Muhle R41 2011 "Το κλαμπ των κανιβαλων"

Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Μπορούμε να την αγοράσουμε από κάπου;
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Με βάση τα λεγόμενα του Γιώργου και του Γιάννη, μάλλον άλλαξαν ελαφρώς την κεφαλή και οι τωρινές είναι λίγο πιο ήπιες. Δεν μπορώ να το πω εκ πείρας καθώς είχα μόνο την 2011, βασίζομαι σε αυτά που διαβάζω.

EDIT: Μάλλον κατάλαβα λάθος, για τις διαφορές της 2011 με 2013 στην κεφαλή κατάλαβα.
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

[quote="gstefanoudis"]Μπορούμε να την αγοράσουμε από κάπου;
Την 2011 version.
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
nikos.a

Δύσκολα θα τη βρεις, κι αν τη βρεις θα είναι πολύ ακριβή. Από ιδιώτη εννοώ, γιατί η παραγωγή της έχει σταματήσει.
NavalArchitect

Έχω εγώ 2-3, μόλις βρω που είναι και έρθω Ελλάδα, θα σου δώσω μία κεφαλή, ή κι αν θες ξυράφι (μαζί με λαβή δηλαδή). Το δύσκολο είναι να βρει κανείς pre-2011.
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Μέσα!!!!
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Μέσα!!!!
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Χθες δοκίμασα τον κανίβαλο. Η λεπίδα είναι κάθετη και δεν λυγίζει όπως του μοντέλου 2013, το κενό είναι πιο μεγάλο και γενικά είναι πάρα πάρα πολύ επιθετική. Δεν είχα γένια, μόνο μιας ημέρας αλλά και πάλι με ένα πέρασμα καθάρισα. Δεν κόπηκα πέρα από κάτι μικρο αμυχές που έφυγαν με τον νερό. Πιστεύω ότι θα δείξει την αξία της με τα πολλά γένια αλλά τώρα δεν είμαι στην φάση να αφήνω αλλά να απολαμβάνω το καθημερινό ξύρισμα. Με ξένισε η προσοχή που έπρεπε να δείχνω συνέχεια σε αντίθεση με την χαλαρότητα και την ασφάλεια των προηγούμενων ξυρισμάτων μου. Θα ξαναδοκιμαστεί όταν πιάσουν τα κρύα και ίσως τότε αφήσω μερικά γένια για να την δοκιμάσω. Μέχρι τότε θα επιστρέψω στην ασφάλεια των Closed comb μηχανών μου, EJ Barley και Mercur 34c.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ:

Αγαπητοί μου κανιβαλοδαμαστές, δηλώνω απερίφραστα κι έχω σώας τας φρένας ότι αμέσως μόλις νιώσετε ότι δε θέλετε την R41 σας του 2011 βεβαίως βεβαίως,για οποιονδήποτε λόγο κι αν δε τη θέλετε, εκτός σφάλματος της μηχανής, θα ήθελα να είμαι ο πρώτος που θα περάσει από το μυαλό σας να την πουλήσετε.

Έχω μικρή εμπειρία από μηχανές μέχρι στιγμής, πήγα με EJ, πέρασα από fat boy, αλλά τα πιο βαθιά και απολαυστικά μου ξυρίσματα τα έκανα με fatip retro και με merkur futur (στο 6 παρακαλώ), οπότε αντιλαμβάνεστε ότι αι παρειαί μου χρειάζονται όχι το απαλό χάιδεμα μιας ομαλής closed comb αλλά... το δρεπάνι του χάρου. Ως εκ τούτου, ο περίφημος "κανίβαλος" έχω την εντύπωση ότι θα παντρευτεί ωραιότατα με αυτά τα γένια και δε θα θέλει να τα αποχωριστεί! Επιθετικός, λέει, πςςς!

Άντε, κάντε το καλό, τι τις θέλετε τις open comb φαλτσέτες; Δώστε τες σε κανένα άνθρωπο που τις έχει ανάγκη!!!

Ο δηλών
Αποστόλης
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Το σκεφτομαι. :morning
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”