειναι μισο χιλιοστό κοντυτερο.

Αν γράψω την άποψη μου ελεύθερα θα διαγραφώ από το φόρουμ...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Παναγιώτη έχεις δίκιο, παρόμοια θέματα είχαν και οι προηγούμενες κεφαλές τους στην απλή έκδοση, θαρρώ πως η κεφαλή είναι η ίδια, δεν πρέπει να έχει αλλαχτεί... :think:

Και λόγω ότι δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό, κάνε την κίνηση σου κανονικά, και δεν εννοώ να την στείλεις πίσω, γράψε τους ότι υπάρχει θέμα μόνο με το 3dot plate, και επίσης ότι εδώ στην Ελλάδα τα μεταφορικά και τα τελωνεία μας κοστίζουν ακριβά, την αλήθεια δηλαδή, είναι υποχρεωμένοι άλλωστε να σου κάνουν αντικατάσταση, και να το προσέξουν στο μέλλον, είναι και ένα κομμάτι ακριβό, ο Κινέζος μας άλλαζε τα Qshave/Yaqi, χωρίς αντικατάσταση και περιττά λόγια.

Βγάλε και 2-3 φωτογραφίες καλές και κοντινές χωρίς επεξεργασία, και σύναψε τις μαζί με τα παράπονα σου, και εφόσον λές ότι δεν έχεις παχύμετρο, και αν θέλεις φυσικά, στείλε μου τις εμένα με πμ, έχω εφαρμογή που μπορώ να μετρώ διαστάσεις από φωτογραφίες, και έτσι το 'στρίμωγμα' θα είναι κανονικό και με τον νόμο.!

ΥΓ: Δεν γράφω για να υποδείξω τι και πως, άλλωστε η τελική επιλογή είναι πάντα δική σου, να βοηθήσω προσπαθώ, αλλά και για να σταματήσει πλέον αυτή η κοροϊδία, η μερίδα του λέοντος δεν είναι μόνο για τις ΗΠΑ, και εμείς τα ωραία μας ευρο-πουλάκια δίνουμε, αν δεν τα θέλουν και θέλουν $$$ να μας το πουν, και εμείς ξέρουμε. ;)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Το εκανα ηδη Αντώνη, πριν το προτείνεις.
Αυτά ακριβώς τους έγραψα και ζήτησα αλλο plate + 2 βιδες και είπαν θα μου το στειλουν.
Για τις φώτο θα προσπαθήσω αλλά γενικά με τα ξυράφια παιδευομαι να τραβήξω μακρο.
Μπορεί να έχουν κανει βλακεία και με την γωνία με την οποία βιδωνει στη μια πλευρα.

Τουλάχιστον μπορώ να ξυριστώ, δεν είναι άχρηστο το ξυράφι. Και αισθητικά ειναι super. Ενώ άλλοι κλαίνε και τις στέλνουν δυο δυο πίσω για refund...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

natnat έγραψε: 25 Φεβ 2020, 00:36Μπορεί να έχουν κανει βλακεία και με την γωνία με την οποία βιδωνει στη μια πλευρα.
Αυτό ακριβώς παρουσιάζει και η δική μου dot3 που έφτασε χθες.
natnat έγραψε: 25 Φεβ 2020, 00:36 Τουλάχιστον μπορώ να ξυριστώ, δεν είναι άχρηστο το ξυράφι. Και αισθητικά ειναι super. Ενώ άλλοι κλαίνε και τις στέλνουν δυο δυο πίσω για refund...
Ξανά, αυτό ακριβώς.

Όσον με αφορά, κέρδισε ο νέος απατεωνίσκος. Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ ξανά με την πάρτη του με φωτογραφίες, αιτήματα, αναμονές, επιστροφές, τελωνεία. Το ξυράφι είναι πανέμορφο και με ξυρίζει καλά.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Πρωινός πρωινός ο @Vavous
Και εγω πριν παρω το email χθες αυτο ειχα αποφασισισει να κανω. Και ξανα δεν.
Πάλι τυχεροί είμασταν :P
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Μάλιστα, τα λόγια πλέον είναι περιττά, και στην τελική βρε παιδιά εσείς να είστε πάντα καλά!

Μία παράκληση, όποιο μέλος μπορεί ας βάλει μία φωτογραφία, για να μπορούμε να κατανοήσουμε καλύτερα το πρόβλημα,
αλλά κυρίως και για λόγους μελλοντικών αγορών από τα μέλη μας, διότι πρέπει να λέγονται κι αυτά Κύριοι.

Συμβαίνουν αυτά στα πρωτότυπα, πάντα θα επιδέχονται κάποιας διόρθωσης, δυστυχώς εδώ το πράμα σαφώς διαφέρει.

Κρίμα πάντως
@Stefanos Στέφανε τ' ακούς; εσύ τι έκανες; την παρέλαβες;
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

3 dot plate.
Δεξιά και αριστερή πλευρά. Από την μια μεριά το κενό είναι πολύ μικρό για να χωρέσει η λεπίδα.

Εικόνα

Εικόνα
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Με ποιο τροπο φορτωνεται η λεπιδα ?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Σπρωχνεται απο την πανω πλευρα της κεφαλης και σφηνωνει. Δες βιντεο της OREN
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ευχαριστω
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Single Edge razors”