Μηχανες adjustable

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Rockwell Model T

Εν καιρώ τω δέοντι θα ανοιχτεί δικό του νήμα. Είμαστε δυο τρεις εδώ που το έχουμε προ-παραγγείλει πρόπερσι και γκανιάξαμε να το περιμένουμε.

Ο Ραντς, καίτοι άξεστη προσωπικότητα, παραμένει ο μόνος που τον παρακολουθώ με ευλάβεια. Δεν τον έχω πιάσει να κάνει φάουλ μέχρι στιγμής. Οι κριτικές του είναι σταθερά ταμάμ.

Κακά μαντάτα λοιπόν για το ρυθμιζόμενο γεφύρι-της-Άρτας.

Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ωραιος ο φιλος , και εγω τον παρακολουθω, αλλα αν επιτρεπεται μια παρατηρηση σχετικα με τις παρουσιασεις που κανει . ΔΕΝ μπορεις να βγαλεις εύκολο συμπερασμα σε DE και λεπιδες απο το ξυρισμα στο κεφαλι (μιλαω εκ πειρας :D ) και ο λογος ειναι οτι τα DE ξυριζουν πολυ πολυ διαφορετικα το κεφαλι απο το προσωπο. Στο κεφαλι δεν υπαρχει λιπος ... δερμα και κοκκαλα υπαρχουν και αυτος ειναι ο κυριος λογος που το ξυρισμα ειναι εντελως διαφορετικο σε αισθηση (κυρίως) και αποτελεσμα απο το προσωπο.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Ακριβώς Άκη, σωστός! Γι' αυτό και δεν υπάκουσα στην παρόρμηση να ακυρώσω επιτόπου την παραγγελία. Λέω, εδώ περιμέναμε 2,5 χρόνια για το ρημάδι, ας έρθει μια με το καλό, και YMMV κι άγιοσοθεόσε. Κι αν δεν, τον *ούλο αρμ και στο BST. Σε άλλον θα κάνει σίγουρα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Και εγώ τον παρακολουθώ τον φίλο Ruds, και εκτός αυτού έχουμε κρατήσει επαφή, είναι πολύ ειλικρινής άνθρωπος, έχουμε και πολλά κοινά ξυριστικά γούστα. :)

Τώρα παιδιά για την Rockwell Model T, δεν ξέρω αν και τι 'πρέπει' να πω, πάντως ήμουν και εγώ παιδιά μέσα σε αυτούς που την είχαν προ-παραγγείλει, σχεδόν πάντα υποκύπτω στις ρυθμιζόμενες, τελικά ακύρωσα την παραγγελία μου, μετά από προτροπές καλών φίλων, και λόγω ότι είμαι un fan [mention]Vavous[/mention] déclaré ...

Και μόνο με τρείς λέξεις, μακριά από εμάς.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
stergios

[mention]akis_peiraias[/mention] Ακη η Gibbs ειναι μια απο τις καλυτερες μηχανες που χω δοκιμασει. Πολυ αποτελεσματικη, mild, ειδικα στις ρυθμισεις κατω απο 3-4. Δεν εχει ηχητικο feedback λογως μηδενικης σχεδον ταλαντωσης της λεπιδας κ της γωνιας κοπης της. Ζυγιζει περιπου 70γρ αν θυμάμαι καλα. Το μαυρο κομματο της λαβης ειναι βακελιτης, εχει καλο κρατημα στο χερι, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης στο συνολο η μηχανη. Υπαρχει κ μια αλουμινενια adjust. Μηκος περιπου οσο η κοντη progress. Εβγαζε η personna μια ιδια αλλα με νορμαλ λεπιδες η κυριοτερη διαφορα τους. Υπαρχουν στο ebay κατα καιρους, δεν ειναι πολυ σπανια. Τη δικη μου συνηθως την τρωει το "γκαράζ", αλλα εχω περ 15 ξυρισματα κ σχεδον ολα, απαιχτα. Ειναι συνολικα καταπληκτικη μηχανη και ευγενικη με το δερμα μου.
akatsim
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 10:01
5
Has thanked: 48 times
Been thanked: 73 times

Καλησπερα στο φορουμ. Νεος στο αθλημα.
Εχω μια Merkur progress χρηση 2-3 φορες, αν ενδιαφερεται κανεις για αγορα, ας μου στειλει μηνυμα.
Δεν ειμαι ακομη για adjustable :D
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Καλωσόρισες φίλε μου στο forum. Ακόμα δεν μπορείς να συμμετέχεις στις αγγελίες πώλησεις, καθώς πρέπει να συμπληρώσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να συμμετέχεις. Λίγο υπομονή λοιπόν και συχνή συμμετοχή στην παρέα μας! ;)
akatsim
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 10:01
5
Has thanked: 48 times
Been thanked: 73 times

ok!!!
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Vavous έγραψε: 15 Ιουν 2018, 09:54 Ακριβώς Άκη, σωστός! Γι' αυτό και δεν υπάκουσα στην παρόρμηση να ακυρώσω επιτόπου την παραγγελία. Λέω, εδώ περιμέναμε 2,5 χρόνια για το ρημάδι, ας έρθει μια με το καλό, και YMMV κι άγιοσοθεόσε. Κι αν δεν, τον *ούλο αρμ και στο BST. Σε άλλον θα κάνει σίγουρα.

Οταν τη δεις Αντρεα να μου πεις κι εμενα που την περιμενω και μαλλον θα την παραλαβουν οι κληρονομοι χαχαχα!
Πηρα και το τελευταιο μνμ εχθες που εκτος των αλλων ελεγε σαυτους που εχουν παραγγειλει να μην στελνουν μνμτα και βριζουν !!!
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Το είδα κι εγώ το μήνυμα 'ΜΗΝ ΒΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ" και γέλασα γιατί πρέπει να είναι και Έλληνες ανάμεσα στους υβριστάς!
Από τη μια πλευρά η ROCKWELL πράττει το σωστό και δεν μας στέλνει μπαζαδούρα και τρέχα βρες το δίκιο σου.
Από την άλλη πλευρά μας τα έχουν κάνει τσουρέκια στο περίμενε! Εϊδα και ένα βίντεο που τη θάβει τη μόντελ Τ ένας shaver...
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”