Αγορά De

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Το θέμα δεν είναι αν θα νιώσεις το kick του after shave όταν το βάλεις, αλλά πως ήταν και πως ένιωθες το πρόσωπό σου μετά από αυτό.
Αν σε ενοχλεί (εγώ είμαι εθισμένος σε αυτό), μπορείς να χρησιμοποιείς After shave χωρίς οινόπνευμα.

Ακόμη δεν έχεις νιώσει ανυπομονησία για το επόμενο ξύρισμα...
Όταν θα αρχίσεις να παίρνεις σαπουνάκια και asl με ωραίο άρωμα θα δεις.

Και μην λες τη λέξη που αρχίζει από Pro και τελειώνει σε raso (γκουχ γκουχ) συχνά γιατί ο πολυχρονεμένος μας, φφφφφανταστικός συντονιστής θα μας πάρει το κεφάλι. :lmao
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Παντως ειναι σχεδον αδυνατο να κανεις πραγματικα βαθυ ξυρισμα και να μη σε τσουξει το (αλκοολουχο) after shave. Αν δεν, τοτε δεν ηταν πραγματικα βαθυ.
Εικόνα
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Με αρώματα δύσκολο καθώς με τα έντονα αρώματα δε τα πάω καλά λόγο άσθματος για να βρω κολόνια δυσκολεύτηκα πάρα πολύ ώστε να μην με πειράζει (Le male) .
Οπότε μάλλον ότι σας φαίνετε ελαφρύ αλλά πολύ γλιστερό / προστατευτικό θα μου το προτείνετε
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Να κοιτάξεις αφού σε ενοχλεί κάποιο aftershave χωρίς οινόπνευμα!
Αυτό που θεωρώ πραγματικό εξαιρετικό είναι το Lucky Tiger..

Εικόνα
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Αυτό ακριβώς που είπε ο Ηρακλής. Για αυτό σου απάντησα πιο πάνω "Ξυρίστηκες". :)

Σαπούνια με χαλαρό άρωμα υπάρχουν πολλά.
Κατά βάση τα περισσότερα Ευρωπαϊκά.
Ούτως ή άλλως στα Αμερικάνικα θέλεις καλό ψάξιμο μην πέσεις σε κανέναν σχιζοφρενή αρωματοποιό.
Και σε ASL, το ίδιο.

Λίγα είναι βέβαια αυτά που θα σε πνίξουν με τη μυρωδιά τους.
Άσε που πολλά αρτιζάνικα κάποια στιγμή χάνουν τελείως το άρωμά τους...
Αλλά για αυτό μπορείς να ανοίξεις κάποια στιγμή ένα νήμα στα σαπούνια και σίγουρα θα βρεις αυτά που θέλεις.
Μιχάλης
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Το οινόπνευμα δε με ενοχλει στο άρωμα ακόμα εχω θέμα .
ΠΧ το Azax για το πάτωμα αν παραβάλει η γυναίκα βήχω, χλωρίνη παπί κτλ κτλ 10 λεπτά αφού πχ έχει τραβήξει καζανάκι θα πάω WC . Στο αμάξι πχ αν βάλω δεντράκι πρέπει να ανοιξω λιγο την μυτη και 4-5 ημέρες μετά να τολμήσω να βγάλω το σακουλάκι , χειμώνα βεβαια ειναι καλλίτερα τα πράγματα .

Βέβαια εχει τυχη συγκεκριμένα αρώματα να είναι βαριά και να μην με πνίγουν ...

Προστέθηκε μετά από 18 ώρες 51 λεπτά 42 δευτερόλεπτα:
Αν και πλέον έχει πάει το θέμα στο ξυραφάκι δε μπορώ να μη το αναφέρω 2ο ξύρισμα με το Astra.
Επιτέλους ξυρίστηκα μπορεί να κόπηκα ελαφρός στο πιγούνι και στη γωνία του μάγουλου (είδα αίμα δεν ένιωσα τπτ) δεν εχω κοκκινίλες και με χαϊδεύω :D
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Αν και Off topic δε ξερω αν αξίζει Tread και αφού εχω ιδη γράψει για τα ξυρίσματα μου γράφω εδώ .
Τόσες ημέρες που ξυριζόμουν με την DE είχα παρατηρήσει ότι τα σπυράκια δεν είχαν σμιγμα δλδ αν παταγα το μάγουλο δεν έβγαζε (μη φανταστείτε τπτ τρομερό) και θεώρησα ότι είναι λόγο κρέμας αντί ετοίμου αφρου και after/balm , σήμερα όμως ξυριστικα παραδοσιακά από θέμα προετοιμασίας αλλα με την Fusion και το σμίγμα επέστρεψε .
Τι στο καλό και τι σχεση εχει η ακμή με το ξυρισμα οεο ?
Ευχαριστώ
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Φίλε μου καλησπέρα .
Η δική μου γνώμη είναι να αφήσεις το δέρμα σου να συνηθίσει αυτόν τον τρόπο ξυρίσματος και σιγά σιγά θα δεις ότι θα εξαφανιστούν και αυτά τα σπυθουρακια και να μην κυνηγάς από τώρα το bbs ξύρισμα πάντα σου λέω για την δική μου άποψη περίμενε να σου πουν και οι πιο έμπειροι του φόρουμ
Γιώργος
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Το παράξενο ειναι οτι σπυράκια είχα απο την εφηβεία μεχρι και πρόσφατα :D (εξαίρεση οταν έκανα δίαιτα που ήταν λιγότερο) μερικές ξουρες και αντίο :D αν και μένει να επιβεβαιώσω το θέμα διατροφή γιατί παιζει να ημουν Low fat αυτές της ημέρες απο αυριο καθώς εχτές είδα Joker οπότε ξυραφι ΔΕΝ ΠΟΙΑΝΩ λέμε!!!
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ναι αλλά τα σπυράκια χαλούν πάντα το ξύρισμα, και έχουν βέβαια βαθύτερα αίτια, είχα και εγώ παλιά.

Έχεις μήπως σμηγματορροϊκή δερματίτιδα; σμηγματορροϊκή υπερπλασία; ή κάτι άλλο δερματικό; λιπαρό δέρμα; έχεις πάει σε δερματολόγο;

* Βλέπω ότι ψάχνεις DE και πινέλο, αν θέλεις στείλε μου καλύτερα ένα πμ Παναγιώτη, γιατί είμαι σε ένα mode _ Throttle: Idle up Step by Step and Setup... :D
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”