Gillette Slim adjustable

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Αγαπητέ Δορυφέροντα, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :dance5
'Εχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από αυτά τα καταστήματα;
Αν κατάλαβα καλά η ξυριστική πρέπει να πάει για επινικέλωση;
Κάπου είχα διαβάσει ότι μετά μπορεί να ξεφλουδίσει με κάποια διαδικασία, ενώ με κάποια άλλη όχι;
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εαν ο μαστορας το κατεχει το σπορ, θα διαλυσει τη μηχανη, θα την επεξεργαστει ωστε να φυγει η παλια επικλαυψη ή θα βγαλει μια βαση για να κατσει καλυτερα η φρεσκια. Ειδικος δεν ειμαι, αλλα αν πας εκει, ζητα να δεις δειγματα της δουλειας του.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Να εισαι καλα
Ναι
Αμα την θες σαν καινουργια
Μπορει ναι αν ο μαστορας δεν ειναι καλος,DE σαν δειγμα δουλειας παντως δεν νομιζω να εχει αν σου δειξει καθ'οτιελαχιστοτατοι στο "σπορ".

Διαβασε για επιμεταλλωσεις και το http://forum.mens-only.gr/viewtopic.php?f=66&t=1339" onclick="window.open(this.href);return false;
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Thanos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 02 Μάι 2011, 12:38
12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Πριν από λίγο μου χάρησαν μία τέτοια!!!!!
Είναι σε άριστη λειτουργική κατάσταση, μόνο που είναι αρκετά λερωμένη (βρέθηκε σε ένα παλιό ακατοικητο σπίτι, πατρικό του φίλου που μου τη χάρισε) και έχει υπολύματα σαπουνάδας 30 ετών!!!!!!
Ο μηχανσμός ρύθμισης λειτουργεί άψογα και το κλείσιμο της είναι σφιχτο και... πως να το πω;;;.... "κλικαριστό", χωρίς να αφήνει καμία αμφιβολία για το αν ακινητοποίησε το ξυραφάκι!!!
Το απόγευμα θα καθαριστεί, θα απολυμανθεί και αν όλα πάνε καλά, αύριο θα ξυριστώ με αυτό το κουκλί!!!!
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Τι ωραίες που είναι τέτοιες εκπλήξεις...
Φυσικά θα θέλαμε πριν/μετά φωτογραφίες.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Καλορίζικη τυχεράκια! Καλά ξυρίσματα.
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Κωλοφαρδία μεγάλη, να τη χαρείς και καλοξύριστη να είναι!Εμένα μου έχουνε πει τόσοι ότι είχανε κάποια μηχανή αλλά τελικά δε τη βρίσκανε :confused .
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Thanos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 02 Μάι 2011, 12:38
12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Εχω την εντύπωση ότι εκείνος που μου τη χάρισε δεν έχει καταλάβει την αξία της... Βέβαια ορισμένα πράγματα έχουν αξία μόνο για εμάς που τα αγαπάμε και τα χρησιμοποιούμε.
Οταν του είπα ότι ξυριζομαι με τέτοιες μηχανές και ότι μάλλον αύριο θα ξυριστώ με αυτή που μου χάρισε, με κοίταζε σαν να ήμουν εξωγήινος. Νόμιζε ότι απλά έκανα συλλογή.
Από τον κωδικό στην βάση (Η) κατάλαβα ότι κατασκευάστηκε το 1962.
Αγωνιώ να πάω στο σπίτι για να ασχοληθώ μαζί της!!!!!
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Καλα ξυρισματα να εχεις τυχερακια :megagrin
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Thanos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 02 Μάι 2011, 12:38
12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Εχει αρχίσει το καθάρισμα... Ηταν πολύ βρώμικη βρε παιδιά. Βέβαια ήταν εγκαταλελειμένη για πολλά χρόνια σε ένα κλειστό σπίτι στη Χίο με τα υπολείμματα του τελευταίου ξυρίσματος ορατά!
Ο παλίος ιδιοκτήτης της φαίνεται να τη χρησιμοποιούσε καθημερινά για πολλά πολλά χρόνια. Η λαβή, στα σημεία που εξέχουν έχει χάσει αρκετό από το ασημί χρώμα και φαίνεται ο μπρούτζος. Ομοίως σε κάποια ελάχιστα σημεία στη μπάρα ασφαλείας και στη βάση στη κάτω πλευρά. Εχει γενικά μιά όψη "πολυχρησιμοποιημένη" που μου αρέσει τρελά!!!! Δίνει την εντύπωση ενός αντικειμένου που η κατασκευή του άξιζε τον κόπο και εκπληρώνει τον σκοπό του ακόμα μετά από τόσα χρόνια.
Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα για τον προηγούμενο ιδιοκτήτη της.
Αύριο το πρωί τα σπουδαία......
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”