Υπάρχει κι αυτή η άποψη

Άβαταρ μέλους
john58
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 25 Δεκ 2016, 19:18
7
Has thanked: 15667 times
Been thanked: 1546 times

Vavous έγραψε: 24 Απρ 2019, 15:29 Ε καλά, πάνω από 75 σαπούνια και 30 μηχανές είναι υπερβολή.
Στα πινέλα, δηλαδή, δεν υπάρχει περιορισμός;; :D
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Αλλάζουν οι άνθρωποι συμφωνώ, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, πως καταφέρνει αυτός ο τύπος και τρολάρει όλο τον κόσμο; και τον πιστεύουν κιόλας. :think:

Μέχρι και εδώ έφτασε η χάρη του, και τα κατάφερε να μας πλανέψει σχεδόν όλους...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Στο επόμενο ξυρίστηκε με μπάρα σαπούνι και πενταλέπιδο.
Όταν αυτά τα θεωρεί μια χαρά, πόση βαρύτητα έχουν τα προηγούμενα reviews του;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Vavous έγραψε: 24 Απρ 2019, 15:29 Ε καλά, πάνω από 75 σαπούνια και 30 μηχανές είναι υπερβολή.
Ουφ εντάξει, ξε-αγχώθηκα. Είμαι στα 67 σαπούνια/κρέμες οπότε έχω περιθώριο να προσθέσω κάνα δυο ακόμη...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Tzimisce έγραψε: 04 Μάι 2019, 23:17 Στο επόμενο ξυρίστηκε με μπάρα σαπούνι και πενταλέπιδο.
Όταν αυτά τα θεωρεί μια χαρά, πόση βαρύτητα έχουν τα προηγούμενα reviews του;
Καμία βαρύτητα, μηδέν εις το πηλίκο, καριερίστας με το αζημίωτο, τον παρακολουθούσα πριν κάτι χρόνια, μόλις κατάλαβα όμως τον διέγραψα κανονικά.!

Φυσικά είναι ο τύπος που πρώτος προώθησε το συνθετικό πινέλο, με plisson για όσους θυμούνται, λέει και κάποια σωστά πράγματα μέσα στο βίντεο, αλλά δεν...

- Κάποια στιγμή παλιά τον είχα ρωτήσει, γιατί δεν έβαζε ένα κορυφαίο για τότε brand στο top ten του, εε και τελικά τον χαιρέτισα με Amen brother...Preach it!
And just looking forward to the IAMCDB Garage Sale & Give away time!

ΥΓ: Συγνώμη Κύριοι για το απότομο ύφος μου, αλλά δεν μπορώ να αντέξω πλέον τους υποκριτές.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Όλοι νομίζω έχουμε καταλάβει ότι πλην 2 το πολύ 3 (τουλάχιστον για μένα) τα αστέρια του YouTube είναι για να προωθούν προϊόντα, είτε για οικονομικές απολαβές είτε για να τροφοδοτούν το χόμπι τους και το πάθος τους με το ΠΞ απλά γεμίζοντας τα ντουλάπια τους είτε φυσικά και τα δύο , πράγμα που βρίσκω αισχρό να κατευθύνεσαι και να κατευθύνεις για ένα σαπούνι, κρέμα, πινέλο, μηχανή και λίγα δολάρια αδαής πρόθυμους που σου λένε στα σχόλια "τι υπέροχο ξύρισμα" όταν για παράδειγμα έχεις χρησιμοποιήσει σαπούνι που από την αλλεργική αντίδραση κοκκίνισαν μέχρι τα φρύδια σου, και παρόλα αυτά ο σούπερ σταρ να λέει στη κάμερα "υπέροχο ξύρισμα, υπέροχο σαπούνι"... Για να μην πούμε ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν να κάνουν έναν αφρό της προκοπής και στην ουσία ξυρίζονται όχι με αφρό αλλά με σαπούνι απλωμένο στη μούρη με λίγο νερό...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Δεν νομίζω Άκη ότι υπάρχει Αμερικάνος youtuber που να το κάνει αυτό χωρίς να κερδίζει κάτι.
Κακά τα ψέματα όμως, όταν έχεις κάποια θέση που ο κόσμος σε ακούει, δεν μπορείς να πεις άσχημα πράγματα για κανένα προϊόν.
Μπορείς βέβαια να γράψεις πράγματα που ο άλλος που σε ξέρει θα καταλάβει ότι δεν σου άρεσε, αλλά όχι άμεσα.

Έτσι, π.χ. ένα ηχείο δεν είναι ποτέ αργό, ούτε παίζει στον γάμο του Καραγκιόζη από τους πολλούς χρωματισμούς.
Είναι "μουσικό" και "με τη δική του άποψη".
"Βάζοντας γνώριμα κομμάτια ένιωσα σαν να άκουγα μία νέα εκτέλεση για πρώτη φορά με τον χαρακτήρα του ηχείου να προβάλλεται στο χώρο"
Μετάφραση: " 'τάνα όλα" :lmao
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Σίγουρα παίζει ρόλο ο τρόπος που λες κάτι, αυτό που θέλω όμως είναι να είναι ειλικρινής και να μην λέει ψέμματα. Ας πούμε ο Chris (κανάλι one cut above) λέει για κάποια προϊόντα "εμένα δεν μου κάνει", ο PaulH είναι ο τύπος που περιγράφω παραπάνω με την αλλεργία. Πες ρε άνθρωπε καλό σαν σαπούνι αλλά στο δερμα μου δεν... Έχει κάτι που εμένα με πειράζει..
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Μα και πάλι, ούτε "καλό σαν σαπούνι αλλά εμένα με φούντωσε" μπορείς να πεις.
Δώσε μου πάτημα, γιατί να θεωρήσω το Tabac καλό σαπούνι π.χ.
Τα συστατικά του ή το ότι θέλω μετά τρεις μέρες θεραπεία με bepanthol για να συνέλθω;

Τον άλλον που ξυρίστηκε με το preshave της Musgo Real και το έβγαλε και κορυφαίο τον είδες;
Ή τρολάρει κόσμο ή είναι άσχετος.
Ο άλλος παρουσιάζει μία σαβέτα και θέλει μετάγγιση μετά το βίντεο.
Σαν να παρουσιάσει κάποιος πριονοκορδέλα, να μαζεύει τα δάχτυλά του από το πάτωμα και από κάτω να τον εξυμνούν για το πόσο έμπειρος μάστορας είναι και να τρέχουν να την αγοράσουν.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Συμφωνώ σε όλα με τους ανωτέρω. Ποιος δεν θυμάται τον τιτάνα Busta που με πέντε τρίχες στο πηγούνι ανέβαζε και κατέβαζε μετοχές παραγωγών στο μεγάλο χρηματιστήριο του ΠΞ ή ακόμη και τους 'δικούς μας' (τρομάρα τους) Con Kazantzidis και Geofatboy που έκαναν παρουσιάσεις προϊόντων τα οποία τα πουλάνε στα ξυριστομάγαζά τους; Πόσο αντικειμενικοί μπορεί να είναι;

Και άλλα πολλά λουλούδια του χώρου που έβλεπα και άκουγα ευλαβικά.

Την σήμερον ημέρα παρακολουθώ με νυσταλέο ενδιαφέρον τον γλυκούλη και συμπαθή Michael Freedberg, τον χονδρόπετσο και αντιπαθή Ruds ενώ με μεγαλύτερο ενδιαφέρον τον πλέον μετριοπαθή και προσεκτικό στις περιγραφές και κριτικές του Γάλλο Filslade. Μεγάλη μουτσούνα και ο Mauro Di Lernia αλλά δυστυχώς δεν τον καταλαβαίνω όσο θα ήθελα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”