Online shops του εξωτερικού - Αγγλική Γλώσσα

Απάντηση
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Έλα Πάνο,σωστά.Εννοούσα να συνδέσω το paypal με ένα,είτε λογαριασμό,είτε προπληρωμένη ή αναλήψεως ή άλλου είδους κάρτα.Αφού θα το είχα ρυθμίσει αυτό ,θα έκανα και τον λογαριασμό στο paypal.Αλλά ακόμα εκκρεμεί..
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26455 times
Been thanked: 25940 times

Υπάρχει σχετικό θέμα εδώ. Συνεχίζω την κουβέντα εκεί.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Παιδιά,όταν το shaving.ie σας στέλνει δέμα με dhl courier,με ποιά εταιρία ελληνική ταχυμεταφορών συνεργάζεται?Να υποθέσω πως είναι μία πανελληνίως ή αλλάζει ανά παραγγελία ή τόπο παράδοσης?
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
NavalArchitect

To DHL πακέτο φίλε έρχεται με την ίδια την DHL. Απλά είναι σαν απλό δέμα κι όχι σαν κούριερ 24/48 ωρών. Προσωπικά από τον Ιρλανδό πάντα αυτό χρησιμοποιώ, το βρίσκω πολύ εξυπηρετικό και συμφέρον, όμως να σημειώσω πως οι παραγγελίες μου είναι σχεδόν κάθε φορά άνω των 100 Ευρώ.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Ευχαριστώ Κωνσταντίνε,αλλά εσύ μένεις στην Ιαπωνία.Dhl courier έχει όμως στην Ελλάδα και δη στην επαρχία?Γι'αυτό ρώτησα με ποιά συνεργάζεται για να σου φέρει το δέμα.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26455 times
Been thanked: 25940 times

Από την στιγμή που υπάρχει η DHL στην Ελλάδα, έρχεται με αυτήν.
NavalArchitect

paratairosexthros έγραψε:Ευχαριστώ Κωνσταντίνε,αλλά εσύ μένεις στην Ιαπωνία.Dhl courier έχει όμως στην Ελλάδα και δη στην επαρχία?Γι'αυτό ρώτησα με ποιά συνεργάζεται για να σου φέρει το δέμα.
Ζω Κορέα, αλλά δεν στέλνω τίποτε εδώ...

Εδώ και 3 χρόνια όλα τα παραγγέλνω από Αγγλία και τα στέλνω στο σπίτι μου στην Ελλάδα...

Ό,τι σου έγραψα ισχύει ακριβώς για αυτό που ρώτησες, τα 9 Ευρώ και κάτι που ζητά ο Ιρλανδός για το 'απλό' του DHL είναι πολύ καλή τιμή, έρχονται σε 5 μέρες και στο σπίτι, και 30-40 Ευρώ πράγματα να πάρεις πάλι συμφέρει (πιστεύω).
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Ευχαριστώ Αντώνη και Κωνσταντίνε!
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Ψάχνοντας στο Il Razoio βρήκα έναν ιταλό κατασκευαστή straight razors και πινέλων που νομίζω πως δεν έχει αναφερθεί ξανά εδώ.

Τώρα αν αξίζει η όχι ας μας πουν οι μαχαιράδες μας.
Τιμές δεν αναγράφει αλλά ζητά από τον ενδιαφερόμενο να επικοινωνήσει μαζί του.

http://www.mastrolivirazors.com/Eng/index.html
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

Ο Γιάννης (γ.ν) να μας πει που μάλλον θα ξέρει την ποιότητα, εγώ τα έχω δει στο SRD που τα πουλάει ο Lynn.
Απλά τα έχω δει, δεν γνωρίζω αν είναι καλά σε σχέση με TI ή Dovo ή Boker ή οποιοδήποτε άλλο.
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συλλογές link”