JG DE safety razors

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
JohnP
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 25 Φεβ 2017, 21:49
7
Been thanked: 3 times

Έχω δει τη συγκεκριμένη μάρκα σε ελληνικό e-shop και αναφέρει ότι είναι ελληνικές μηχανές. Γνωρίζει κανείς σχετικά, έχει εμπειρία με αυτές?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Ο [mention]herco[/mention] έχει εμπειρία με αυτές τις μηχανές.

Εγώ να πω επειδή έχω ρωτήσει τον ίδιο που τις πουλάει, ότι είναι made in India, δε μας χαλάει αυτό βέβαια. Στιβαρη κατασκευή, πολυ ήπιες μηχανές και ωραίο φινιρισμα. Για μένα τσιμπα μια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
JohnP
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 25 Φεβ 2017, 21:49
7
Been thanked: 3 times

Ευχαριστώ πολύ, θα το προχωρήσω.[
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Έχω την slant και μπορώ να πω ότι είναι η καλύτερη μηχανή που έχω χρησιμοποιήσει.βαθυ και απροβληματιστο ξύρισμα.φινιρισμα , βάρος και κατασκευή κορυφαία.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2073
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8338 times
Been thanked: 11287 times
Ηλικία: 55

Μόλις πήρα την slant JG SX100S στα 24,90. Βαριά σου δίνει την εντύπωση ποιότητας. Η μηχανή έχει ένα μικροπροβληματάκι στο φινίρισμα στο χρωμιωμένο κομμάτι πάνω από εκεί που ξεκινά το μαύρο, ένα τμήμα γύρω στο μισό εκατοστό περιμετρικά στο χρώμα της σκουριάς αλλά δεν φαίνεται για οξείδωση, μάλλον κάτι δεν πήγε καλά στην χρωμίωση. Κατά τα άλλα κάνει άψογο ξύρισμα. Με δυο χεράκια ένα wtg και ένα atg δεν έμεινε τίποτα και έχω σκληρά γένια που αλλάζουν φορές περίεργα πάνω από τον λαιμό... Μένει να δω αντοχή στον χρόνο γιατί με προβλημάτισε λίγο το ζήτημα με το φινίρισμα.

Προστέθηκε μετά από 21 λεπτά 56 δευτερόλεπτα:
Εικόνα

Προστέθηκε μετά από 13 ώρες 49 λεπτά 3 δευτερόλεπτα:
Το πάλεψα λίγο με το dremel με το εξάρτημα γυαλίσματος κ έφυγε. Μένει να δω αν εμφανίσει πάλι κατι αλλο... Πάντως ξαναλέω πως το ξύρισμά της αξίζει πραγματικά... Και το λέω γιατί δεν το πολυπερίμενα καθώς δεν τη βλέπεις σε reviews πουθενά και την πήρα λογω τιμής επειδή ήθελα να δοκιμάσω μια slant και βασιζομενος στα θετικά σχόλια μερικών παιδιών του φόρουμ.
Μπάμπης
stergios

Αντιγραφο της Merkur 39c ειναι...
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Εμφανησιακα ναι - αλλα κοβει διαφορετικα.
Εικόνα
stergios

Εκει βασιζεται, αυτο εννοουσα, λαθος το διατυπωσα. Αλλιως θα γραφα κλωνος. Φανταζομαι ειναι πιο ηπια απο τη Merkur? Μηπως ειναι ιδια με την German 37? :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”