Razorock Game Changer 0.84

Απάντηση
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Καλημέρα σας!
Υπάρχει κάποιος κύριος που να έχει τη συγκεκριμένη μηχανή? Όσο και αν έψαξα, δε βρήκα κάτι.
Μου έχει γυαλίσει τώρα τελευταία, αλλά δε θα ήθελα να πάρω ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ μηχανή που δε μου κάνει, έχω μαζέψει αρκετές πλέον.
Σημείωση. Η συγκεκριμένη βγαίνει και σε 0.68. Κάποιος κύριος εδώ την έχει. Θα με ενδιέφερε μία κριτική έστω αυτής.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5898
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27338 times
Been thanked: 38873 times
Ηλικία: 54

Εχω και την .68 και την .84
Υπέροχη κατασκευή και VFM. Ήπιο ξύρισμα, μικρή η διαφορά ανάμεσα στα δυο base plates. Μου δίνει υπέροχα DFS κάθε μέρα με 3 περάσματα και touch ups αλλά και κοψιματάκια λόγω έλλειψης σεβασμού εκ μέρους μου. Εννοώ, ότι επειδή είναι ήπια και εύχρηστη έχω την τάση να κάνω γρήγορο ξύρισμα και να την περιστρέφω χωρίς την πρέπουσα προσοχή.
Οι λαβές που προτείνει η Ράζοροκ είναι υποδεέστερης ποιότητας και αισθητικής από την κεφαλή. Της έχω βάλει μια Stork Aristocrat οπότε κάνει πλέον παρέα στις άλλες τοπ.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ χρήσιμα!!!
Από όσα μου λες, μάλλον δε θα αρέσει. Αυτό το ήπιο με τρομάζει, και μου θυμίζει κάτι σε rockwell :D
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5898
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27338 times
Been thanked: 38873 times
Ηλικία: 54

'Ηπιο' εννοώ πως δεν γρατζουνάει και ότι δίνει ευχάριστο και απαλό ξύρισμα. Είναι μέτριας αποτελεσματικότητας (= μεγάλο βάθος κοπής με λιγότερα περάσματα), θα έλεγα Ρόκγουελ στο 4. Όπως κάθε μηχανή, αν την μάθεις το BBS είναι δεδομένο. Η αίσθηση και η απόλαυση διαφέρουν ανά σετάπ.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Και εγώ τη σκέφτομαι τη GC ... μια ατσάλινη mild μηχανή για καθημερινό ξύρισμα αλλά δεν έχω ακόμα αποφασίσει ... προβληματίζομαι αν είναι καλύτερη η Mamba .70 που κυκλοφόρησε πρόσφατα (με αυτό το άθλιο -κατ' εμέ- Halo titanium handle) .

@Vavous
Ανδρέα μήπως εσύ έχεις δοκιμάσει τη Mamba για να συγκρίνεις ;
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5898
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27338 times
Been thanked: 38873 times
Ηλικία: 54

Άκη, δεν την έχω δοκιμάσει την Mamba.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”