Καλοκαιρινό στυλ ξυρίσματος - lather all over the place!

Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Κύριοι, καλησπέρα σας!
Με χαρά σας ανακοινώνω πως για φέτος έκανα το πρώτο καλοκαιρινό μου ξύρισμα!
Και τι είναι αυτό θα με ρωτήσετε!

Το καλοκαίρι, όταν βγαίνω από το μπάνιο, αν σκουπιστώ, ιδρώνω πάλι στο λεπτό!
Και επειδή το καλοκαίρι κάνω συνήθως 2 μπάνια, στο ένα μόνο θα ξυριστώ.
από μικρή λοιπόν ηλικία νομίζω πως το έκανα αυτό. Από τα πρώτα χρόνια που ξυριζόμουν (τότε σχεδόν αποκλειστικά με cella και σαβέτα).

Σας προειδοποιώ, προτείνω να είστε μόνοι σας, γιατί και ολίγον γελείο είναι, αλλά αν σας δει κάποιος, σίγουρα θα σας πάρει στο δούλεμα!

Καταρχάς, αφήστε στην άκρη τα συνθετικά σας και τους ασβούληδες, και πεστε την στα σκληρά. Χοίρους, αλογάκια και στο τσακίρ κέφι mixed.
Έχετε το να μουλιάζει, και βγείτε από το μπάνιο στάζοντας. χωρίς να σκουπιστείτε, πάρτο το πινέλο, ΧΩΡΙΣ να το τινάξετε, και κάντε ντου στο σαπούνι.
Μετρείστε καμιά 30αριά δευτερόλεπτα, και βουρ στη μουσούδα. βάλτε ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΕΡΟ! Πολύ νερό!


:hand: Όχι. βάλτε και άλλο νερό!

Μιλάμε για καταστάσεις να είναι σχεδόν διάφανο πάνω στο πρόσωπο, μεγάλες φουσκάλες ,και ξεκάθαρα να φαίνεται δέρμα κάτω από το σαπούνι!
Σε αυτή τη φάση, είναι ήδη μπλουμ από πολύ λεπτό αφρό, το πινέλο, το κουτί σαπουνιού, ο νιπτήρας, η πόρτα του μπάνιου, η πετσέτα που κρέμεται, η γάτα που περνάει κάτω από το μπαλκόνι σας και... η γειτόνισσα παραδίπλα. :D
Κάποια σαπούνια, δουλεύουν ΠΟΛΥ καλά με αυτό τον τρόπο. Εκ πείρας, να σας πω πως κάποια από αυτά, είναι τα Dr Jon`s, Mike`s soap και προφανώς το cella που σας είπα στην αρχή. Σίγουρα υπάρχουν και άλλα. Σίγουρα κάποια δε θα δουλέψουν έτσι.
Μετά το ξύρισμα, όπως είστε με τις σαπουνάδες, πάλι μέσα στο μπάνιο για ξέβγαλμα. Σκουπιστείτε, και βάλτε μετά το after shave σας. Καλό θα είναι να έχετε ανάψει και το A/C σε ένα δωμάτιο για μετά.
Εκτος οτι θα κάνετε ένα ξύρισμα με επίπεδα γλύστρας που δεν έχει ξαναματαδεί, είναι και λίγο... θεραπεία την ψυχής και αναζωογονητικό.

Δοκιμάστε μια φορά, έτσι από περιέργεια, τι θα χάσετε; :D Το πολύ πολύ να με βρίσετε, και δε θα πω τίποτα!

Το πρώτο για φέτος, ήταν το εξής.
-Mike`s honeysuckle (καθαρό αγιόκλημα)
-Tzimidin Mustang (70-30 mixed)
-Parker 91R
-Proraso πράσινο asl με τεράστιες ποσότητες μενθόλης, σε φάση να μη μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοικτά και
-Gillette Rubie, ευγενική χορηγία του φίλου μου @john58 . Γιάννη, σε ευχαριστώ πολύ! Βρήκα αγαπημένη λεπίδα! Όχι τόσο κοφτερή όσο τα 7o clock yellows, αλλά μία από τις πιο φιλικές για την επιδερμίδα μου! Σίγουρα θα ψάξω και άλλες!

Την καλησπέρα μου, και καλό σας βράδυ!




Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Αν το δοκιμάσω θα πρέπει να έχω τη σφουγγαρίστρα μάχιμη.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτούς που ξυρίζονται μέσα στη ντουσιέρα.
Έχουν καθρέφτη μέσα ή πάνε στο περίπου;
Ποντάρουν τα... ευαίσθητα σημεία τους στο ότι δεν θα τους γλιστρήσει το μαχαίρι;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4705 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Πιθανό να έχουν καθρέφτη και μάλιστα απο εκείνους που δε θαμπώνουν.

Έχω κάνει παρόμοιο ξύρισμα αλλα όχι με τοοοοοοσο νερο , αλλα με αρκετο Παραπάνω απο το κανονικό σιγουρα. Και μάλιστα με cella.
Ωραία εμπειρία, νιωθεις μια ελευθερία μια ανεμελιά. Δε κυνηγάς κάτι ( βλέπε BBS ) απλα σαπουνιζεσαι , ξυριζεσαι και το διασκεδάζεις. Και πάλι ντους. Θα το ξανακάνω σιγουρα σύντομα.
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Tzimisce έγραψε: 13 Ιουν 2019, 22:36 Αν το δοκιμάσω θα πρέπει να έχω τη σφουγγαρίστρα μάχιμη.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτούς που ξυρίζονται μέσα στη ντουσιέρα.
Έχουν καθρέφτη μέσα ή πάνε στο περίπου;
Ποντάρουν τα... ευαίσθητα σημεία τους στο ότι δεν θα τους γλιστρήσει το μαχαίρι;

Έχουν καθρέφτη, αλλά και πάλι, τι ξυρισμα να γίνει εκεί μέσα? Πανικός θα γίνεται, ουτε να οργανώσεις τα πράγματα σου δε μπορείς.

Δε θα το έκανα ουτε για να γελάσω..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4705 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Έχουν οι Αμερικανοι κάτι ντουζιερες oversized που εμείς πρέπει να δουλεύουμε επταήμερο για να τις δούμε!
Πέρα απο την πλάκα ούτε εγώ θα το έκανα.
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

:omg

χαχα ωραία ιδέα! Και στο καπάκι παγωμένο φραπεδάκι με αυτό για έξτρα απόλαυση.
Και μετά μπαίνει η σύζυγος / γκόμενα / Ελληνίδα μάνα στο μπάνιο και στην κουζίνα...Εικόνα

Αν τα κάνω εγώ αυτά στο σπίτι, για κανα τριήμερο θα πρέπει να εξαφανιστώ :obscene-tolietclaw:
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

χαχαχα. Αυτό τα έκανε λιγότερο μαντάρα Ανδρέα! :D
Εφόσον ειδικά εσύ έχεις από δαύτα τα Mike`s, και μάλιστα πολλά, κάνε μια δοκιμή!
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

ElGreco έγραψε: 14 Ιουν 2019, 00:41 Έχουν οι Αμερικανοι κάτι ντουζιερες oversized που εμείς πρέπει να δουλεύουμε επταήμερο για να τις δούμε!
Η ντουσιέρα δεν έχει σημασία. Αν δεν βάλεις μπανιέρα έχεις χώρο για μεγάλη ντουσιέρα.
Έχω ντουσιέρα που η γυναίκα ξυρίζει μέσα τα πόδια της άνετα.
Με το ραφάκι της, το καρεκλάκι της κλπ κλπ.
Άντε και βάζεις και καθρέφτη που δεν θολώνει μέσα.
Αν σου γλιστρήσει η σαβέτα ή το μαχαίρι που θα καταλήξει; :">
Μιχάλης
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Βρε παιδι μου κόλλησες με μαχαίρια και σαβέτες! χαχαχα
Όποιος ξυρίζεται έτσι, δε τα χρησιμοποιεί, εκεί μέσα τουλάχιστον!
Εγώ δεν, και ούτε πρόκειται βέβαια να ξυριστώ μέσα στο ντουζ. Αλλά κάποιοι το κάνουν.

ΥΓ. Όλους τους καφρέφτες μπορούμε να τους κάνουμε να μη θολώνουν. Απλά περάστε τον με λίγο αφρό ξυρίσματος, αυτόν στο κουτί ντε. Δε ξέρω αν δουλεύει και με σαπούνι! χαχαχα. Κάθε 2-3 εβδομάδες, επαναλάβετε. Είδατε, βρήκα τι θα κάνετε τα ξεχασμένα τενεκεδάκια σας, από αμαρτωλές εποχές :lmao
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Ε, τι να κάνω που το πρώτο πέρασμα τουλάχιστον το κάνω σχεδόν πάντα με σαβέτα ή μαχαίρι;
Έχω κοπεί με την Futur όταν μου γλίστρησε και την έπιασα με το άλλο χέρι.
Από τότε, ακόμη και μετά από ντους, πρώτα ντύνομαι κανονικά και μετά πιάνω ξυράφι.
Είμαι ενεργός ακόμη σεξουαλικά και σκοπεύω να μείνω έτσι. :D
Μιχάλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”