Με τι ξυρίζεστε (σαβέτα μαχαίρι de κλπ)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Έψαξα να βρω κάποιο νήμα - θέμα να ταιριάζει αλλά δεν βρήκα και ανοίγω αυτό.
Εγώ εδώ και λίγα χρόνια (στην μετά mach3 εποχή) ξυριζόμουνα με όλα τα πιο πάνω. Και απολάμβανα το ξύρισμα με μαχαίρι και τη feather σαβέτα. Όμως πέρα από έναν βαρβάτο ερεθισμό που προκλήθηκε στην αρχή από ατρόχιστο μαχαίρι και ο οποίος άργησε λίγο να περάσει (ας είναι καλά η nuavia και τα balms ειδικά korres) συνειδητοποίησα "χαρτογραφώντας" το πρόσωπό μου, ότι τα γένια μου είχαν κάτι μυστήριες κατευθύνσεις αλλοπρόσαλες. Πχ κάτω από τα μάγουλα στην δεξιά μου πλευρά πηγαίναν τα γένια προς το πηγούνι ενώ στο αριστερό μου λίγο προς το πηγούνι και στο μέρος κάτω από τα σαγόνι πηγαίναν λοξά προς το κάτω μέρος του λαιμού στο μέσον. Μύλος. Αυτό σήμαινε που το είδα στην πράξη ότι για να πάρω bbs με σαβέτα ή μαχαίρι ή se έπρεπε να κάνω τουλάχιστον 6-7 περάσματα. Ο λόγος ήταν το μεγάλο μήκος της λεπίδας. Ένας άλλος σοβαρός λόγος ήταν ένα αιμαγγίωμα (που έχω αναφέρει αλλού γι αυτό) με τις de ακριβώς λόγω του "ασφαλείας" δεν κόβεται ενώ με τις γυμνές απροστάτευτες λεπίδες κάθε τόσο κοβόταν και η αιμοραγία σταμάταγε δύσκολα.
Και έτσι τελικά έδωσα ό,τι σχετικό είχα (κρατώντας μόνο την se razorock του άγιου βασίλη) και καταστάλαξα στις μηχανές ασφαλείας λόγω του μικρού πλάτους κοπής αλλά και της προστασίας που παρέχουν. Futur και των γονέων και ψάχνω...
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”