Merkur Futur

Απάντηση
stergios

Οι απομιμησεις τι σχεση εχουν με τις γνησιες? Βρισκεται αν ειναι μαιμουνι κ την πληρωσες γνησια. Σφραγιδες, βαρος, λαβη, βαφη κτλ.

Και στην τελικη αν ειναι γρατζουνια οντως που σ ενοχλει γυρνα τη πισω.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Ρε παιδιά ανεβάστε μια μάκρο φωτό να φαίνεται ξεκάθαρα να το δούμε κι εμείς οι υπόλοιποι
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Sotisbill έγραψε: 27 Νοέμ 2017, 20:16 Δεν καταλαβαίνεις με την αφή γρατζουνιά. Φαίνεται στο φως όταν γυρνάς την κεφαλή σχεδόν σε όλο το καπάκι της μηχανής.

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 3 δευτερόλεπτα:
Με φωτογραφία δεν φαίνεται.
Και εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πρόβλημα,είναι γρατζουνισμένη εξωτερικά; εάν θέλεις φίλε βάλε μια φωτογραφία να την δούμε,γιατί αλλιώς θα λέμε προφητείες,
κι αυτό που λές δεν ισχύει,γύρνα το κομμάτι με το πρόβλημα στο φώς,που φαίνεται η ζημιά,και τράβα χωρίς φλάς,ο φακός της μηχανής βλέπει καλύτερα από το μάτι μας.
Άντε και Καλοξύριστη να είναι. :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
7
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Λάθος συναγερμός παιδιά. Μετά από πολύ προσπάθεια να βγάλω φωτογραφία που να φαίνεται η γρατζουνιά που φαίνεται στο φως,λεω λες να είναι βρομιά? Παίρνω ένα μωρομαντιλο του μικρού και την καθαρίζω τίποτα. Σκέφτομαι λες να είναι κόλλες? Χλιαρό νεράκι μάγκες και σαπούνι! Εξαφάνισε τα πάντα! Η χαρά μου ήταν τόσο μεγάλη που έριξα επιτόπου μία ξούρα όνειρο!πρώτο πέρασμα στο 4 κι ένα δεύτερο στο 3.σιγα σιγά να συνηθίσω το βάρος της. Το αποτέλεσμα βελούδο! Με κάτι ψιλά κοψίματα όμως!
Άβαταρ μέλους
2petros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 14:38
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 248 times
Been thanked: 486 times

Ήρθε η futur chrome, φινίρισμα και επιμετάλλωση τέλεια, καθρέπτης ακόμα και κάτω από το καπάκι. Δεν μου κάνει για πολύ βαριά, μάλλον καλοζυγισμένη θα έλεγα. Δεύτερη μέρα στην σειρά. Έχω βάλει μια Perma sharp, με γένια 1 ημέρας στο 2,5. Πρώτη ημέρα με Varesino manna , δεύτερη με I coloniali. Η αίσθηση ήταν καταπληκτική, ο ήχος που κάνει όταν θερίζει είναι ανεπανάληπτος. Η μηχανή έκανε καλλιτεχνικό πατινάζ στο πρόσωπο μου και θέριζε τα πάντα σαν ζεστό μαχαίρι σε τούρτα παγωτό. Χωρίς πίεση φυσικά γιατί είναι έτοιμη να σε δαγκώσει , απλά γλιστράει με το βάρος της. Με 2 περάσματα το πρόσωπο γυαλί, τέτοιες ξούρες δεν έχω ματαδει. Αξίζει πραγματικά να την δοκιμάσετε. Απλά δεν είναι για γρήγορα και παιχνιδιάρικα ξυρίσματα.
•The blade gap is less important than blade exposure for
Εικόνα
stergios

stergios έγραψε: 27 Νοέμ 2017, 20:27 Ειναι μια? Ειναι σαν ιστος αραχνης? Εχει στο καπακι σφραγιδα κ δε θυμαμαι?
Καλημέρα! Καλα ε, ειμαι φαινομενο! Χα! Χα! Καθ οτι δεν ξυριστηκα ακομη με τη futur... Qshave μονο... Τη φυλαω για προικα μαλλον τη γνησια! :) Τι την πληρωσες και μαλιστα χωρις μαυροπαρασκευη, δυστυχως για λιγες μερες, αν ειναι να ξυριζεσαι με την απομιμηση ρε μεγαλε?! Γερναω κ κανω σα τα παππουδια! Χα! Χα!

Οποτε μολις προσεξα οτι στο top cap εχει σφραγιδα! (γιατι νομιζω τα παλιοτερα μοντελα δεν ειχανε?) Και επισης δεν τσεκαρα μηπως εχει τα ιδια θεματα με τις ρυθμισεις, οπως η Qshave (εχω γραψει γι αυτα στο νημα του κλωνου) γιατι ειπα, ε αυτη ειναι γνησια! Αλλα σκέφτηκα μετα, οτι απ τη στιγμη που εχει σπειρωμα και μπαινει ο μηχανισμος και ετσι κ αλλιως, θα τα εχει. Ελεγξα χθες, και ναι τα έχει, οποτε προσοχη στην επιθετικοτητα των ρυθμισεων βασει συναρμολογησης.

Στο ξυρισμα θα τη δω στο αμεσο μελλον, γιατι εχουν σειρα αλλες αγορες πιο αγνωστες, απ το παρελθον και οχι απ το futur! ;) Ειμαι νοσταλγικος τυπος, πως να το κανουμε! :)
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τι σφραγίδα εννοείς Στέργιο? Με τη μάρκα ? Αν είναι έτσι το έκαναν για λόγους γνησιότητας μάλλον ... βάλε αν μπορείς καμιά φωτογραφία να δούμε....
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
stergios

Μολις μπορεσω Ακη πολυ ευχαριστως. Λειπω συνεχως απ το σπιτι. Δεν εχω κ ιντερνετ κ.α.π. Νομιζω αν ψαξεις θα τη βρεις. Μια μαυρη μικρη κοντα στα tabs της λεπιδας στο top cap, που δε θυμαμαι τι γραφει ακριβως.
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
7
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Να μια φωτογραφία της κεφαλής της future.

Προστέθηκε μετά από 7 λεπτά 39 δευτερόλεπτα:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Πρωτη φορα το βλεπω και δεν φαινεται και καθαρα. Μηπως ειναι καποιο αυτοκολλητο ;
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”