Ξύρισμα τρίτου

Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Ο πατέρας μου ετών 75 τώρα, μια ζωή ξυριζόταν με noname αλουμινένια χωρίς baseplate και astor και απλό σαπούνι ή κρέμα.
Σε κάποια φάση μου ζήτησε να του πάρω καλά πλαστικά ξυραφάκια και μετά από δοκιμές κατέληξε στα Gillette mach 3 πλαστικά.
Πριν λίγο καιρό παραπονέθηκε ότι τα ψιλοχαλάσαν και του πρότεινα να γυρίσει σε DE.
Του πήγα την EJ89 barley, κορυφαίο μαλακό σαπούνι και ένα στρωμένο χοίρο Omega.
Στην τρίτη κίνηση άφησε κάτω την μηχανή και μου είπε ότι δεν την ήθελε επειδή ήταν βαριά και φοβόταν να πιέσει. Του εξήγησα ότι απλά δεν πιέζεις και μου απάντησε ότι πλέον ξεσυνήθισε αυτό το στυλ και ότι δεν την θέλει.

Από ένα σημείο και μετά, οι αγαπημένοι μας βαριούνται? χάνουν την υπομονή τους? δεν έχουν όρεξη να ξαναθυμηθούν?
Προτείνω να πάρεις μια ωραία κορυφαία κρέμα και ένα καλό μαλακό πινέλο (ίσως και συνθετικό?)
Για την μηχανή ρώτησε τον πρώτα, γιατί μπορεί πραγματικά να μην έχει όρεξη.
Αν σου πει ναι, δες αν του αρέσει μια πιο ελαφριά ή βαριά.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4704 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Όπως εγραψα παραπάνω Παναγιώτη τα ίδια και ο πατέρας μου..βαριούνται μάλλον ναι..έχουν κάνει πολλά ξυρισματα στη ζωή, έχουν ίσως φτάσει σε σημείο να το κάνουν απο συνήθεια κάθε μέρα και μάλλον θέλουν πλέον κάτι που να τους βγαζει ένα ξύρισμα χωρίς κόπο και μπαμ-μπαμ.
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”