Για τους μελλοντικούς αγοραστές της Rockwell 2C

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
4
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10940 times
Ηλικία: 24

ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ, επίτεδες χρησιμοποιώ κεφαλαία για να δώσω έμφαση στο ότι δεν πρέπει να την αγοράσετε. Γιατί βρε Βασίλη να μην την αγοράσουμε μπορεί να ρωτήσετε. Επειδή θα το μετανιώσετε, μπορεί να πιστεύετε ότι 2 ρυθμίσεις είναι αρκετές αλλά πιστέψτε με θα θελήσετε και τις άλλες 4 ρυθμίσεις. Για αυτό δώστε στην αρχή τα έξτρα 20 ευρώ για την 6C επειδή δεν συνφέρει να αγοράσετε την 2C και μετά να παραγγείλετε τα άλλα δύο plates από το site της Rockwell γιατί η τιμή θα σας βγει στα 45$ περίπου 40 ευρώ για αυτό κάντε μία μικρή επένδυση για να μην απογοητευτείτε αργότερα. Μιλάω από πείρα καθώς έκανα το ίδιο λάθος. Κατά τα άλλα και τα δύο μοντέλα είναι εξαιρετικά. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη για τυχών ορθογραφικά/συντακτικά λάθη.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ειναι μια αποψη δεν λεω, αλλα απο την αλλη γνωριζω αρκετους συνξυριστες με ελαφροτερη τριχοφυια ή με αναγκη για καθημερινο ξυρισμα, που την βολευτηκαν την 2C. Αν θες πες μας 2 λογια για σενα ή για το ξυρισμα σου πχ εχεις πολλα πυκνα γενια, ξυριζεσαι καθημερινα και με τι, ετσι για να βγαλουμε καποιο συμπερασμα και να αξιολογησουμε καλυτερα την προταση σου.

Και καλως ηρθες στο φορουμ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
4
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10940 times
Ηλικία: 24

Είναι περισσότερο για περίεργια παρά ανάγκη οι υπόλοιπες ρυθμίσεις.Εμένα μου αρέσει να ξυρίζομαι καθημερινά από τότε που ανακάληψα το Π.Ξ. Δεν έχω ιδιαίτερα έντονη τριχοφυία και προσωπικά η 1 ρύθμιση στην Rockwell δεν μου κάνει την δουλειά που θέλω. Αν τα αφήσω για 2-3 μέρες βγάζω την Parker 99R που ειναι πιο επιθετική (για εμένα τουλάχιστον). Λεπίδες προτίμησης Gillette 7 o'clock κίτρινο κουτάκι, για σαπούνι εναλλαγή Razorock Puros και Proraso πράσινο και τέλος έχω δύο πινέλα ένα ασβού best badger αν δεν κάνω λάθος και ένα χοίρου της Omega.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Εμένα δεν με ξυρίζει ούτε η 6c.
Στο 1 σε αφήνει τελείως αξύριστο.
Στο 2 είναι σαν την popular και αν...
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 709 times
Ηλικία: 48

Εγώ πρόσφατα απέκτησα την 6c gunmetal metallic και έχω να πω ότι μέχρι στιγμής χρησιμοποίησα τις πλάκες 3 και 4 , νομίζω ότι η 3 είναι on the light side ενώ η 4 βγάζει ένα τυπικό κλασικό ξύρισμα με τρία περάσματα.
Δεν θυμάμαι ποια πλάκα έχει μέσα η 2c ?
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
4
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10940 times
Ηλικία: 24

Η 2C έχει την πλάκα 1/3
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
not_is
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 04 Οκτ 2019, 14:57
4
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 873 times
Been thanked: 1461 times
Επικοινωνία:

Για εμένα τα plates 1&2 απλά δεν ξυρίζουν, και θεωρώ ιδανικά τα plates 4&5,θα έλεγα ότι η 6c / s είναι βολικότερη επιλογή.
Νότης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”