Wilkinson sword classic.

Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Σε Σκλαβενίτη hypermarket (πολύ μεγάλο) υπάρχει διαθέσιμη μαζί με omega πινέλα. Άμα θες την αγοράζω και στη στέλνω. Στείλε μου πμ τα στοιχεία σου και θα τα βρούμε αν την θες τόσο.

Γενικά είναι πάρα πολύ ήπια και ελαφριά, κάτι που δεν ενδείκνυται στο Π.Ξ γιατί με λίγο πίεση παραπάνω θα κοπείς από το ξυραφάκι. Θέλει προσοχή. Διάβασε το ποστ του Αντώνη. Αν δηλαδή βάζεις πίεση όπως στις άλλες σε αυτή δεν θέλει καθόλου.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Τι να πώ βρε Πέτρο. Ότι με σκλάβωσες όσο δεν πάει?? Είναι λίγο ειλικρινά..

Θα κάνω μια μικρή έρευνα και εαν δεν βρω κάτι, θα σε ενημερώσω αν και ειλικρινά δε θέλω να σε βάλω σε τέτοιο κόπο. Ωστόσο το ευχαριστώ είναι λίγο πραγματικά.!!!!
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Georgechalkida έγραψε:Εδώ Χαλκίδα δυστυχώς ο Σκλαβενίτης δεν την έχει. ίσως επειδή είναι μικρό το κατάστημα.
Χαλκίδα την έχει το beauty market γύρω στα 4€.
Είναι το παλαιό Χόντος σέντερ στην αγορά.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Δεν είναι κόπος, πάω μόνο Σκλαβενίτη για ψώνια και συχνά, οπότε δεν είναι κάτι για μένα.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Ήμουν πρίν μια εβδομάδα και δε την βρήκα. Πότε την είδες τελευταία φορά.? :)
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Έχω ένα μήνα και μάλιστα ο φίλος.μου είχε πάρει 2.
Φίλε εννοώ το beauty center στο υπόγειο.Εκεί που ήταν το Hondos παλιά δίπλα από το 3Α μάρκετ.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Δυστυχώς δε την έχουν. Θα την ξαναφέρουν αλλά.οχι σύντομα είπαν. Οπότε θα περιμένω και εάν δεν δε πειράζει..
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
9
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1116 times
Been thanked: 714 times
Ηλικία: 52

Την είχε ο πατέρας μου, άπλυτη, στο μπάνιο. Δεν ξέρω από πότε.
Μετά από ένα καλό πλύσιμο - τρίψιμο - απολύμανση, μου έδωσε ένα πάρα πολύ καλό ξύρισμα. Και μάλιστα με ξυραφάκι ήδη χρησιμοποιημένο. Δεν είναι καθόλου επιθετική, αλλά κάνει δουλειά.
Θα την δοκιμάσω με feather. Πιστεύω ότι θα δείξει άλλο πρόσωπο.
Basil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 17 Σεπ 2017, 14:15
6
Τοποθεσία: Καλύβια Θορικού - Αττική
Has thanked: 761 times
Been thanked: 605 times

Άριστη αγορά για τα λεφτά της για ξεκίνημα στο ΠΞ. Την είχα αγοράσει απο Γερμανία πριν περίπου 15 χρόνια, δεν το φανταζόμουν τότε ότι αυτή η μηχανούλα θα μου έκανε τόσο καλά ξυρίσματα και θα άντεχε τόσο (όχι σε καθημερινή βάση γιατί τότε είχα έρωτα με την Gillette Sensor). Ωστόσο έχει δουλέψει αρκετά και με πολλές λεπίδες (κυρίως BIC Astor), αλλά όλες έδωσαν καλό αποτέλεσμα. Το βάρος της 43g είναι μετατοπισμένο χαμηλά στη λαβή που έχει μέσα της ένα κομμάτι μέταλλο, να φανταστεί κανείς που βρίσκεται το κέντρο βάρος της όταν το κομμάτι της κεφαλής που βγαίνει ζυγίζει μόλις 3g. Το ολικό μήκος της είναι 107 mm. Προσέξτε ότι οι 2 στενές πλευρές της κεφαλής καλύπτουν τις άκρες της λεπίδας. Δεν σηκώνει πολύ σφίξιμο, και λόγω του υλικού θέλει συχνότερο καθάρισμα. Στο Hondos Γλυφάδας την είδα πριν 10 μέρες γύρώ στα 5 €
Βασίλης
Armn
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 25 Σεπ 2018, 17:19
5
Has thanked: 17 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 53

Την αγόρασα χτες το πρωί από το Σκλαβενίτη στους Αγ. Αναργήρους δίπλα στα stairs cinema με 4.80 ευρώ και την δοκίμασα το βράδυ με τα ξυραφάκια που είχε στην συσκευασια... άνετο ξύρισμα...αρκετα ήπια αλλά όχι τόσο αποδοτικα τα ξυραφάκια ίσως με κάποια άλλα το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”