ΙΝ / OUT Νέα προϊοντα - επικείμενες διακοπές παραγωγής

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οι WEISHI ζουν και βασιλευουν. Ειδικα με τον επανασχεδιασμο της εταιρειας το 16, εχουν κατακλυσει και κατακυριευσει τον ματαιο τουτο κοσμο. Και δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Αυτή μου θυμίζει την Parthenon της qshave - weishi που παρουσίασαν πρόσφατα.

Έχω κάποιες αμφιβολίες για το design, γιατί η μία η μπάρα να είναι τελείως ίσια και η άλλη κυματιστή; Γιατί να μην την κάνουν την μια open comb;
Ακόμη, αυτός ο άτιμος ο αφρός από που θα φύγει που δεν έχουν βάλει καμία τρυπούλα; Ο wet the face στο youtube όλη την ώρα χρειαζόταν (την parthenon εννοώ) να την ανοίγει για να την καθαρίσει από τον αφρό.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Δεν ξέρω αν είναι νέο προϊόν ή έχει λίγο καιρό που κυκλοφορεί,
εγώ σήμερα την είδα . Για τους φίλους της Πάρκερ λοιπόν, ιδού
ανοικτό κτένι και μπάρα, όχι σε μία κεφαλή, 2 κεφαλές, 1 λαβή. :)
Parker 69CR ;)
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Νώντα πρώτη φορά τη βλέπω ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
stergios

Καινούρια αλλα παλια ειναι. 24c κεφαλη με λαβη επιχρυση κ η cc κεφαλη γνωριμη φαινεται αλλα δεν το χω.

Προστέθηκε μετά από 13 λεπτά 47 δευτερόλεπτα:
the_greek_shaver έγραψε: 12 Ιούλ 2018, 11:03 Αυτή μου θυμίζει την Parthenon της qshave - weishi που παρουσίασαν πρόσφατα.

Έχω κάποιες αμφιβολίες για το design, γιατί η μία η μπάρα να είναι τελείως ίσια και η άλλη κυματιστή; Γιατί να μην την κάνουν την μια open comb;
Ακόμη, αυτός ο άτιμος ο αφρός από που θα φύγει που δεν έχουν βάλει καμία τρυπούλα; Ο wet the face στο youtube όλη την ώρα χρειαζόταν (την parthenon εννοώ) να την ανοίγει για να την καθαρίσει από τον αφρό.
Δεν γνωριζω τον wet the face κ γιατι την ανοιγε, αλλα ο σχεδιασμος ειναι βασισμενος σε slim Gillette κ αυτης κ της parthenon. Εχει η slim προβλημα με αφρους? Τωρα το οτι καποιοι πανε να πουλησουν φυκια για μεταξι, αλλο καπελο. Προσωπικα δεν εχω δει κ κατι πρωτοτυπο ουσιαστικα απο δημιουργιες νεες. Αν σκεφτεις τι καινουριο κυκλοφορησε τα τελευταία 3 χρόνια. Λιγα ειναι καινουρια κ καινοτομα προιοντα. Τ αλλα τα εμπλουτίζουν με "καινοτομιες" τυπου "αγωγοι για τον αφρο" κ αλλα τετοια. Scaloped, μαλοπεντ, εφελικια κ πρασσειν αλογα. Υπαρχει ενας κορεσμος κατα τη γνωμη μου στο πξ. Φουσκωσε κ ειναι ωρα να ξεφουσκωσει.
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

[mention]stergios[/mention]

Στέργιο συμφωνώ με όσα λες. Υπάρχει μια συνεχή επανάληψη των ίδιων ιδεών, κάπου στην υλοποίηση υπάρχει μια μηδαμινή ιδιαιτερότητα. Η slim έχει δύο κανάλια για τον αφρό στην κάθε πλευρά. H parthenon έτσι όπως την έχω δει σε φωτογραφίες δεν έχει αυτά τα κανάλια αλλά κάτι σαν τρυπούλες. Αυτές πιο πολύ για κανάλια αποστράγγισης μου κάνουν για να φεύγει το νερό από τις κοιλότητες και να μην λιμνάζει.
stergios

Απ τα πλαγια στα tabs πανω κατω ιδια ειναι τα κενα κ στις τρεις. Κ υστερα τα νερα μπαινουν απ την μια κοψη κ φευγουν απ την αλλη κοψη-πλευρά. Τωρα δε τη δουλεψα την parthenon, αλλα λιγο υπερβολικο νομιζω να την ανοιγεις. Τι να πω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stergios την 15 Ιούλ 2018, 21:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Στέργιο σαν προϊόν εννοώ ότι είναι καινούργιο, οι κεφαλές είναι οι γνωστές της Πάρκερ.
Δηλαδή , μιά λαβή, ένα ίδιο, κοινό πάνω μέρος aka Top Cap , και δύο διαφορετικές βάσεις aka Base Plates.
Η ήδη γνωστή OC των 24, 26 και άλλων, και η γνωστή με μπάρα των 94, 97 και άλλων.
Πιθανόν να βγάλει το ίδιο πακέτο και με άλλες λαβές...
stergios

Ναι Νωντα καταλαβα πως το πες γι αυτο συμφωνησα με το "καινουρια"...αλλα προσθεσα το "παλια". Ε τελος παντων εννοουσα, αλλαξε ο Μανωλιος... :D
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ναί παιδιά έτσι είναι, η Parker εδώ και λίγο καιρό φρεσκάρεται-ανανεώνεται, ας το πούμε 'face lifting'.

'Eβγαλαν και την Variant σε rose gold.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”