Merkur Futur

Απάντηση
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Σε μένα δεν φαίνεται καν
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ούτε εμένα ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Διορθωθηκε το link - ολα οκ
Εικόνα
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Οχι δεν είναι αυτοκόλλητα. Κάποιο είδος σφραγίδας είναι. Η καινούργια παρτίδα πρέπει να έχει.
Άβαταρ μέλους
2petros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 14:38
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 248 times
Been thanked: 486 times

Θα ήθελα μια πιο κοντινή φωτό. Προσωπικά δεν μου αρέσει εκεί που την έβαλαν εάν βέβαια δεν βγαίνει σαν τα διάφανα αυτοκόλλητα.
•The blade gap is less important than blade exposure for
Εικόνα
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Δεν μπορώ να βγάλω πιο κοντινή θαμπωνουν πολύ τα γράμματα. Η σφραγίδα δεν φαίνεται πολύ όσο την απομακρύνεις από το μάτι. Είναι διακριτική και φαίνεται με την κατάλληλη γωνία φωτός.
Άβαταρ μέλους
2petros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 14:38
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 248 times
Been thanked: 486 times

Ίσως να έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε σε μερικά ξυρίσματα να φύγει από την χρήση.
•The blade gap is less important than blade exposure for
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Ουτε εμενα εχει.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Παιδιά μπερδευτήκαμε λίγο νομίζω,απ' την αρχή πάμε,

Διονύση και Άκη αυτή που βλέπουμε στην φωτογραφία είναι η Merkur Futur η αυθεντική,και όχι η qshave,έχετε εσείς Futur; Δημήτρη σε κανέναν δεν φαίνεται,είναι από καινούργια παρτίδα,πρώτη φορά την είδα σε φωτογραφία στο δίκτυο,και πρώτη φορά στο forum μας,αριστερά όπως βλέπουμε το σήμα έχει την γνωστή κεφαλή της Merkur,και δεξιά απ' αυτήν γράφει MERKUR και από κάτω GERMANY.

Τώρα φίλε μου Sotisbill δεν θέλω να σε βάλω σε περιπέτειες αλλά,αν δεν είναι παραμόρφωση της φωτογραφίας που ανέβασες,η μηχανή έχει πρόβλημα ευθυγράμμισης της λεπίδας,και (κρίνω από την φωτογραφία) είναι συνήθεις φαινόμενο ακόμα και των αυθεντικών Futur,χωρίς να στεναχωρηθείς βγάλε λίγες φωτογραφίες της Futur με λεπίδα μέσα,από πάνω όπως αυτή που ανέβασες,αλλά κατακόρυφα,μιά με [0,5] ρύθμιση μία με [3] και μία στο [6] και τα λέμε πάλι. :)

Εύχομαι να κάνω εγώ λάθος...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
stergios

Ουτε εμενα μου αρεσε ιδιαιτερα το σημειο τοποθετησης της. Θα μπορουσανε να βαλουνε ενα προσεγμενο μπανικο διακριτικο λογοτυπο στη λαβη πχ. Φαίνεται καλης ποιοτητας σφραγιδα αν κρινω απ τη δικη μου κ εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν κ αλλες διαφορες. Μονο οδηγιες χρησης κ τη λεπιδα ειχε το κουτι. Δεν ειχε βουρτσακι κ οδηγιες συντηρησης.

Προστέθηκε μετά από 21 λεπτά 30 δευτερόλεπτα:
2petros έγραψε: 01 Δεκ 2017, 17:26 Ίσως να έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε σε μερικά ξυρίσματα να φύγει από την χρήση.
Στην αρχη το περασα για αυτοκολλητο. Μετα λεω, τι γυφτοι!! Τι ερασιτεχνες, τι τσαπατσουληδες, τι κακογουστοι, τι καριολικια ακουσανε... Για να κανουν αυτοι τη δουλεια τους μαρκαρανε τη μηχανη σα να ναι γελαδι! Τσοπανηδες, σημασια δε δινουν στον πελατη!

Με το νυχι που προσπαθησα να τη βγαλω δεν εβγαινε, με το σκεπτικο του Πετρου οταν την ειδα. Λεω αν βγει ευκολα, στο καλο να παει. Ουτε κρυο, ουτε ζεστη. Σκεφτηκα αν ειναι να βγει ευκολα, να βγει, για να μη φαινεται σαν ψωριαρικη μετα απο καποια ξυρισματα. Μετα τη συνηθισα! Ααα λεω! Ειναι γνησια! Το ΦΩΝΑΖΕΙ! :angry-cussingblack: Και να δεις τα ανταλλακτικα top cap δεν θα ναι με σφραγιδα. Για ευνοητους λογους. Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον. Οτι θα υπαρχει μονο κατα την αγορα ολοκληρης για να ξερεις οτι ειναι γνησια. Τελος παντων θεμα συνηθειας ειναι.

Αμα βαλουμε σε διλημμα τον Νωντα κ προφανως κ καποιους αλλους μαζι με μενα... Να σου την παρω η στην βαψω στα χρωματα των μουργολυκων του Σκρουτζ?! Θα σου πει δε πα να τη βαψεις οπως θες?! Σαν τη futur δεν εχει! Γεια σου Νωντα! Χαβαλε κανω, αλλα μου αρεσε πολυ η μηχανη κ να φανταστεις οτι δεν ξυριστηκα ακομη με την original...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”