Project: Mens only special edition safety razor

Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Μπορει επισης να συμφωνησουμε να το διαλεξουν δυο τρια εμπειρα παληκαρια με αρκετα πινελα στην συλογη τους και αρα πολλες εμπειριες. Ολοι εμεις οι υπολοιποι απλα να εμπιστευτουμε κατι που νομιζω ετσι και αλλιως γινετε.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Θα μπορούσε η επιλογή να γίνει με βάση κάποιο τυποποιημένο της Mühle για παράδειγμα, έχοντας το λογότυπό μας. Πχ θα μου άρεσε ένα τέτοιο σχέδιο.

Εικόνα

Ίσως έτσι ήταν και πολύ πιο προσιτό τιμολογιακά. Αλλά όλα αυτά προτάσεις απλά είναι, ας πουν την γνώμη τους και οι υπόλοιποι.


Πηγή: Mühle
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Η άποψη μου είναι να είναι κάτι εξαιρετικά προσιτό οικονομικά ώστε να το πάρουν όσο πιο πολλά μέλη μπορούν. Σε πρώτη φάση μετράει περισσότερο το ότι θα είναι mens only παρά η ουσία. Για παράδειγμα ένα silvertip των 100 € δεν μπορούν να το πάρουν όλοι και έτσι και αλλιώς όποιος είναι να διαθέσει αυτά τα λεφτά θα πάρει κάτι ούτως ή άλλως. Για εμένα η βέλτιστη λύση θα ήταν κάτι οικονομικό, γνωστό, best seller, που να είναι σταθμός στο π.ξ. Για παράδειγμα ένα Omega 48 ή ένα αντίστοιχο sempogue που να μπορεί να γίνει Personalize θα ήταν η βέλτιστη λύση για την πρώτη μας φορά. Αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
GRG
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Δεκ 2012, 20:30
11
Been thanked: 6 times

Σε ότι και αν αποφασίσετε εγώ είμαι μέσα . :clap1
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Το συγκεκριμένο που ανέβασα Απόστολε, είναι στην δική σου λογική, στοιχίζει στα 35€ (silvertip). Ενδεχομένως με μια μαζική αγορά να μπορέσουμε να πάρουμε μια καλύτερη τιμή. Το πόσο καλύτερη, θα εξαρτηθεί από τις συμμετοχές. Ο άλλος παράγοντας (Στέφος) είναι εγγύηση για την σωστή δουλειά. :megagrin
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

+1 Απόστολε.

Νομίζω ότι κάτι πιο mainstream θα ήταν καλύτερο, οι εταιρίες που ανέφερες είναι από τις πιο αγαπημένες και στο δικό μας φόρουμ, τα γουρουνάκια είναι αγαπητά πολύ και πολύ προσιτά σε τιμή. Πιθανόν να μπορούσαμε να είχαμε μια καλύτερη τιμή αν και νομίζω ότι οι περιορισμένες ποσότητες καθώς και το customization δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια.

Φυσικά ακόμα κι εγώ που δεν μπορώ να πω ότι είμαι φανατικός της γουρουνότριχας θα αγοράσω ένα τέτοιο πινέλο μόνο και μόνο γιατί θα έχει πάνω του το λογότυπο του φόρουμ.

Μια πιθανόν οικονομική λύση με το σχετικό customization στο logo να μας έδινε ο Frank, έχει αρκετά καλή ποιότητα και μπορεί να κάνει καλές τιμές καθώς και να βάλει και το logo που θέλουμε. Brainstorming κάνουμε τώρα :megagrin
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εικόνα

Κουιζ: Γιατι λουκετο?
Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Double edge razors”