Λιγότερες τρίχες μετά το ξύρισμα! Δικαιολογείται;

Άβαταρ μέλους
Spiros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: 13 Αύγ 2013, 15:21
10
Τοποθεσία: Πειραιάς
Has thanked: 3843 times
Been thanked: 3639 times
Ηλικία: 60

Καλημέρα σας,
Κατ' αρχήν η επίσκεψη σε δερματολόγο είναι απαραίτητη. 'Ομως επειδή και εγώ έχω το πρόβλημα κατά καιρούς και επισκέφτηκα δερματολόγο, με την αλοιφή ELOCON, το πρόβλημα λύνεται με την σταδιακή αποκατάσταση της τριχοφυίας στα συγκεκριμένα σημεία. Όμως επαναλαμβάνω, η γνωμάτευση δερματολόγου δεν υποκαθίσταται από καμμία σύσταση ή συμβουλή τρίτου. Καλά ξυρίσματα :thnx
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
9
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 718 times
Ηλικία: 52

Επαναφέρω το θέμα γιατί το παρατήρησα κι εγώ. Τείνω να πιστέψω όμως ότι είναι περιοχές με άσπρα γένια (έχω κλείσει τα..... 25!!!!) και σε 2-3 μέρες επανεμφανίζονται.
Μήπως κάποιος συνάδελφος βρήκε κάποια λύση, αυτά τα χρόνια που υπάρχει το θέμα;;;
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

καλημερα, ειναι μια αυτοανοση;; ασθενεια δεν θυμαμε πως λεγεται, στην αρχη λογο του πολυ αγχους γινονται λευκες και μετα δεν ξαναβγαινουν, ας πουμε για 1 μηνα αλλα παραμενουν μικρες. μετα ειναι σαν να εχεις τοπικα αλλωπεκια φαλακρα κατι τετοιο....εγω το επαθα στο κατω μερος των μαγουλων περισσοτερο στο αριστερο. ο δερματολογος μου εδωσε μια αλοιφη,τωρα μετα περιπου 1 χρονο εχω ακομα εκει λιοτερα γενεια αλλα μονο εγω που το ξερω το βλεπω, οταν ομως ειχα προβλημα εκει το μαγουλο δεν ειχε τιποτα και εδειχνε ασχημα δηλαδη χωρις τριχες........τελος παντων εξησα, αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
9
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 718 times
Ηλικία: 52

Χαίρομαι που το ελυσες το πρόβλημα και ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Μάλλον η δική μου περίπτωση είναι πολύ πιο light.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”