Video ξυρίσματα με straight razor

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Aυτη την παστα ενοω και εγω Γιαννη εκανα copy paste ολη την γραμμη συγνωμη .Πιστευω οτι ειναι αρκετα
καλη σαν οξειδιο .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Νίκο είναι αυτό που λέει 21 ευρώ?Τα μεταφορικά πόσο να είναι , ξέρεις?Μεχρι και 21 ευρώ τα δίνω αλλά 37 για ένα σωληνάκι φίλε μου δε τα δίνω!Κάτι σε ποιο φτηνό υπάρχει?Έχω βρει της Dovo γύρω στα 12 ευρώ , κάνουνε?

Σήμερα πήγε ένας φίλος μου και πήρε 2 ξύλα balsa γύρω στα 5mm περίπου πάχος το ένα.Μάλλον θα τα βάλω σε ξύλο πάνω κα θα κολλήσω πάνω του.Δεν είχε πιο χοντρά απο αυτά!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Ηλια αυτη ειναι , θα περασεις μια ζωη με αυτη . Τα μεταφορικα μπορεις να του στειλεις ενα εμαιλ απλα μπορει να κανει 1-2 μερες να σου απαντησει .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

CrO2 τελευταίο κάτω κάτω. 21 ευρώ έχει, και θα κρατήσει όπως λέει και ο Νίκος και για τα δισέγγονά σου.
Δεν είναι πάστα για να φτιαξεις κόψη (αν ένα ξυραφι δεν είναι καλά ακονισμενο δεν θα πετύχεις καλύτερη κόψη)
Είναι πάστα για να κάνεις πιό γλυκια και πιό φίνα την κόψη.
Την χρησιμοποιεις για να γλυκανεις την κόψη μετα το τελικό φινίρισμα, ακόμα και μετα από παρα πολύ λεπτη πετρα η ακόμα και μετα από διαμαντόπαστα 0,25 μ. η οποία είναι περίπου 35000 grit
Μετα μπορεις να το συντηρείς με 10 περάσματα κάθε 7 με 10 ξυρίσματα

Της Dovo η πρασινη είναι πολύ χοντρή, χρησιμοποιήται για να φτιαξει κάποιος κόψη σε ξυραφια που δεν ξυρίζουν και δεν ξερει να χρησιμοποιει ή δεν έχει πετρες.
Η κόκκινη είναι πιό λεπτη, για τελική χρήση μετα την πράσινη ή για συντήρηση της κόψης.
Γιάννης B.
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Φιλε RESPECT

Εχεις σκεφτει να βαλεις και ελληνικο τιτλο?

Πολλα συγχαρητηρια
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Να πω την αλήθεια το σκέφτηκα αλλά φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι που ασχολούνται με youtube θα γνωρίζουν να κάνουνε αναζήτηση στα αγγλικά!

Eυχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Το τελευταίο βίντεο της χρονιάς 2011.Δε το έχω κάνει δημόσιο και το βλέπετε μόνο εσείς, είχα λίγο αιμάτακι και δεν ήθελα να είναι δημόσιο!Είχα ένα ελαφρύ κοψιματάκι στο αυτί :megagrin χωρίς να το καταλάβω αλλά τα υπόλοιπα δεν τα θεωρώ κοψιματάκια παρά ίσως κάποια μικρά σπυράκια η κάποιοι ερεθισμοί του δέρματος.Απλά δεν ήμουνα και πολύ ευδιάθετος , κούραση και κάποια άλλα δικά μου.

[youtube][/youtube]

Ένα πολύ καλό , βαθύ ξύρισμα απο ένα βαρύ ξυράφι που έκοβε πάρα πολύ καλά!Νομίζω φαίνεται και στο βίντεο ότι δεν αφήνει τίποτα στο περασμά του και την ευκολία στο κοψιμό του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boltsis την 31 Δεκ 2011, 16:39, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Ηλία δεν παίζει, καν'το να το βλέπουμε οσοι εχουμε το λινκ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10560
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26394 times
Been thanked: 25867 times

Ηλία δεν παίζει!
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Για δες τώρα Δημήτρη σε παρακαλώ , παίζει?
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για τα straight razors”