Video ξύρισμα με Schick injector!

Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Ευχαριστώ παιδιά , σας ευχαριστώ όλους!!Παρόλο 2 χρόνια + στο κουρμπέτι και ακόμη δοκιμάζω καινούργια εργαλεία, τι άλλο να σας πω, ήδη παρήγγειλα 1 τζαμάκι extra για τη βιτρίνα μου!

Φώτη αν και είμαι λαικάντζας και βλάχος μαζί ακούω λίγα ξένα μόνο απο Led Zeppelin , Deep Purple , Rainbow κτλπ.Το συγκεκριμένο είναι το Stairway to Heaven των Led Zeppelin αλλά όχι στην εκτέλεση που θα ήθελα!Πήγαινα να ανεβάσω το βίντεο μέσω movie maker και να το επεξεργαστώ αλλά κατα την αναπαραγωγή του μου έκανε σπασίματα :confused , έτσι το ανέβασα στο Youtube και το επεξεργάστηκα εκεί απο το άθλιο πρόγραμμα που έχει.Εκεί για μουσική έχει συγκεκριμένα κομμάτια και το συγκεκριμένο σε αυτή την εκτέλεση δυστυχώς!

Τώρα το όσον αφορά το κόψιμο σε σχέση με ένα DE είναι διαφορετικό θα έλεγα, το κάθε ένα έχει τα δικά του!Σίγουρα το SE είναι πιο ελαφρύ απο ένα ξυράφι της Merkur, η μονή όψη σου θυμίζει καταστάσεις Gillette Fussion κτλπ.Δε μπορώ να εκφέρω πολλές γνώμες διότι έχω μια συγκεριμένη μάρκα λεπίδας η οποία προς το παρόν με ξύρισε απροβλημάτιστα αλλά όχι κοφτερά όπως μια λεπίδα Personna, Feather μέσα σε Merkur 34C, καμία σχέση!
Όμως το να γνωρίζεις ότι ξυρίζεσαι με μια μηχανή του 1935'-1945' σε πιάνει άλλο δέος!Ύστερα το κόστος απόκτησης μια Schick δεν είναι ακριβό και ο καθένας μπορεί να έχει μια στη συλλογή του!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Μια φοβερη εκτελεση του Stairway ειναι αυτη που παιζουν οι Led Zeppelin με τους Pink floyd. Απιστευτη σε ενα απο τα καλλιτερα τραγουδια ολων των εποχων.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:



Ένα εκπαιδευτικό βίντεο στο οποίο ο Matt μας παρουσιάζει όλη τη σειρά των Schick injector.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Μπράβο Ηλία ! Και χθες βράδυ εγώ ο νεοσύλλεκτος στο χώρο έβλεπα κάτι πιο παλιά βίντεο άλλων μελών και αναρωτιόμουν γιατί δεν γυρίζει κανένας τώρα . Να λοιπόν που διαψεύτηκα. Και επιτέλους καιρός κάποιοι από το φόρουμ με εμπειρία και αξιόλογο εξοπλισμό (αν θέλουν φυσικά ) να κάνουν ανάλογα βίντεο ... όλο Αμερικανάκια βλέπουμε και έναν Εγγλέζο που όλα τα θεωρεί τέλεια και κάνει σαπουνάδα λάσπη ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Single Edge razors”