Αγορα πρωτου εξοπλισμου

Απάντηση
Hlias21
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2018, 12:30
5
Been thanked: 7 times

Καλημερα.
Ονομαζομαι Ηλιας κι εχω κανει ηδη τις πρωτες αγορες μου απο το γνωστο καταστημα στον Πειραια.
Πολυ εξυπηρετικος ο πωλητης εκει,με καθοδηγησε για τις πρωτες αναγκες μου στον κοσμο του Π.Ξ.
Εχουμε και λεμε λοιπον.....

Για μηχανη κατεληξα σε μια EJ DE89L. Πολυ ομορφη μηχανη,με σωστο βαρος. Ηδη στα δυο πρωτα ξυρισματα που εκανα,μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.

Σε κρεμα ξυρισματος πηρα μια TOBBS lemon & lime. Λατρης των εσπεριδοειδων,κατεληξα σε αυτη κι οχι σε μια κλασικη σανταλοξυλο, αν και τρωγομαι ηδη να παρω και μια τετοια....για αλλαγη βρε αδερφε... :D

Πινελο πηρα omega 49, μαλακο μου φαινεται αν και νομιζω πως θελει στρωσιμο.

Τελος,για after shave πηρα τη λοσιον της SPEICK.

Εχω κανει μονο δυο ξυρισματα αλλα μου φαινεται πως ανακαλυψα ενα καινουργιο κοσμο.
Καμια σχεση με το κλασικο ξυρισμα με τα πλαστικα ξυραφακια.
Τα αρωματα,η προετοιμασια,η διαδικασια καθ"αυτη, ειναι κατι το οποιο σου εξιταρει τις ασθησεις και σε κανει γενικως να θελεις να ξυριστεις και να μη βαριεσαι.
Το λεω εγω που ειχα φτασει στο σημειο να ξυριζομαι μια φορα την εβδομαδα γιατι βαριομουν τη διαδικασια υπερβολικα.
Τα γενια μου ειναι μετρια, η πυκνοτητα επισης μετρια κι αυτη. Το δερμα μου ειναι γενικως σε καλη κατασταση,χωρις λιπαροτητα και ιδρωτσιλες.
Γι αυτο και στο ξυρισμα δεν ειχα ποτε προβλημα με ερεθισμους και σπυρακια...σπανιως καποιο σπυρακι στο λαιμο απο γυρισμενη τριχα.
Αυτα τα ολιγα ειχα να πω :roll: ευχαριστω και παλι που με δεχθηκατε στην παρεα σας, κι ευχομαι να τα λεμε εδω μεσα(εχω και χιλιες δυο αποριες)
Να προσθεσω οτι την παρασκευη του αφρου την εκανα απευθειας στο προσωπο μου για αυτο και μαλλον δεν πρεπει να πετυχε και πολυ.
Την επομενη φορα(σημερα δλδ), στο μπολακι.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Με γειά ο καινούριος εξοπλισμός. Είμαστε εδώ για να σου λύσουμε κάθε απορία.

Χωρίς τόνους όμως στα κείμενά σου, μας πονάνε τα μάτια :)
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Κάπως έτσι ξεκινήσαμε πολλοί εδώ μέσα (EJ89 + 1 κρέμα + 1 πινέλο Ω + 1 after shave) και σε 3 μήνες δεν θα ξέρεις που να βάλεις τα καλούδια που αγοράζεις! Τυχεράκια!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Με τις αγορές αυτές είσαι υπερκομπλε,παίξε μόνο με κάνα δυο λεπίδες,το lime σου είναι καλοκαιρινό,άσε τα σάνταλα για φθινόπωρο,
ο αφρός σου θα καλυτερεύει ξύρισμα με ξύρισμα,μείνε στο Face lather,μάθε τα τερτίπια τις κρέμας σου παίζοντας και με το νερό,
οι χοίροι δεν αγαπούν τις κρέμες,αυτά και σιγά σιγά.
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”