Gillette Slim adjustable

Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Αντώνη δεν γνώριζα ότι υπάρχει ο οδηγός αυτός.
Εδώ υπάρχουν ασυναίσθητες ασυμμετρίες και διαφορές σε καινούριες μηχανές, σε παλιές δεν θα υπάρχουν?
Πάντως αυτοί που λύνουν και καθαρίζουν μηχανές στο εξωτερικό επί πληρωμή, έχω δει να μη προτείνουν να ακουμπήσει κανείς τον μηχανισμό των θυρών. Στην ανάγκη όμως, αν η μηχανή πάει για παρκάρισμα?! Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Μια ερώτηση ρε παιδιά.Αυτη η μηχανή μπορεί να θεωρηθεί open comb στις ρυθμίσεις 7-8-9?
antonisk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Ιουν 2015, 21:35
8
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί open comb αλλά εγώ που έκανα ένα ξύρισμα στο 9 με λεπίδες feather το μετάνιωσα οικτρά!!!!
Ο λαιμός μου έγινε χάλια....νόμιζα ότι ήθελα κάτι πιο επιθετικό αλλά το παράκανα! Δεν κόπηκα αλλά ερεθίστηκε φοβερά!
Το κακό ήταν ότι δεν το κατάλαβα την ώρα που ξυριζόμουν...
Αντιθέτως στο 4-5 ήταν μια χαρά!
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Λοιπον παιδες η μηχανη μου επεσε στο νιπτηρα,δεν εκανε καποιο σημαδι αλλα οταν κλεινω τα πορτακια τη στιγμη που πεφτουν και πανε για να κλεισουν σκαλωνουν πολυ λιγο και κλεινουν.Δεν επηρρεαζεται η λειτουργια και δεν φαινεται να ζοριζεται ο μηχανισμος σε καμια περιπτωση,επειδη ομως την εχω μονο 2 μερες δεν μπορω να θυμηθω αν το εκανε και πριν την πτωση η οποια ηταν μικρη, απο 30 ποντους περιπου μεσα στον νιπτηρα.Μηπως ειναι η φυσιολογικ λειτουργαι ετσι και απλα το προσεξα μετα το ατυχημα;Ειμαι πολυ ψειρας μη βαρατε.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

αθανατες μηχανες.οχι σαν τις σημερινες που βγαζει.
οτι καλυτερο για τον ανδρα λεει... :'( :laughing-rolling: :laughing-rollingyellow: :obscene-buttmoon: :obscene-buttred: :obscene-buttsmiley: :obscene-buttsway:
antonisk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Ιουν 2015, 21:35
8
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Μαλλον κάποια από τις μπάρες έχει στραβωσει λίγο. Ριξε μια ματια από τα πλάγια για να το ελέγξεις...
Και η δικιά μου έτσι ήταν, ριξε μια ματια στη προηγουμενη σελίδα να δεις τη λύση...
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Για βοηθηστε εσεις οι πιο εμπειροι.Στο 7-8-9 την βαζουμε οταν ειμαστε πολλες μερες αξυριστοι η εχουμε σκληρα γενια και στι 6-5-4-3 οταν εχουμε 2 περιπου ημερων γενια η ειναι μαλακες οι τριχες μας;Ξερω οτι ειναι γενικο αυτο που ρωταω αλλα στο περιπου αυτος ειναι ο τροπος;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Όσο αυξάνει η αρίθμηση, τόσο πιο επιθετική γίνεται η μηχανή. Δηλ. στο 1 είναι η πιο ήπια, στο 9 η πιο επιθετική. Δεν μιλάμε όμως για κάτι extreme, είναι νορμάλ γενικά ακόμη και στο 9 και μπορεί να την αντέξει ο καθείς.

Από εκεί και πέρα σαν κανόνας ναι μεν ισχύει αυτό που γράφεις, αλλά θέλει δοκιμές για να βρεις τι σου κάθεται.
NavalArchitect

Έχει κανείς μέτρο σύγκρισης για την επιθετικότητα ενός Slim Adjustable σε σχέση με το Rockwell 6C/S?

Διονύση; [mention]paratairosexthros[/mention]
Τάσο [mention]tasos72[/mention]
Ανδρέα [mention]Vavous[/mention]

Πιό συγκεκριμένα, θέλω να μάθω:

Slim Adjustable @3 ...... ισοδυναμεί με επιθετικότητα σε ποιό νούμερο πλάκας στο Rockwell?
Slim Adjustable @5 ...... ισοδυναμεί με επιθετικότητα σε ποιό νούμερο πλάκας στο Rockwell?

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Δεν θυμάμαι Κωνσταντίνε, δεν την έχω εδώ και χρόνια.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”