Κατι κοντα σε ej89

Άβαταρ μέλους
dragonace
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2014, 16:16
9
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 67 times
Been thanked: 165 times

Καλησπερα συμφορουμιτες,
Η edwin jagger 89dl μετα απο 1.5 χρονο χρησης, 1-2 φορες ανα εβδομαδα, τελικα παρεδωσε πνευμα ποιοτικά. Η γωνια οπως θα δειτε στις φωτογραφιες ξεφλουδισε, η επιχρωμιωση τελικα δεν ηταν του επιπεδου που περιμενα. Θεωρω απαραδεκτο το γεγονος αλλα τελοσπαντων.. Έστειλα email στην εταιρία κ δεν απαντησαν.
Οπως κ να χει ψαχνω κατι αντιστοιχο ξυριστικα κ πιο value for money ποιοτικα (ισως πιο μακρια λαβη απο 89dl). Ψαχνω για περιπου το ιδιο γλυκο ξυρισμα μαξ 30€.
Μεσα στις σκεψεις ειναι lord l6, merkur, parker
Σε αλλη περιπτωση θα πηγαινα στη μερκουρ χωρις δευτερη σκεψη αλλα κανω εδω κ χρονια προσωπικο εμπαργκο οσο μπορω στα γερμανικα προιοντα. Επομενως θα εκτιμουσα τις γνωμες σας...

Σπύρος ΕικόναΕικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 31 Μάι 2018, 18:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ, αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 211 times
Been thanked: 551 times
Ηλικία: 43

muhle r89 grande αν μπορεισ να κανεις την υπερβαση οικονομικα.την εχω εξι χρονια γεματα.με 3 ξυρισματα ανα εβδομαδα δεν χαμπαριαζει τιποτα.οταν την καθαριζω είναι σαν καινουργια!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Κάτι σε Maggard, Razorock, Qshave ίσως;
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dragonace
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2014, 16:16
9
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 67 times
Been thanked: 165 times

DAK έγραψε:muhle r89 grande αν μπορεισ να κανεις την υπερβαση οικονομικα.την εχω εξι χρονια γεματα.με 3 ξυρισματα ανα εβδομαδα δεν χαμπαριαζει τιποτα.οταν την καθαριζω είναι σαν καινουργια!
Μπαινει στα υποψιν... Ευχαριστώ





Προστέθηκε μετά από 43 δευτερόλεπτα:
Vavous έγραψε:Κάτι σε Maggard, Razorock, Qshave ίσως;
Δε ξερω, τι feedback υπαρχει;

Προστέθηκε μετά από 31 λεπτά 5 δευτερόλεπτα:
Τελικα η ενεργεια της σκεψης ειναι περιεργο πραμα... Η ej απαντησε κ προθυμοποιηθηκαν για αντικατασταση κεφαλης, αρκετα παρηγορο κ θετικο..

Ευχαριστω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 31 Μάι 2018, 18:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ, αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
SolitaryX88
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 26 Φεβ 2018, 11:30
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 1819 times
Been thanked: 1993 times
Ηλικία: 35

Προσωπικά, με αυτά που ζητάς δεν θα πήγαινα σε Merkur.
Μπορεί πολύ καλές μηχανές αλλά δεν έχει το finish που θα είδες στην EJ κ δεν τις θεωρώ value for money.
Αν και η 42c είναι στο budget σου...
Μπάμπης
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

dragonace έγραψε: 31 Μάι 2018, 16:23 Προστέθηκε μετά από 31 λεπτά 5 δευτερόλεπτα:
Τελικα η ενεργεια της σκεψης ειναι περιεργο πραμα... Η ej απαντησε κ προθυμοποιηθηκαν για αντικατασταση κεφαλης, αρκετα παρηγορο κ θετικο..

Ευχαριστω
Σπύρο, με πρόλαβε η EJ, περίπου αυτό θα σου έλεγα...αφού σου αρέσει ξυριστικά η EJ89 γιατί δεν αλλάζεις απλώς την φθαρμένη κεφαλή?
Πάρε και μια Lord L6 να σου βρίσκεται, και θα κολλήσεις... πιο vfm δεν γίνεται...
Επίσης μια ανοξείδωτη κλειστή MIL από εδώ θα την σκεφτόσουν?


Χαθήκαμε φίλε... :D
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Θα μου έκανε εντύπωση αν δεν σε κάλυπτε σε αντικατάσταση για την DE89, ο Neil και η Gail τα στηρίζουν τα προϊόντα τους.

Μιας και γίνετε συζήτηση ,θα συμφωνήσω και εγώ για την Αιγυπτιακή Lord είναι πολύ τίμια μηχανή και αρκετά φιλική για καθημερινό ξύρισμα , όπως επίσης η Feather Popular(αν δεν έχει κάποιος πρόβλημα με τα πλαστικά μέρη).
Εγώ θα αγόραζα μια Vintage Gillette Tech post-war και με μια επινικέλωση θα γινόταν καινούργια και θα κρατούσε ένα αιώνα ακόμη.
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
dragonace
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2014, 16:16
9
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 67 times
Been thanked: 165 times

Αγαπητε Ηλια χαιρομαι που τα ξαναλεμε αν κ θα με θυμασαι με μουσι χαχα
Θα ακολουθησω τη συμβουλη σου κ του Ακη κ θα παρω κ μια lord να υπαρχει..
Σας ευχαριστω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 02 Ιουν 2018, 06:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ, αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk. Φιλικά, Αντώνης.
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Την Feather popular που λεει ο Ακης, την εχω. Εχω κανει όλο κι όλο ενα ξύρισμα. Παραείναι ήπια μηχανη, δεν κόβει η ρημάδα, μπουκωνει ευκολα και θελει και μεγαλύτερη (ή μικρότερη..? :think: ) γωνία για να ξυρισει. Βέβαια για να λεμε του στραβού το δικιο το εκανα με Derby extra, ίσως με πιο κοφτερο ξυραφακι να εκανε καλή δουλειά.
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

[mention]Ilias-G[/mention]
Ηλία έτσι ακριβώς όπως το γράφεις συμβαίνει με την Popular ... αν όμως τη δουλέψεις με Perma-sharp η Polsilver και σε πιο απότομη γωνία μεταμορφώνεται η μηχανή και ξυρίζει πιο επιθετικά , δεν θα φτάσει φυσικά μια Fatip OC η μια 41R αλλά για καθημερινό ξύρισμα δουλεύει αξιοπρεπέστατα.
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”