Το αγόρασα τωρα τί ?

Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

mrkaza έγραψε: 11 Οκτ 2019, 11:01 Καλημέρα, ονομάζομαι Παναγιώτης είμαι 39 ετών και από hobby εχω ασχοληθεί με Espresso, aeromodelling, ποδηλασία και ως επάγγελμα ασχολούμαι με Η/Υ .
Καταρχάς καλώς όρισες Παναγιώτη στην παρέα μας, και καλή συνέχεια.!

Κατά δεύτερον και πριν από όλα, είσαι ο @mrkaza του πετάμε.gr και του aeromodelling από τις εποχές του 2005-6; και αν ναι τότε είδες τι μικρός που είναι ο κόσμος; ;) :)

Τώρα για τα περίφημα Titan* τι να πεις; δεν υπάρχει και κάτι καλό για να κάνουμε συζήτηση, έπρεπε να μας ρωτήσεις πιό γρήγορα, και να μην πετάξεις τα λεφτά σου, ίσως βρεις μία Titan DE και να ξυρίζει, αλλά φαλτσέτα με τίποτα, στην φαλτσέτα ότι πληρώνεις παίρνεις, ένα μέταλλο είναι και πρέπει να είναι κατασκευασμένο για αυτό το λόγο, το ξύρισμα δηλαδή, αλλιώς θα ταλαιπωρηθείς και δουλειά δεν θα κάνεις.

Αν πας από τον Γιώργο στον Πειραιά, δες για μία μηχανή ρυθμιζόμενη, αυτή είναι η πρότασή μου, θα σε καλύψει παντού, και πολλές λεπίδες να δοκιμάσεις, και αν θέλεις δες και σαπούνια που έχει, ακόμα και σε μορφή Stick, για το μετά αν δεν σου αρέσουν οι λοσιόν με οινόπνευμα έχει και τα balms, κατά τα άλλα Παναγιώτη όπως σου τα γράφουν και τα παιδιά είναι, θα πάρεις ένα αληθινό εργαλείο όπου θα ξυρίζεσαι και θα το απολαμβάνεις.

* Όταν σου έρθει βάλε της λάδι (babyoil) σε όλη της την επιφάνεια, γιατί σκουριάζει και με την ανάσα, και βάλε την σε ένα συρτάρι και άστη, δεν αξίζει ούτε να ασχοληθείς.

Tip: Όταν η κρέμα είναι πολύ πηχτή και δεν βγαίνει από το στόμιο, βάλε την μέσα σε ένα σακουλάκι απ' αυτά που έχουμε για τα τρόφιμα, κλείσε το επάνω με κόμπο για να έχει στεγανοποίηση, και βάλε την μέσα σε λίγο ζεστό νερό, και θα γίνει μιά χαρά κρέμα.

Ότι θέλεις ρωτάς, καλές επιλογές και καλά ξυρίσματα.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Ναι Tony είμαι ο ίδιος Mrkaza το Username είναι πατέντα :P ,πάλι καλα που δεν αγόρασα την ακριβή με τα 70 που ζαχάρωνα + τελωνείο $%^ .
Btw τελικά δεν ήταν όλα καλά εχτές μόλις με είδε η γυναίκα λέει πως έγινες ετσι σαν ντομάτα σήμερα είμαι καλλίτερα, αλλά να υπενθυμίσω ότι τον αφρό τον άφησα λίγο και ξυρίστικα και δεν εβαλα After shave .
Για περισσότερα ανοιγω Thread στης DE
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Μάλλον πιέζεις πολύ και περνάς πολλές φορές από σημεία που δεν έχουν πλέον αφρό.
Βασικός κανόνας, με το ξυράφι αφαιρούμε σε κάθε πέρασμα κάποιο μήκος της τρίχας.
Για αυτό, αν προσπαθούμε για αποτέλεσμα γυαλί, χρειαζόμαστε πολλά περάσματα (3 - 4).
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Το βάσανο του τελειομανή.3 και μερεμέτi, καμμιά φορα και 4.Aυτους που λένε 2 και καθάρισα εγω δεν τους πιστεύω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για τα straight razors”