MIL Catterick Review

mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Η Redford θερίζει ότι βρίσκει στο πέρασμα της. Πρώτη φορά με open comb και ειχα μικροερεθισμους στο λαιμό.Δεν ξέρω να σας πω πόσο επιθετική είναι, ακούγεται ομως πολυ το χρατς. Με 2 περάσματα εκανα πιο βαθύ ξυρισμα απο οτι κανω με 3 με την Edwin jagger. Βαριά μηχανη με ομορφη λαβή.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Την είχα πάρει πριν πολλούς μήνες κυρίως για την βαριά όμορφη λαβή της και την είχα ξεχάσει σε ένα συρτάρι. Η κεφαλή ατέχνως χυτευμένη με πλημελές φινίρισμα, είναι αντίγραφο merkur και σχεδόν ίδια με την weber.

Σε αίσθηση όμως είναι πολύ διαφορετική. Η λεπίδα έχει πιο έντονο exposure, σα να έχεις βάλει στο 4+ τη Futur. Νομίζεις θα κοπείς πάραυτα. Παρέχει και ακουστικό feedback!

Απαιτεί να πας σιγά. Επίσης έχει ελαφρώς άνιση έκθεση σε κάθε πλευρά της. Διάλεξα τη λιγότερο επιθετική πλευρά, πρόσεξα και δεν κόπηκα.
Έκανα τα κλασικά 2.5 περάσματα και δεν πήγα για BBS. Ήταν επαρκώς βαθύ. Είχα 1-2 μικροματώματα στη βάση του λαιμού αλλά αυτά τα έχω με όλες. Το asl δεν έτσουξε γενικά και σημαίνει ότι δεν ταλαιπωρήθηκε το δέρμα μου.
Αν δεν την σεβαστείς, βιαστείς, βάλεις πίεση ή καμιά λεπίδα που δεν κόβει καλά, μάλλον θα βγάλεις φιλετάκια από το λαιμό σου.
Θα τη δοκιμάσω σε κάποια φάση με πιο ελαφριά λαβή.
Ή και την βαριά όμορφη λαβή της με άλλη πιο ήπια κεφαλή.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”